Reportažas (13)

BK13

Baltijos kelio jubiliejų įspūdingai paminėjo bėgimo mėgėjai

Baltijos kelias mums visiems laikams išliks itin svari dvasinė sąvoka, įrodanti Lietuvos, Latvijos bei Estijos tvirtą pasiryžimą ir sugebėjimą lemiamu metu būti drauge. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidento Romo Bernoto iniciatyva rugpjūčio 20-22 dienomis buvo surengtas tradicinis XIII tarptautinis estafečių bėgimas „Baltijos kelias“.

Tai iš tikrųjų unikalus ir analogų neturintis bėgimas, apie kurį jau žino visame pasaulyje. Šįkart bėgimas Vilnius-Ryga-Talinas buvo skirtas „Juodojo kaspino“ Molotovo-Ripentropo slaptųjų protokolų (Baltijos šalių aneksijos) pasirašymą dar kartą prisiminti bei trijų Baltijos tautų išreikštos valios, vienybės ir solidarumo kovoje už savo šalių laisvę bei nepriklausomybę gyvajame Baltijos kelyje penkioliktosioms metinėms paminėti.

Bėgime dalyvavo dvidešimt ištvermingiausių mūsų šalies bėgikų – tą teisę turėjo išsikovoti atsižvelgus į metų rezultatus ir pagal Bėgimo mėgėjų asociacijos suvedamus rezultatus.

Tokią teisę išsikovojo ir šilutiškis sporto klubo „Leitė“ vadovas Edvardas Lukošius. Buvo ir daugiau kraštiečių: dabar Vilniuje gyvenantis Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Romas Bernotas, Pasvalyje įsikūręs buvęs šilutiškis, bėgimo klubo „Vėtra“ prezidentas Zenonas Balčiauskas. Vyriausias bėgimo dalyvis buvo 63-ęjų metų Jonas Gutauskas iš Pakruojo, jauniausias – 21-erių alytiškis Mindaugas Garmus, kuris, beje, nubėgo ilgiausią distanciją.

Įspūdingo bėgimo dalyviai startavo Vilniuje, prie Arkikatedros Bazilikos. Visa grupė bėgo dešimt kilometrų iki Vilniaus rajono ribos. Vėliau buvo paskirstyta po du ir bėgta estafetėmis. Pirmąją dieną bėgikai finišavo Pasvalio stadione ir nakvojo prie stadiono esančiuose nameliuose. Visuose miestuose ir miesteliuose bėgikai buvo pasitikti itin džiaugsmingai bei entuziastingai.

Rugpjūčio 21 – ąją bėgimas tęsėsi Latvijoje, dalyviai nakvojo Salacgrivos miestelio mokykloje, o kitądien finišavo Taline, Estijos Parlamento kiemelyje. Iš viso buvo įveikta apie 600 kilometrų, šilutiškis E. Lukošius nubėgo daugiau kaip 100 km. Jis dėkingas Šilutės raj. savivaldybei, kuri skyrė 100 litų starto mokesčiui susimokėti.

Petras Imbrasas
Šilutės raj. korespondentas