Reportažas

20reziume

DVIDEŠIMTĄ KARTĄ ISTORINIU KELIU SU IŠTIKIMAIS DRAUGAIS

Rugpjūčio 19 d. 10.00 val. iš Vilniaus Arkikatedros aikštės Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės palydėti ir nuolatinio mūsų dvasinio įkvėpėjo Ričardo Doveikos palaiminti 40-ties Lietuvos ir Latvijos bėgikų grupė jau 20-tą kartą pradėjo tradicinį tarptautinį jubiliejinį pagarbos bėgimą „Baltijos kelias“, kuris vingiavo trijų Baltijos šalių keliais nuo Vilniaus per Rygą iki Estijos Parlamento rūmų Taline. Kas 10 kilometrų besikeisdami vieni su kitais bėgimo dalyviai 600 km ilgio kelią nubėgo per tris dienas. Šį, kaip ir ankstesnius bėgimus, Lietuvos ir Latvijos bėgikai skyrė trijų Baltijos šalių vienybės ir solidarumo kovoje už savo tautų Laisvę ir nepriklausomybę 1989 metais išreikštą gyvajame Baltijos kelyje bei slaptųjų Molotovo Rybentropo protokolų pasirašymo eilinėms metinėms paminėti.

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir gyvojo mūsų talismano kunigo Ričardo Doveikos žodžių paskatinti bėgimo dalyviai sėkmingai atliko šį žygį. Eilinį kartą jie priminė Baltijos šalių gyventojams ir viso pasaulio pažangiajai bendruomenei apie tai, kad mūsų iškovota laisvė dar yra jauna ir trapi, kad visomis išgalėmis ją reikia puoselėti ir saugoti, kad mūsų šalys neturi jokių kitų galimybių pasipriešinti grėsmingiems XXI amžiaus ginklams.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, šio istorinio, politinio, patriotinio, auklėjamojo, neturinčio analogų pasaulyje, bėgimo renginio iniciatorė ir nuolatinė jo vykdytoja kartu su mūsų kainynais latviais susitiko su daugybe bėgimo kelyje mūsų sutikti atėjusiais Vilniaus, Širvintų, Ukmergės, Panevėžio, Pasvalio rajonų ir Vilniaus bei Panevėžio miestų gyventojais. Šių mūsų šalies rajonų ir miestų savivaldybių atstovai, sveikindami mus savo teritorijose, sakė, jog mes nešame šviesą ir skelbiame tiesą visam pasauliui, kad esame laisvi ir tokiais norime būti visada.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas
Romas Bernotas