Kvietimas (4)

Gyvuoju Baltijos keliu su kryžiumi ir trispalve

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos iniciatyva kiekvienais metais rugpjūčio pabaigoje vyksta tarptautinis tradicinis estafetinis bėgimas „Gyvuoju Baltijos keliu“ Vilnius-Ryga-Talinas. Šis tradicinis bėgimas yra vienas iš Juodojo kaspino renginių. Ankstesniais metais jame dalyvaudavo penkių kaimyninių valstybių pasiuntiniai.
Ketvirtajame bėgime norą pareiškė Rusijos (Kaliningrado miesto) ir Baltarusijos bėgimo mėgėjai, tik nežinia, kaip jiems pasiseks sutvarkyti vizas, kad įbėgtų į Latvijos ir Estijos respublikas. Artimiausieji mūsų kaimynai latviai ir estai žada prie mūsų prisijungti savo šalies keliuose.
Šiais metais mūsų komandą sudaro 15 Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos narių beveik iš visos šalies regionų, kurie per dieną turės nubėgti po 200 km (po 40-50 km kiekvienas).
Apie visų organizacijų sunkią materialinę padėtį ir finansinius nepriteklius, manau, jau visiems atsibodo klausytis. Todėl šį kartą aš nebedejuosiu ir tikėsiuos, jog už visus sunkumus ir vargus, patirtus Žemėje, bus atlyginta Danguje. Tikėkime!
Tad su tokia viltimi šį penktadienį, rugpjūčio 25 dieną 10 val., Arkikatedros aikštėje vyrai stos į startą ir kas 10 km perduodami vieni kitiems pašventintą kryžių Vilniaus miesto gatvėmis pasuks Latvijos link.
Pirmąją dieną pro Maišiagalą, Širvintas, Ukmergę, Panevėžį šios garbingos akcijos dalyviai apie 21 val. pasieks Pasvalį ir ten pernakvoję rugpjūčio 26 dieną apie 10 val. įbėgs į Latvijos teritoriją.
Gėles Rygoje, prie Laisvės paminklo, planuojame padėti šeštadienį apie 14.00 val. O rugpjūčio 27 d. apie 18 val. finišuosime Taline, prie Parlamento rūmų.

Būtų malonu, kad kas nors Rygoje ir Taline mus pasitiktų, nes pastaraisiais metais mūsų kaimynai apie šį šventą žygį šiek tiek buvo primiršę. Mes tikime, kad mūsų tautiečiai, gyvenantys kaimyninėse šalyse, skaito „Lietuvos sportą“ ir nepatingės ateiti pasižiūrėti į savo Tėvynę mylinčius ištvermingus bėgikus.

Romas Bernotas
Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas