Naujienos

Aleksandr Sorokin pasaulio rekordas 24 val. bėgime

Įspūdingą pasiekimą pasaulinėje bėgimo istorijoje vėl pasiekė lietuvis: Aleksandr Sorokin pagerino pasaulio rekordą 24 valandų bėgimo rungtyje. Per parą lietuvis nubėgo 309,399 km ir aplenkė Yiannis Kouros (Graikija/Australija) 1997 metais pasiektą rezultatą - 303,306 km. Tai yra 6,093 km daugiau. Rekordą Aleksandr pasiekė iki bėgimo pabaigos likus dar 34 minutėms.
Kad suprasti, koks tai pasiekimas galima paanalizuoti detaliau:

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-08-30 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

A. Sorokinas Lenkijoje pagerino Lietuvos 100 km bėgimo rekordą

2020-08-30 Pabianicėje (Lenkija) vykusio bėgimo renginio „Ultra Park Weekend“ 100 km bėgime triumfavo ir Lietuvos rekordą pagerino Aleksandras Sorokinas.
Lietuvos sportininkas finišavo per 6 val. 43 min. 13 sek. Tai – 7 min. 21 sek. geresnis rezultatas nei jam pačiam priklausęs šalies rekordas.

Antrąją vietą užėmė lenkas Dariuszas Nozynskis (6:54.17), trečiąją – kitas lenkas Kamilas Lesniakas (6:55.35).

Parašyta 2020-08-30 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

24 valandų bėgimo pasaulio čempionatas

Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas šį savaitgalį tapo 24 valandų pasaulio čempionu. Prancūzijos Albi mieste vykusiose varžybose lietuvis iškovojo auksą ir pagerino Lietuvos rekordą.

38 metų sportininkas per parą įveikė 278,973 kilometrus ir pagerino jam pačiam priklausiusį šalies rekordą (272, 708 km), pasiektą šių metų gegužę Bazelyje. Sidabras atiteko vengrui Tamašui Bodisui (276,222 km), bronza – JAV atstovui Olivier Leblondui (275,485 km).

Kiti du lietuviai Aurimas Skinulis ir Saulius Litvinavičius užėmė atitinkamai 131 ir 109 vietas.

Parašyta 2019-10-28 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

Pasaulio meistrų čempionatas

Lenkijoje, Torūnės mieste,  kovo 24 -30 dienomis vykusiame pasaulio meistrų čempionate dalyvavo ir Lietuvos atstovai. Puikiai varžybose pasirodė 73 metų druskininkietis Petras Kavaliauskas, lenkęs žymiai jaunesnius dalyvius.

Parašyta 2019-04-01 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių meistrų žaidynės

2018.09.07-15 dienomis Penange (Malaizija) vyko pirmosiose Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių meistrų žaidynės (The 1st Asia Pacific Masters Games (APMG)).
Lengvosios atletikos varžybose dalyvavo du bėgikai iš Lietuvos, bėgimo mėgėjų klubo "STAJERIS" atstovai: Regina Čistiakova ir Gubertas Trubila. R.Čistiakova iškovojo 3 aukso medalius 400 m, 800 m ir 1500 m bėgimo rungtyse. G. Trubila 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje iškovojo sidabro, o 1500 m bėgimo rungtyje bronzos medalį. 800 m bėgime G. Trubila finišavo ketvirtas.
Žaidynėse kova vyko ne tik su varžovais, bet ir su ypatingomis oro sąlygomis: aukšta oro temperatūra, kuri siekė + 37C, ir didžiule oro drėgme.

Parašyta 2018-09-17 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

XXVII-as tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos Kelias“

Rugpjūčio 24-26 dienomis vyko tradicinis, šiemet jau XXVII-asis tarptautinis estafetinis bėgimas "Baltijos kelias". Šį 600 km kelią bėgikai estafetiniu būdu įveikė per 3 dienas. Šiais metais renginyje dalyvavo 31 bėgikas iš Lietuvos (25), Latvijos (5) ir Lenkijos (1), kurie įvairius atstumus nubėgo nuo Vilniaus iki Talino. Dar papildomai prie bėgikų pakelyje prisijungdavo regionų bėgikai (Lietuvoje ir Latvijoje).

Parašyta 2018-08-31 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

107 kilometrų bėgimo varžybas Ryga – Valmiera

2018-06-22 Latvijoje vyko tradicinės (jau 10 kartą) 107 kilometrų bėgimo varžybas Ryga – Valmiera. Lietuvą atstovaujanti latvių kilmės bėgikė Madara Baltuša moterų tarpe distanciją įveikė trečia (viso dalyvavo 42 moterys), trasoje užtrukusi 11 val. 05 min ir 38 sek. Madara jau 10 metų gyvena Lietuvoje, atstovauja klubą NEKO Runers.
Iš viso bėgo 163 dalyviai (Madara bendroje eilėje finišavo 20 vietoje).

Parašyta 2018-07-10 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

Pasaulio įmonių sporto klubų žaidynės

Gegužės 23 – 26 dienomis La Baule (Prancūzija) vyko II-osios pasaulio įmonių sporto klubų žaidynės (WCSG).
Dvidešimt keturiose sporto šakose dalyvavo 5000 atletų iš penkių kontinentų, 43 šalių.
Žaidynėse puikiai pasirodė BMSK „STAJERIS“ nariai - savo amžiaus grupėse iškovoję: Regina Čistiakova (tris pirmas vietas), Gubertas Trubila (dvi antras, dvi trečias vietas), Rolandas Šmergelis (šeštą ir aštuntą vietas),  Sigitas Pranaitis (devintą ir vienuoliktą vietas).

Parašyta 2018-05-29 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

Dubajaus maratonas 2018

2018-01-26 (penktadienį) Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyko kasmetinis maratonas.
Jame visą maratoną įveikė 5 lietuviai (2 iš jų pirmą kartą):
1. Jakimavičius Aurimas 03:51:03 - 482 vieta - 410 tarp vyrų.
2. Voicechovska Ingrida 04:45:48 - 1257 vieta - 259 tarp moterų.
3. Rimkutė Reda 05:23:18 - 1689 vieta - 367 tarp moterų.

Parašyta 2018-01-29 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"

Pusės maratono bėgimas Tbilisyje (spalio 22 d.)

Spalio 22 d. vyko pusės maratono bėgimas Tbilisyje. Jame dalyvavo ir 2 dalyviai iš Lietuvos.

Parašyta 2017-10-25 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"