Naujienos

Iliustracija

Trail bėgimas „Girių labirintai“ 2021

2021-11-06 Kazlų Rūdoje vyko jau nebe pirmus metus organizuojamas trail bėgimas "Girių labirintai". Šiemet bėgimo dalyviams buvo numatytos 4 trasos: 25 km – „Girių labirintai – HELOVINAS“, 15 km – „Pelkių siaubas“, 5 km – „Pažintinis zombių takas“, 500 m – „Vaikų zombinukas“. Oras varžyboms buvo rudeniškas, apie 8 laipsniai šilumos, šiek tiek lynojo lietus.
Varžybų organizatorius Mantas kaip visada parengė sudėtingus trasų labirintus. Tie, kas nesusekė žymėjimų trasoje, tai teko sugaišti ir po 17 min kiekvienam kilometrui.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-06 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Panevėžio maratonas

Dar 1989 metais pirmąjį maratoną Panevėžyje surengė Stanislovas Kavaliauskas. Sekdami garsaus panevėžiečio dviratininko pavyzdžiu, jo garbei ir atminimui, „Sporto ir išsilavinimo akademija“ kartu su triatlono ir sveikatingumo klubu „Darna“, klubu „Dviračiai“ savaitgalį visus sukvietė į Panevėžio maratoną.
Varžybose dalyviai varžėsi ne tik 42 kilometrus ir 195 metrus besitęsiančiame maratono bėgime, bet ir pusmaratonio, 10.5 kilometrų  bei 400 metrų trasose.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Helovino bėgimas - 2021

2021 m. spalio 30 dieną Laičių kaime (Varėnos raj.) buvo surengtas Helovino bėgimas - 2021.
Tik atvykus šventės dalyvius pirmiausia pasitiko įspūdingas vaizdelis - traktorinė priekaba pilna moliūgų (žr. foto). Tad pirmiausia susirinkę ir kibo į vieną iš konkursų - moliūgo pjaustymą/puošimą. Moliūgą galėjo išsirinkti ne tik pagal dydį, bet ir pagal spalvą ar skonį. Pabaigti meno kūriniai buvo sudėti eilėje šalia kelio, kur sutempus juose buvo uždegtos žvakutės, o autoritetinga komisija rinko įspūdingiausią moliūgą.
Kadangi šventė prasidėjo nuo 12 valandos dienos, o bėgimai numatyti buvo tik saulei nusileidus, tai iki tol buvo ir vaišių tiesiai iš puodų, buvo delikatesinių "Laičių varlyčių", buvo vaiduoklių komandos pasiruošimas vakarui bei jų eksponatų demonstracija. Vangiai prasidėjusios šiaudų ritinio ridenimo varžybos vėliau išjudino bene visus šventės dalyvius: iš pradžių buvo registruotos tik 2 komandos, bet pagavus azartą komandų skaičius pasiekė - 18, kurių kiekvieną sudarė nuo 3 iki 4 asmenų. Komandos rungėsi poromis, tad galutinė rikiuotė buvo sudaryta pagal sugaištą laiką ridenant šiaudų ritinį. Nugalėtojus ir prizininkus skyrė tik šimtosios sekundės dalys, kurie rungėsi finale. Stipriausia/greičiausia komanda tapo JĖGERIAI.
Tačiau pagrindinis šventės akcentas - bėgimas. 18 valandą, kai saulė tik nusileido, į startą stojo mažieji 800 m distancijos bėgikai. O po pusvalandžio, kai jau tapo pakankamai tamsu į trasą išbėgo 2 (vienas ratas) ir 6 km (jiems reikėjo įveikti 3 ratus) distancijų dalyviai. Bėgikų laukė ne tik trail tipo trasa, ne tik sutema, bet ir klubo VILKOLAKIAI pasirodymai trasoje, kurių įspūdingi kostiumai, garsai ar mimikos gąsdino ar linksmino bėgikus, suteikdami dar daug smagių pojūčių.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-01 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Utenos hipodromo maratonas

2021-10-10 „Maratomanijos“ ir Utenos savivaldybės surengtame antrajame „Utenos hipodromo maratone“ jėgas bandė apie 450 bėgikų iš Latvijos, Lietuvos ir Tailando.
Tiesa, viešniai iš Bankoko Mayurai Skowronski varžybos susiklostė nesėkmingai: nauji sportbačiai jai nuspaudė kojas ir sportininkė po ketvirtojo rato pasitraukė iš trasos.
Virtualiu būdu varžybose įvairias distancijas bėgo 41 sportininkas. Maratono trasą įveikė 46 bėgikai.

Šis bėgimas buvo ir LBMA taurių turnyro 8-asis etapas. Varžybose dalyvavo 13 LBMA priklausančių klubų, kur pirmą vietą iškovojo renginio organizatorius "Maratomanijos" klubas. Nedaug taškais nuo nugalėtojų atsiliko antroje vietoje likęs Bėgimo klubas. Dvigubai mažiau taškų surinkęs Kauno BMK liko trečias. Šio klubo atstovai maratono distancijoje užėmė 2 prizines vietas (pirmą ir trečią).

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Molėtai bėga - 2021

2021 m. spalio 23 d. Molėtuose vyko nuo pavasario atkeltas bėgimas "Molėtai bėga - 2021". Tai antrus metus paeiliui rengiamas bėgimas. Dėl varžybų gausos, gal būt ir varžybų dienos pakeitimo nebuvo gausus dalyvių renginys, tačiau renginys surengtas puikiai: parengtos dvi distancijos suaugusiems ir trumpa 400 metrų ilgio mažiesiems bėgikams, daug pagalbos ir nuorodų trasoje, visiems dalyviams įteikti atminimo medaliai, o amžiaus grupių nugalėtojams ir prizininkams - taurės ir atminimo dovanėlės.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tradicinis bėgimas „Graužikai - Kelmė“

2021 m. spalio 23 d. Kelmėje vyko tradicinis bėgimas „Graužikai-Kelmė“, skirtas Vladui Rimkui atminti. Oras buvo palankus bėgimui: temperatūra siekė apie 8 laipsnius šilumos, švietė saulutė, pūtė silpnas vėjelis.
Varžybose dalyvavo gausus būrys bėgimo entuziastų, nes kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojų ir prizininkų laukė ne tik gražuoles taurės ir medaliai, bet ir vokeliai su piniginiais prizais. Jauniausi dalyviai trijose amžiaus grupėse varžėsi 3 km distancijoje, o suaugusieji tradiciškai bėgo 8 km iš Graužikų kaimo iki Kelmės dvaro.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Pakruojo dvaro takais - 2021

Pirmąjį spalio šeštadienį (spalio 2 dieną) po praleistų vienų metų vyko tradicinis bėgimas "Pakruojo dvaro takais". Šiemet tai jau buvo jubiliejinis - X-asis bėgimas. Taip pat tai buvo LBMA taurių turnyro 7-asis etapas. Oras buvo nuostabus bėgimui: skaisčiai švietė saulė, pūtė lengvas vėjelis, karštas nebuvo tik oras, bet trasoje vyko "karšta" kova.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-04 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Klajoklio maratono #18: Šventoji

2021 rugsėjo 26 d. vyko 18-asis Klajoklio maratonas. Bėgimo mėgėjai rinkosi į pajūrį, kur Šventojoje dalyviams buvo paruošta 5.3 km trasa. Bėgikų laukė nuostabus saulėtas pajūrio oras, suteikiantis daug papildomos energijos, draugiška atmosfera, ypatingos vaišės, smagi trasa, einanti per tiltukus ir net beždžionių tiltą.
Kaip visada trasoje buvo ir kaimynų iš Latvijos.
Viso į pradinį startą stojo 85 dalyviai, iš kurių 30 įveikė po 8 ratus (42.2 km). Atkakli kova vyko dėl pirmos vietos, kur dėl nugalėtojo titulo kovojo pirmąjį maratoną bėgęs Klaudijus ir didelę patirtį sukaupęs Egidijus. Kaip dažniausiai būna, ir šį kartą laimėjo patirtis: Egidijus aplenkė pagrindinį varžovą paskutiniame rate.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-09-29 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Juodšilių ruduo“ krosas 2021

„Juodšilių ruduo“ – tai smagi šventė ne tik visai Vilniaus rajono bendruomenei. Visi likome sužavėti renginiu: jis buvo gražiai organizuota, atskiros sporto šakos buvo išdėliotos taip, kad visi jas galėjo išbandyti. Kiekvienas dalyvis nebuvo užmirštas, kiekvienas gavo po atminimo dovanėlę – medalį.
Vaikams – tai didžiulis paskatinimas. Su jais į varžybas atvažiavo ir jų tėveliai, kurie buvo aistringi sirgaliai. Kuo toliau, tuo įspūdingesnis darosi „Juodšilių ruduo“, atsiranda daugiau veiklų, į jas įsitraukia vis daugiau bendruomenės žmonių“, – kalbėjo Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos kūno kultūros mokytoja Roma Graužinytė.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-09-29 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„BeActive Night“ Jonava 2021

2021-09-25 (šeštadienį) Jonava vėl kvietė visus jonaviečius ir miesto svečius sudalyvauti naktinėse sporto varžybose ir išbandyti savo jėgas įvairiose sporto šakose. Viena iš tokių varžybų - bėgimas prietemoje, kai kelią apšviečia tik prožektoriai arba lempos.
Į smagiai suorganizuotą šventę susirinko daugiau kaip 120 bėgimo mėgėjų, kurie rinkosi bėgti 1 km arba 3.4 km distancijas. Keletas dalyvių bandė net abi trasas.
Skambant ritmingai muzikai, šviečiant įvairioms švieselėms dalyviai sėkmingai pasiekę finišą buvo pakviesti gausiems apdovanojimams. 1 km dalyviai buvo apdovanoti net 5-iose amžiaus kategorijose mergaitėms ir berniukams, tad apdovanojimais galėjo džiaugtis net iki 30 dalyvių. Ilgesnėje distancijoje buvo net 8-ios amžiaus grupės vyrams ir moterims, tada apdovanojimai kliuvo beveik visiems dalyviams (gavosi viso 48 prizininkai).

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-09-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"