Naujienos

Iliustracija

100 km pasaulio rekordas

Pasaulio rekordas - tai frazė, kuri ištariama nedažnai. Norint pasiekti naują pasaulio rekordą bet kokioje sporto rungtyje yra gana sudėtingas dalykas.
Tačiau, mes tą frazę "Pasaulio rekordas" galėjome ištarti praėjusį sekmadienį vykusiame greičiausiame pasaulio bėgime "100 km powered by Nord Security", kuriame lietuvis Aleksandras Sorokin pagerino pasaulio rekordą 100 km distancijoje.
Ir mes - Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija - galime didžiuotis buvę tų įvykių epicentre: LBMA komanda buvo pakviesta fiksuoti šių varžybų rezultatus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-05-18 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

2022 metų LBMA taurių turnyro apdovanojimai

Primename, kad šį penktadienį, gegužės 19 dieną, vyks IV-asis LBMA taurių turnyras Kuršėnuose.
Renginio metu bus apdovanojami 2022 metų LBMA taurių turnyro nugalėtojai ir prizininkai tiek klubinėje tiek asmeninėje įskaitoje.
Turnyro rezultatus galima rasti pagal nuorodą: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai
Primename 2022 metų nugalėtojus ir prizininkus klubinėje įskaitoje (apdovanojami 6 klubai ir po 3 dalyvius kiekvienoje amžiaus grupėje tarp vyrų bei moterų).

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-05-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

12-asis Jonavos Velykinis bėgimas „APLINK TVENKINIUS“

2023 m. balandžio 10 dieną vyko tradicinis, jau 12-asis Velykinis bėgimas - Maratonas aplink tvenkinius Jonavoje, kurį rengia sporto klubas "Einius".
Tai vienas iš keleto lietuviškų bėgimų, kuris vyksta jau daugiau kaip 10 metų paeiliui.
Šiemet tai buvo ir antrasis LBMA taurių turnyro etapas, kuriame rungėsi 15 LBMA klubų.
Varžybų startas ir finišas buvo Joninių slėnyje. Į bėgimą susirinko arti 200 Lietuvos bėgimo mėgėjų. Bėgimas vyko asfaltuotais dviračių takeliais aplink Jonavos tvenkinius, kur per 1 ratą susidaro daugiau kaip 50 metrų sukilimo. Buvo penkios distancijos: 0.5 km, 1.9 km, 4.2 km, 8.4 km ir maratonas.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-04-13 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Ultra 52 !!!

Bėgimo namuose Kūjagalviuose (Kauno rajonas) bėgimu „Ultra 52 !!!” buvo paminėtas ilgamečio bėgimo puoselėtojo ir nuolatinio varžybų dalyvio Vido Totilo 52-asis gimtadienis.
„Mintis rengti šias gimtadienio varžybas kilo prieš 22 metus, kai man buvo trisdešimt. Per pirmąsias varžybas distancija buvo 10 km, o po to ji kasmet ilgėjo. Nuo 51-ojo gimtadienio nuotolį jau sutapatinu su savo metais.
Šiemetinio bėgimo išvakarėse kažkiek neramino prakiuręs dangus, tačiau vidurnakty lyti nustojo ir nuotaika pagerėjo.
Išaušo nuostabus oras, švietė saulutė, termometras rodė 13 laipsnių šilumos, buvo galima kone degintis“, – pasakoja pagrindinis renginio organizatorius V. Totilas.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-03-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Riešės krosas - 2023

2023 m. kovo 18-ąją Riešėje (Vilniaus raj.) vyko RCN klubo organizuojamas bėgimas - Riešės krosas. Bėgikams buvo numatytos 4 distancijos, kurios skyrėsi ratų kiekiu: jauniesiems bėgikams 1 ratas, vyresniems 2 arba 3, o vyriausiems 4 ratai. Vieno rato ilgis apie 2 km. Bėgimo trasa pateisino savo pavadinimą - tai buvo tikras krosas, kuris vyko natūralia raižyra vietove, kuri buvo nelygi, daubota ir kalvota su staigiais ir vingiuotais pakilimais bei nusileidimais miškinga vietove. Varžybų metu dalyviams teko įjungti visas bėgimo technikos, biomechanikos ir funkcinės anatomijos žinias, o turintiems tam daugiau patirties apie judėjimo ypatumus nuvedė ant bėgimo pakylos.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-03-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

LBMA tarpklubinė taurė 2023 (01) papildymas

Prabėgus savaitei po I-ojo LBMA taurių turnyro skelbiame galutinius rezultatus. Ir turime nemažai pasikeitimų.
Pirmiausia, tai prie LBMA šeimos jungiasi dar viena stipri komanda - "RunFace VaSti" iš Kauno, turinti aukštos kvalifikacijos trenerį ir greitų bėgikų, dažnai laiminčių prizines vietas bėgimo varžybose. Ukmergės etape be pagridinių bėgikų klubas "RunFace VaSti" bendroje įskaitoje užėmė 9 vietą ir gavo 9 įskaitinius taškus.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-02-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Bėgame už laisvę (2023)

2023-02-16 Mažeikiuose septintą kartą vyko bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „Bėgame už laisvę“ ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Tai buvo antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.
Oras buvo vėsiai šiltas: temperatūra siekė apie 3 laipsnius šilumos, pūtė silpnas vėjelis. Bėgimas driekėsi po centrines Mažeikių gatves. Trumpojo rato ilgis siekė 1.2 km, o ilgesniojo – 3.333 km.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-02-17 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Pabaiskas - Ukmergė 2023

Vasario 16-ąją dieną Lietuvos bėgimo bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė gausiuose renginiuose Ukmergėje ir Mažeikiuose bei mažesniuose susibūrimuose kituose miestuose.
Ukmergėje vyko jau daug metų rengiamas tradicinis bėgimas "Pabaiskas - Ukmergė".
Pabaisko istorija byloja, kad laukuose tarp dabartinio Pabaisko ir Žirnajų šiaurinės pakrantės 1435 m. rugsėjo 1 d. įvyko Pabaisko mūšis, kuriame LDK Žygimanto pajėgos nugalėjo Švitrigailos kariuomenę. Mūšio lauke Žygimantas Kęstutaitis, atsidėkodamas Dievui už pergalę, pastatė Pabaisko bažnyčią, apie kurią išaugo miestelis.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-02-17 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Žiema Jonavoje 2023

Vasario 5 dieną Jonavos bėgimo klubas "Einius" pakvietė į tradicinį klubo rengiamą bėgimą "Žiema Jonavoje".
Tai bėgimas sutraukiantis bėgimo mylėtojus palenktyniauti ar tiesiog pabėgioti kartu. O bėgti būryje visada smagiau nei eilinėje treniruotėje, kai tuo tarpu šiame renginyje iš anksto užsiregistravusiems dalyviams startinis mokestis vis dar tik 1 euras, o vaikams visai nemokamai.
Šio bėgimo pavadinime užkoduotas žodis "žiema" šiemet pateisino savo vardą: nuo pat ryto spaudė 6 laipsnių šaltukas, o kad būtų dar žiemiškiau šalia trasos sniego mašinos gamino sniegą, kuris kiekviename rate atskriedavo į bėgikų veidus.
Į bėgimą iš anksto užsiregistravo beveik 100 dalyvių, tačiau į startą stojo ir sėkmingai finišavo mažiau - apie 74 bėgikai.
Varžybos vyko asfaltuotais takeliais aplink Jonavos tvenkinius. Buvo keturios distancijos: 2, 4.2, 8.2 ir 12.2 km.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-02-06 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Laisvės Gynėjų dienos paminėjimai

Prieš 31 metus LBMA pradėtas organizuoti pagarbos bėgimas, skirtas Laisvės Gynėjų dienos paminėjimui, kiekvienais metais įgauna vis daugiau pasekėjų visame pasaulyje.
Kaip jau minėta anksčiau, šiemet lietuviai surengė bėgimus įvairiose pasaulio šalyse: Otavoje (Kanada), Jerevane (Armėnija), Stokholme (Švedija), Londone (Jungtinė Karalystė), Amsterdame (Nyderlandai), Berlyne (Vokietija), Briuselyje (Belgija), Vašingtone (JAV), Bukarešte (Rumunija), Tenerifėje (Ispanija). Įvairiausių bėgimų buvo surengta Lietuvos miestuose: Klaipėdoje, Kaune ir pan.

Skaityti toliau...

Parašyta 2023-01-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"