12-asis bėgimas „Varnutės ruduo“

Iliustracija

2021-11-13 12-ajame jonaviečių bėgime „Varnutės ruduo“, kurį organizavo Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ bei Kūno kultūros ir sporto centras, dalyvavo apie 300 bėgikų. Kartu tai buvo ir LBMA tarpklubinės taurės 9-asis etapas. Jame rungėsi 12 LBMA priklausančių klubų. Daugiausia taškų surinko Kauno BMK su 29 dalyviais. Nors dar nepritaikius šeimų koeficiento, tik suskaičiavus rezultatus kauniečiai Šiaulių rajono klubą lenkė tik 3 taškais. Antri liko Šiaulų raj. "Lukas", trečią vietą užėmė varžybų šeimininkai - Jonavos "Maratonas". 
Po šio etapo turnyrinėje lentelėje į priekį išsiveržė Kauno BMK. Šiaulių raj. "Lukas" nors ir yra susrinkęs daugiau taškų, tačiau skaičiuojant tik 8 varžybų geriausius rezultatus, šiuo metu rikiuojasi antroje vietoje. Trečioje vietoje - Bėgimo klubas" konkuruojantis su Pasvalio "Vėtra", kurių dabar vieni turi daugiau bendrų taškų, kiti daugiau įskaitinių taškų. Visi rezultatai LBMA turnyrinėje lentelėje.

Pasak pagrindinio bėgimo organizatoriaus, Jonavos „Maratono“ klubo vadovo Sauliaus Litvinavičiaus, buvo rungtyniaujama pėsčiųjų bei dviračių takais aplink Varnutės tvenkinį ir sportininkų laukė nelengvas išbandymas, įveikiant didelę ir stačią įkalnę.Įkalnė iš sportininkų pareikalavo daug jėgų. Jame dužo ne vieno bėgiko viltys kovoti dėl aukštos vietos. Joje sužlugo ir jaunojo Šiaulių rajono sportininko Miko Montvilo siekis tapti pagrindinio 10 km nuotolio nugalėtoju. Jis pirmavo kone visą distanciją (antras bėgo varžybų favoritas šiaulietis Justinas Križinauskas), tačiau paskutiniajame rate, įveikiant įkalnę, jam sutraukė kojos raumenis, ir į priekį įsiveržė J. Križinauskas, kuris tapo nugalėtoju.

„Dar esu per jaunas įveikti tokias įkalnes“, – po finišo apgailestavo jaunasis šiaulietis, iš rankų išleidęs pergalę.

„Per mūsų varžybas distancijos niekada nebūna lengvos, jas parenkame kalnuotas ir tai tampa nemažu visų bėgikų iššūkiu“, – akcentavo S. Litvinavičius.

Sunkios trasos „malonumus“ pajuto ir varžybų organizatoriai „Maratomanija“ vadovas vilnietis Valdas Šmaižys su žmona Lina bei kaunietis Vidas Totilas. Rimtą išbandymą laikė ir 28 Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bei Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bėgikai, taip pat jaunieji jonavietės Gražinos Goštautaitės auklėtiniai, dalyvavę visų distancijų varžybose.

Sunkioje trasoje gerai jautėsi moterų grupės nugalėtoja vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, kuri tarp 108 dalyvių pasiekė absoliučiai šeštą rezultatą.

2,5 km nuotolio varžybose greičiausias buvo Vilniaus „Ozo“ gimnazijos dešimtokas Džastinas Jasiulevičius. Jis – šiuolaikinės penkiakovės atstovas, šiemet atstovavo šaliai pasaulio ir Europos jaunių trikovės čempionatuose, o kitąmet jau startuos keturkovės varžybose.

„Bėgimas ir fechtavimas – mano stipriosios sporto šakos trikovėje. Labai mėgstu dalyvauti bėgimo varžybose. Praėjusiais metais pavyko laimėti nemažai įvairių bėgimų jaunimo grupėje, o šiemet mažiau. Sezono dar nebaigiau, dar dalyvausiu dvejose-trejose bėgimo varžybose“, – kalbėjo D. Jasiulevičius.

Į Jonavą jaunasis penkiakovininkas, pratybas lankantis šeštus metus, vyko ne vienas. Už vairo buvo jo mama Ala Jasiulevičienė, o palaikymo komandoje – dar ir pusseserė Anelija.

„Vykau nugalėti, nes esu geros sportinės formos. Gerai, kad ta didžioji įkalnė buvo distancijos pradžioje, tai didelis nuovargis nepasijuto. Tačiau jeigu ji būtų buvusi kažkur viduryje distancijos, tai būtų tikrai pakirtę kojas. Dabar finišavau, turėdamas nemažai jėgų“, – įspūdžiais pasidalijo D. Jasiulevičius.

Jau kitą dieną vilnietis vėl stojo į startą – Nemenčinėje dalyvavo 3 km bėgime.

Medalius išgraviravo bėgimo entuziastas

Jaunieji bėgikai, kurie bėgo 300 m aplink Kūno kultūros ir sporto centrą, gavo po medalį ir saldainių. Tiems, kurie įveikė 10 km ir 2,5 km nuotolius, buvo įteikti „Maratono“ klubo bėgiko Tomo Cikanavičiaus išgraviruoti medaliai. Patys stipriausi bėgikai buvo apdovanoti taurėmis.

Nugalėtojai ir prizininkai

10 km

Vyrai:
1. Justinas Križinauskas (Šiauliai) 35:07;
2. Mikas Montvilas (Šiaulių rajonas) 35:17;
3. Donatas Košiuba (Kaunas) 35:42.

Moterys:
1. Viktorija Varnagirytė (Vilkaviškis) 37:00;
2. Dalia Lukošienė (Šiaulių rajonas) 43:04;
3. Milda Talalaitė (Kaunas) 43:33.

2,5 km

Vyrai
1. Džastinas Jasiulevičius (Vilnius) 8:37;
2. Normantas Durneika (Vilkaviškis) 9:19;
3. Matas Mertinkaitis (Kaišiadorys) 9:54.

Moterys:
1. Nikita Liatukaitė (Kaunas) 10:21;
2. Neda Čapskytė (Vilkaviškis) 10:48;
3. Miglė Švenčionytė (Kaišiadorys) 11:24.

Parengta pagal: https://www.sportas.info/

Kvietimas į bėgimą -  Jonava kviečia į tradicinį bėgimą „Varnutės ruduo“


Visi rezultatai:
2.5 km – https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=238&d=2
10 km – https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=238&d=3

arba EXCEL formatu

Fotoalbumas: https://www.facebook.com/

Parašyta 2021-11-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"