Ūsai bėga - 2021

Iliustracija

2021-11-28 (sekmadienį) Vilniaus universiteto botanikos sode vyko labdaringas bėgimas, skirtas kovai prieš prostatos ir sėklidžių vėžį – „Ūsai bėga“.
„Ūsai bėga“ iniciatyva vienija šimtus bėgikų nešdami žinią, jog vyrai turi išdrįsti netylėti, kalbėti apie sveikatos problemas.
Dalyviai Kairėnuose turėjo per valandą įveikti kuo daugiau 2 km ratų su 24 metrais vertikalaus pakilimo. Bėgti teko tiek kalniukais, tiek apsnigtais takais.

Renginyje dalyvavo maksimalus dalyvių skaičius – 500. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Nors šio bėgimo simbolis yra ūsai, renginys dalyvavo ir idėją palaikė daugiau nei 170 moterų.

Šių metų nugalėtojais tapo Tadas Matusevičius ir Inga Cimarmanaitė.

„Renginio stengiuosi nepraleisti ir sudalyvauti kasmet dėl kilnios renginio idėjos. Tad nei metų laikas, nei oras, nei kalnuota trasa neatbaido“, – sakė I. Cimarmanaitė.

Ji pabrėžė, kad bėgant tokiu metų laiku, reikia tinkamai pasiruošti, bet kai yra noras, tai bėgimui jokios kliūtis nebaisios.

„Dalis bėgimo trasos buvo snieguota, šlapia, todėl tokiose atkarpose reikia bėgti atsargiau, lėčiau. Bėgimui taip pat nėra blogo oro – reikalinga tik tinkama apranga. Viską atperka renginio vieta – Kairėnai gamtos apsuptyje – bei renginio idėja“, – pabrėžė I. Cimarmanaitė.

Bėgimo dalyviai buvo kviečiami paremti Nacionalinį vėžio institutą. Už paaukotas lėšas Nacionalinio vėžio instituto pacientams bus perkami sėklidžių implantai ir naujausi neinvaziniai genetiniai molekuliniai žymenys sėklidžių ir prostatos vėžiui nustatyti, stebėjimui dėl ligos atsinaujinimo.

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"