Utenos hipodromo maratonas

2021-10-10 „Maratomanijos“ ir Utenos savivaldybės surengtame antrajame „Utenos hipodromo maratone“ jėgas bandė apie 450 bėgikų iš Latvijos, Lietuvos ir Tailando.
Tiesa, viešniai iš Bankoko Mayurai Skowronski varžybos susiklostė nesėkmingai: nauji sportbačiai jai nuspaudė kojas ir sportininkė po ketvirtojo rato pasitraukė iš trasos.
Virtualiu būdu varžybose įvairias distancijas bėgo 41 sportininkas. Maratono trasą įveikė 46 bėgikai.

Šis bėgimas buvo ir LBMA taurių turnyro 8-asis etapas. Varžybose dalyvavo 13 LBMA priklausančių klubų, kur pirmą vietą iškovojo renginio organizatorius "Maratomanijos" klubas. Nedaug taškais nuo nugalėtojų atsiliko antroje vietoje likęs Bėgimo klubas. Dvigubai mažiau taškų surinkęs Kauno BMK liko trečias. Šio klubo atstovai maratono distancijoje užėmė 2 prizines vietas (pirmą ir trečią).

Bendroje įskaitoje pirmoje vietojo išlieka Šiaulių raj. "Lukas", antri - Kauno BMK, o trečią vietą dalijasi jau 2 klubai: Pasvalio "Vėtra" ir Bėgimo klubas. Turnyrinę lentelę rasite LBMA svetainėje: https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai

Skaičiuotė EXCEL formatu.

Renginyje pagal įveiktus kilometrus komandinę taurę laimėjo „Maratomanijos“ bėgikai, kurie savo gretas sustiprino keliais latvių sportininkais. Antras – Bėgimo klubas, trečias – Kauno bėgimo mėgėjų klubas.

Uteniškius ypač domino 10 km nuotolio bėgimas: trasoje rungtyniavo ir rajono savivaldybės vicemeras Vitalijus Šeršniovas, kurio iniciatyva gimė šios unikalios varžybos hipodrome.

Vicemeras buvo šių varžybų globėjas ir tarp 67 bėgikų finišavo 43-ias. Praėjusiais metais jis bėgo maratoną, o šiemet pasirinko gerokai trumpesnę distanciją.

V. Šeršniovas pasidžiaugė, kad Utenoje vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių pamėgsta bėgimą ir jie jau pelno medalių per įvairias varžybas.

Trasoje Utenos vicemerui teko rungtyniauti su šių varžybų žvaigždėmis: renginio ambasadoriumi, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyviu kauniečiu Remigijumi Kančiu ir ultramaratonininku, 12 valandų, paros ir 100 mylių bėgimo pasaulio rekordininku vilniečiu Aleksandru Sorokinu.

Per varžybų uždarymą vicemeras nugalėtojams ir prizininkams įteikė apdovanojimus.

Šių varžybų išvakarėse R. Kančys dalyvavo „Gintarinės jūrmylės“ varžybose Smiltynėje ir bėgo 6 jūrmyles.

Pergalė Smiltynėje nebuvo jo pagrindinis tikslas, Remigijus padėjo savo seseriai Loretai Kančytei, kuri laimėjo 3 jūrmylių varžybas.

„Buvau trasos vedlys, nes dar nesu konkurencingas, kad galėčiau visa jėga bėgti savo mėgstamą nuotolį“, – teigė R. Kančys.

Dabar Utenoje 10 km distancijoje jis pergalės irgi nesiekė ir buvo 11-as (39:33).

„Po sveikatos problemų pasirinkau 10 km distanciją, kuri šiandien man yra tinkamiausia bėgti. Nesiekiau gero rezultato ir aukštos vietos. Bėgau, padėjau kitiems ir mėgavausi bėgimu“, – kalbėjo olimpietis.

Varžybose dalyvavo ir nemažai R. Kančio auklėtinių, kurie savo trenerį džiugino gerais rezultatais: moterų grupėje maratoną laimėjo Audra Bogužinskienė, antrą vietą užėmė Indrė Labutė, o 10 km distancijoje antras buvo Vaidas Ramanauskas.

R. Kančys „Utenos hipodromo maratoną“ pavadino smagiu renginiu. „Sezonas man nei prasidėjo, nei baigėsi. Šį savaitgalį Druskininkuose bėgsiu pusę maratono. Distancijas pamažu ilginu, tačiau maratono šiemet nebėgsiu“, – su savo planais supažindino R. Kančys.

Antrą sykį „Utenos hipodromo maratono“ varžybose dalyvavęs ultramaratonininkas A.Sorokinas po varžybų teigė, kad bėgti ratais grunto trasoje jam buvo ypač naudinga.

„Dabar man – pereinamais laikotarpis, todėl po vasaros atostogų, kai turėjau vieno mėnesį poilsio, dabar nepuoliau bėgti maratono.

10 km distanciją smėlio taku bėgau savo malonumui ir maksimaliu greičiu. Pavyko nugalėti, taip išėjo …“, – šyptelėjopasaulio rekordininkas.

Utenos gyventojai, kurių į varžybas susirinko labai daug, šiltai sutiko įžymųjį Lietuvos ultramaratonininką.

A.Sorokinui varžybos labai patiko: „Kai bėgi ratais, žiūrovai tave mato ir palaiko. Tai ypač motyvuoja. Tačiau tokioje grunto trasoje negali siekti rekordų. Atliekant posūkius, tenka mažinti greitį“, – įspūdžiais dalijosi vilnietis.

Po vasaros sezono A. Sorokinui tai buvo antrasis startas. Pirmasis – Vingio parke, kai dalyvavo estafečių varžybose ir bėgo 5 km distanciją.

Nuo šiol sportininkas bėgs vis ilgesnius nuotolius. Jau kitą dieną po varžybų, atsikėlęs penktą valandą ryto, jis nutarė pabėgioti ir įveikė 40 kilometrų.

Šiemet varžybose A. Sorokinas daugiau nežada dalyvauti, artimiausias startas numatytas sausio 6 dieną Tel Avive (Izraelis), kur bėgs 12 valandų.
1 km distancijoje lenktyniavo ir „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys, kuris tarp 97 dalyvių buvo penktas (3 min.43 sek.). Nugalėjo vilnietis Kristupas Tamutis (3 min.30 sek.).

V. Šmaižio žmona Lina Abromaitytė-Šmaižė išbandė maratoną, kuris šiemet jai buvo 16-as.

Vilnietė užėmė ketvirtą vietą (4 val. 6 min. 56 sek.) ir pasiekė savo geriausią rezultatą šiemet.

Ši „Maratomanijos“ sportininkė savo pirmąjį maratoną bėgo 2016 metais spalio pradžioje Poznanėje ir pasiekė 4 val. 11 min. 50 sek. rezultatą.

Per puspenktų metų Lina įveikė net 100 maratonų. Greičiausiai distanciją ji nubėgo 2018 metais liepos mėnesį Klaipėdoje (3 val. 45 min. 45 sek.) Tai buvo jos 17-asis maratonas.

„Maratomaja“ vadovas V. Šmaižys džiaugėsi, kai po renginio Utenoje sulaukė daug gražių atsiliepimų ir teiginio, kad šiemet buvo visai kitas lygis nei praėjusiais metais – viskas patobulėjo, pagerėjo.

2. Vaidas Ramanauskas (Kaunas) 35:16
3. Mindaugas Zakarka (Utena) 35:28