Ultra 52 !!!

Iliustracija

Bėgimo namuose Kūjagalviuose (Kauno rajonas) bėgimu „Ultra 52 !!!” buvo paminėtas ilgamečio bėgimo puoselėtojo ir nuolatinio varžybų dalyvio Vido Totilo 52-asis gimtadienis.
„Mintis rengti šias gimtadienio varžybas kilo prieš 22 metus, kai man buvo trisdešimt. Per pirmąsias varžybas distancija buvo 10 km, o po to ji kasmet ilgėjo. Nuo 51-ojo gimtadienio nuotolį jau sutapatinu su savo metais.
Šiemetinio bėgimo išvakarėse kažkiek neramino prakiuręs dangus, tačiau vidurnakty lyti nustojo ir nuotaika pagerėjo.
Išaušo nuostabus oras, švietė saulutė, termometras rodė 13 laipsnių šilumos, buvo galima kone degintis“, – pasakoja pagrindinis renginio organizatorius V. Totilas.

52 km trasą miško ir lauko keliukais (pirmasis ratas – apie 11,2 km ilgio, o kiti šeši – po 6,8 km) panoro bėgti 34 sportininkai, nors užsiregistravusių buvo daugiau.

Paskutiniuoju momentu atsisakė dalyvauti ir žinomas šalies bėgikas kaunietis Aurimas Skinulis.

Rungtyniauta penkiose amžiaus grupėse: 39 m., 40 – 49 m. , 50 – 59 m., 60 – 69 m. ir 70 m. bei vyresni vyrai ir moterys.

Šiame bėgime svarbiausia buvo įveikti nors vieną ratą ir savo dalyvavimu pasveikinti didelį bėgimo entuziastą V. Totilą.

Distancijoje buvo sudaryta galimybė varžytis ir bėgikų draugams, žmonoms, vaikams, kurie galėjo eiti pėsčiomis ar bėgti, važiuoti dviračiais.

Kone kiekvienas bėgikas turėjo savo palaikymo komandą. 45-erių klaipėdiečio Andrejaus Ilčiuko tėvai sūnaus palaikyti atvyko netgi iš Klaipėdos.

Jie susipažino ir su Bėgimo namais bei jų šeimininkais – V. Totilu ir Rasa Bakiene, kurie organizuoja daug bėgimų renginių ir ypatingai svetingai priima sportininkus.

Vieni bėgikai ilgoje distancijoje siekė nugalėti, o kiti – pasitikrinti savo jėgas ir smagiai praleisti gražųjį šeštadienį.

Moterų grupėje nugalėtoja tapo pirmą kartą tokį nuotolį bėgusi kaunietė Vilma Valaitienė (4 val. 21min. 26 sek.).

Iki šiol ji bėgiodavo trumpesnes distancijas, ne kartą yra įveikusi ir pusę maratono.

Sportininkė kartu bėgioja su naujuoju Lietuvos geležiniu žmogumi vadinamu 45-erių Tautvydu Grabausku, besirengiančiu įvairioms ultratriatlono varžyboms.

V. Valaitienei bėgimas susiklostė su nuotykiais. Kad distancija neprailgtų, ji bėgo klausydamasi muzikos.

Sportininkė nė nepastebėjo, kad truputį pasiklydo – nubėgo ne ten, kur reikia.

Teko grįžti atgal ir tada sportininkė sau prisiekė, jog pasistengs aplenkti visas varžoves ir finišą pasieks pirma.

Papildomi keli šimtai metrų sportininkei nebuvo kliūtis nesunkiai nugalėti moterų grupėje.

Antrą vietą užėmė kaunietė Inga Bružikienė (5.23:44), o trečią – jurbarkietė Gitana Janulienė (5.38:16).

Nubėgusi apie 38 km (3 val. 09 min.46 sek.) iš trasos pasitraukė pajėgi šiaulietė Dalia Lukošienė.

Vyrų grupėje sau lygių neturėjo Vytautas Gražys iš Paberžės (3.59.26). Prizininkais tapo vilniečiai Rolandas Silius (4.13:56) ir Romas Olchovikas (4.20:18).

Iš Šėtos atvažiavęs Paulius Čerkauskas nepraleido progos miške paskanauti ką tik iš beržų bėgančios sulos, kuri distancijoje jam suteikė daug jėgų.

Finišavęs jis džiaugėsi, jog tokios skanios sulos gyvenime nebuvo gėręs.

„Kai Aurimas Skinulis iš Šėtos išvyko gyventi į Kauną, dabar aš Šėtoje tapau geriausiu bėgiku“, – šypsojosi P. Čerkauskas.

Varžybų organizatoriai V. Totilas ir R. Bakienė pasistengė, kad dalyviams būtų labai smagu ir nieko netrūktų. Stalai buvo nukrauti sulos ąsočiais.

Buvo sudarytos sąlygos sušilti pirtyje arba kubile, išeikvotas jėgas atgauti „Babytės Bronės“ barščiais ir šašlykais, užkandžiais, gaiviais gėrimais.

Neeilinius pirtininko sugebėjimus, naudojant vantas, pademonstravo varžybose dalyvavęs „Maratomanija“ klubo vadovas Valdas Šmaižys.

Visi sportininkai, įveikę distanciją, gavo atminimo medalius, o nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti įvairiais prizais.

Pagal https://www.sportas.info

Parašyta 2023-03-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"