Riešės krosas - 2023

Iliustracija

2023 m. kovo 18-ąją Riešėje (Vilniaus raj.) vyko RCN klubo organizuojamas bėgimas - Riešės krosas. Bėgikams buvo numatytos 4 distancijos, kurios skyrėsi ratų kiekiu: jauniesiems bėgikams 1 ratas, vyresniems 2 arba 3, o vyriausiems 4 ratai. Vieno rato ilgis apie 2 km. Bėgimo trasa pateisino savo pavadinimą - tai buvo tikras krosas, kuris vyko natūralia raižyra vietove, kuri buvo nelygi, daubota ir kalvota su staigiais ir vingiuotais pakilimais bei nusileidimais miškinga vietove. Varžybų metu dalyviams teko įjungti visas bėgimo technikos, biomechanikos ir funkcinės anatomijos žinias, o turintiems tam daugiau patirties apie judėjimo ypatumus nuvedė ant bėgimo pakylos.

Varžybų startas - hipodrome, į bėgimą susirinko daugiau kaip 100 bėgikų (bėgo 105 bėgikai), nors užsiregistravo daugiau kaip pusantro šimto. Registracija ir bėgimas buvo nemokami, tad neatvykę dalyviai nejautė pareigos pranešti apie nedalyvavimo apsisprendimą.
Apie varžybų eigą ir rezultatus puikiai parašyta spaudoje: https://sportas24.lt

Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokykla kartu su Paberžės bėgimo klubu RCN pirmą kartą surengė Riešės kroso varžybas, kuriose dalyvavo truputis daugiau nei 100 bėgikų.

Patys jauniausieji bėgo 2 km distanciją, jauniai – 4 km, jaunimas – 6 km, suaugę bei veteranai – 8 km.

Buvo lenktyniaujama hipodromo ratu, lauko keliukais ir miško takais.

VĖJO GŪSIAI. Šių varžybų pagrindinis organizatorius -–Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos treneris ir Paberžės „Verdenės“ gimnazijos geografijos mokytojas Vytautas Gražys.

„Keletą panašių bėgimų anksčiau organizavau Dubingių apylinkėse, o dabar Riešės gyvenvietėje treniruoju vaikus ir suaugusius, todėl kilo mintis čia surengti kroso varžybas.

Pasitaikė puikus oras, kokybiška buvo trasa, bėgikai be traumų įveikė nemažas kalvas.

Tikėjomės sulaukti gausesnio jaunųjų bėgikų būrio, artimesnių vietovių treneriai neparodė didesnio susidomėjimo, praktiškai dėl apdovanojimų kovojo tik mano auklėtiniai.

Bėgikai ir ne tik jie susidūrė su dideliais vėjo gūsiais. Įveikiant pagrindinį 8 km nuotolį, netgi buvo nuverstas laiko matavimo laikrodis ir fotografavimo kamera.

Jie krisdami nutraukė kabelį ir įvyko nesklandumų, fiksuojant visus sportininkų rezultatus.

Tai buvo vieninteliai kroso nesklandumai, bet jie nuotaikos sportininkams nepagadino“, – pasakoja V. Gražys.

Šis 55 metų pedagogas irgi aktyviai bėgioja. 2007 metais jis tapo Lietuvos 6 valandų bėgimo rekordininku, o 2008-aisiais – Lietuvos maratono čempionate bronziniu prizininku.

Šį sezoną su savo auklėtiniais V. Gražys žada dalyvauti Lietuvos kroso taurės varžybose, kur ir pats išbandys jėgas, tradiciniame Klaipėdos „Vilties bėgime-maratone“, bėgimuose Druskininkuose, jo planuose – ir trys maratonai.

GREIČIAUSI. Riešės kroso 8 km distancijoje jėgas bandė 82 bėgikai. Greičiausias buvo jonavietis Aivaras Čekanavičius (31min. 34 sek.).

Po jo liko Andrius Šipkinas iš Trakų rajono Jovariškių (31:43) ir vilnietis Jonas Kazlauskas (33:33).

Tarp moterų greičiausia buvo vilnietė Monika Naskauskė, aplenkusi ignalinietę Liną Vasiljevienę ir Renatą Šuruchiną.

6 km distancijoje nugalėtoju tapo Danielis Bartusevičius iš Paberžės (25:38).

4 km nuotolyje pajėgiausia buvo Paberžės bėgikė Karolina Leščevskaja (20:43), o 2 km trasoje – panevėžietis Aronas Januška (8:38) ir Zuzana Liachovič iš Paberžės (9:05).

DOVANOS. Kiekvienam bėgimo dalyviui, sėkmingai įveikus distanciją, buvo įteikti atminimo suvenyrai – mini rankų treniruokliai.

Savo amžiaus grupėse geriausiai pasirodę bėgikai buvo apdovanoti medaliais, daiktiniais ir piniginiais prizais.

„Už dovanas esu dėkingas buvusiam savo auklėtiniui Edgarui Žygiui, kuris buvo pagrindinis mūsų renginio rėmėjas.

Jis ir toliau mėgėjiškai bėgioja savo malonumui, bet jau nebesiekia rezultatų.

Turėdamas tokius puikius rėmėjus, esu nusiteikęs ir ateityje organizuoti Riešės kroso varžybas“, – sako V. Gražys.


O visi rezultatai LBMA puslapyje: https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=317

Parašyta 2023-03-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"