Naujienos

Iliustracija

Ūsai bėga - 2021

2021-11-28 (sekmadienį) Vilniaus universiteto botanikos sode vyko labdaringas bėgimas, skirtas kovai prieš prostatos ir sėklidžių vėžį – „Ūsai bėga“.
„Ūsai bėga“ iniciatyva vienija šimtus bėgikų nešdami žinią, jog vyrai turi išdrįsti netylėti, kalbėti apie sveikatos problemas.
Dalyviai Kairėnuose turėjo per valandą įveikti kuo daugiau 2 km ratų su 24 metrais vertikalaus pakilimo. Bėgti teko tiek kalniukais, tiek apsnigtais takais.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

„Jono Basanavičiaus tėviškė – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla“

2021-10-20 Bartninkai (Vilkaviškio raj.) jau 20-ąjį kartą sukvietė į jubiliejinį bėgimą „Jono Basanavičiaus tėviškė (Ožkabaliai) – Bartninkų Jono Basanavičiaus mokykla – daugiafunkcis centras“, skirto Jono Basanavičiaus 170-osioms gimimo metinėms paminėti. Nuostabus oras, pozityvi aplinka, svetingi šeimininkai pritraukė daugiau kaip 200 dalyvių, kurie varžėsi tradicinėje vienoje 5,9 km ilgio trasoje nuo J.Basanavičiaus tėviškės iki Bartnininkų mokyklos.
Visi nors kartą pabuvoję šiame bėgime visada ne tik pasižada atvykti kitais metais, bet atvykdami atsiveža ir daugiau savo draugų. Šiais metais bėgimas sulaukė dalyvių net iš tolimo Latvijos Daugpilio miesto.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

12-asis bėgimas „Varnutės ruduo“

2021-11-13 12-ajame jonaviečių bėgime „Varnutės ruduo“, kurį organizavo Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“ bei Kūno kultūros ir sporto centras, dalyvavo apie 300 bėgikų. Kartu tai buvo ir LBMA tarpklubinės taurės 9-asis etapas. Jame rungėsi 12 LBMA priklausančių klubų. Daugiausia taškų surinko Kauno BMK su 29 dalyviais. Nors dar nepritaikius šeimų koeficiento, tik suskaičiavus rezultatus kauniečiai Šiaulių rajono klubą lenkė tik 3 taškais. Antri liko Šiaulų raj. "Lukas", trečią vietą užėmė varžybų šeimininkai - Jonavos "Maratonas". 
Po šio etapo turnyrinėje lentelėje į priekį išsiveržė Kauno BMK. Šiaulių raj. "Lukas" nors ir yra susrinkęs daugiau taškų, tačiau skaičiuojant tik 8 varžybų geriausius rezultatus, šiuo metu rikiuojasi antroje vietoje. Trečioje vietoje - Bėgimo klubas" konkuruojantis su Pasvalio "Vėtra", kurių dabar vieni turi daugiau bendrų taškų, kiti daugiau įskaitinių taškų. Visi rezultatai LBMA turnyrinėje lentelėje.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Maratonas Klajoklis #19: Sudeikiai (Alaušo ežeras)

Šiemetinio „Klajoklio“ maratonų ciklas baigtas bėgimu Sudeikiuose aplink Alaušo ežerą. Tai septintasis šio ciklo renginys šiemet. Pernai jų vyko net dvylika.
Pagrindinis šių varžybų organizatorius, „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys pasidžiaugė varžybomis aplink dešimtą pagal dydį Lietuvos ežerą Alaušą, dideliu Utenos rajono savivaldybės vicemero Vitalijaus Šeršniovo ir Sudeikių seniūno Virgilijaus Gaižausko dėmesiu bėgikams.
Maratonų organizatoriaus mintyse – kitąmet čia rengti jau ne „klajojantį“, o Alaušo maratoną, tapsiantį tradiciniu.
Devynioliktajame „Klajoklio“ maratone, kuriame vyko lenktynės penkiose distancijose, dalyvavo 147 bėgikai.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-10 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Trail bėgimas „Girių labirintai“ 2021

2021-11-06 Kazlų Rūdoje vyko jau nebe pirmus metus organizuojamas trail bėgimas "Girių labirintai". Šiemet bėgimo dalyviams buvo numatytos 4 trasos: 25 km – „Girių labirintai – HELOVINAS“, 15 km – „Pelkių siaubas“, 5 km – „Pažintinis zombių takas“, 500 m – „Vaikų zombinukas“. Oras varžyboms buvo rudeniškas, apie 8 laipsniai šilumos, šiek tiek lynojo lietus.
Varžybų organizatorius Mantas kaip visada parengė sudėtingus trasų labirintus. Tie, kas nesusekė žymėjimų trasoje, tai teko sugaišti ir po 17 min kiekvienam kilometrui.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-06 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Panevėžio maratonas

Dar 1989 metais pirmąjį maratoną Panevėžyje surengė Stanislovas Kavaliauskas. Sekdami garsaus panevėžiečio dviratininko pavyzdžiu, jo garbei ir atminimui, „Sporto ir išsilavinimo akademija“ kartu su triatlono ir sveikatingumo klubu „Darna“, klubu „Dviračiai“ savaitgalį visus sukvietė į Panevėžio maratoną.
Varžybose dalyviai varžėsi ne tik 42 kilometrus ir 195 metrus besitęsiančiame maratono bėgime, bet ir pusmaratonio, 10.5 kilometrų  bei 400 metrų trasose.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Helovino bėgimas - 2021

2021 m. spalio 30 dieną Laičių kaime (Varėnos raj.) buvo surengtas Helovino bėgimas - 2021.
Tik atvykus šventės dalyvius pirmiausia pasitiko įspūdingas vaizdelis - traktorinė priekaba pilna moliūgų (žr. foto). Tad pirmiausia susirinkę ir kibo į vieną iš konkursų - moliūgo pjaustymą/puošimą. Moliūgą galėjo išsirinkti ne tik pagal dydį, bet ir pagal spalvą ar skonį. Pabaigti meno kūriniai buvo sudėti eilėje šalia kelio, kur sutempus juose buvo uždegtos žvakutės, o autoritetinga komisija rinko įspūdingiausią moliūgą.
Kadangi šventė prasidėjo nuo 12 valandos dienos, o bėgimai numatyti buvo tik saulei nusileidus, tai iki tol buvo ir vaišių tiesiai iš puodų, buvo delikatesinių "Laičių varlyčių", buvo vaiduoklių komandos pasiruošimas vakarui bei jų eksponatų demonstracija. Vangiai prasidėjusios šiaudų ritinio ridenimo varžybos vėliau išjudino bene visus šventės dalyvius: iš pradžių buvo registruotos tik 2 komandos, bet pagavus azartą komandų skaičius pasiekė - 18, kurių kiekvieną sudarė nuo 3 iki 4 asmenų. Komandos rungėsi poromis, tad galutinė rikiuotė buvo sudaryta pagal sugaištą laiką ridenant šiaudų ritinį. Nugalėtojus ir prizininkus skyrė tik šimtosios sekundės dalys, kurie rungėsi finale. Stipriausia/greičiausia komanda tapo JĖGERIAI.
Tačiau pagrindinis šventės akcentas - bėgimas. 18 valandą, kai saulė tik nusileido, į startą stojo mažieji 800 m distancijos bėgikai. O po pusvalandžio, kai jau tapo pakankamai tamsu į trasą išbėgo 2 (vienas ratas) ir 6 km (jiems reikėjo įveikti 3 ratus) distancijų dalyviai. Bėgikų laukė ne tik trail tipo trasa, ne tik sutema, bet ir klubo VILKOLAKIAI pasirodymai trasoje, kurių įspūdingi kostiumai, garsai ar mimikos gąsdino ar linksmino bėgikus, suteikdami dar daug smagių pojūčių.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-11-01 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Utenos hipodromo maratonas

2021-10-10 „Maratomanijos“ ir Utenos savivaldybės surengtame antrajame „Utenos hipodromo maratone“ jėgas bandė apie 450 bėgikų iš Latvijos, Lietuvos ir Tailando.
Tiesa, viešniai iš Bankoko Mayurai Skowronski varžybos susiklostė nesėkmingai: nauji sportbačiai jai nuspaudė kojas ir sportininkė po ketvirtojo rato pasitraukė iš trasos.
Virtualiu būdu varžybose įvairias distancijas bėgo 41 sportininkas. Maratono trasą įveikė 46 bėgikai.

Šis bėgimas buvo ir LBMA taurių turnyro 8-asis etapas. Varžybose dalyvavo 13 LBMA priklausančių klubų, kur pirmą vietą iškovojo renginio organizatorius "Maratomanijos" klubas. Nedaug taškais nuo nugalėtojų atsiliko antroje vietoje likęs Bėgimo klubas. Dvigubai mažiau taškų surinkęs Kauno BMK liko trečias. Šio klubo atstovai maratono distancijoje užėmė 2 prizines vietas (pirmą ir trečią).

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Molėtai bėga - 2021

2021 m. spalio 23 d. Molėtuose vyko nuo pavasario atkeltas bėgimas "Molėtai bėga - 2021". Tai antrus metus paeiliui rengiamas bėgimas. Dėl varžybų gausos, gal būt ir varžybų dienos pakeitimo nebuvo gausus dalyvių renginys, tačiau renginys surengtas puikiai: parengtos dvi distancijos suaugusiems ir trumpa 400 metrų ilgio mažiesiems bėgikams, daug pagalbos ir nuorodų trasoje, visiems dalyviams įteikti atminimo medaliai, o amžiaus grupių nugalėtojams ir prizininkams - taurės ir atminimo dovanėlės.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"
Iliustracija

Tradicinis bėgimas „Graužikai - Kelmė“

2021 m. spalio 23 d. Kelmėje vyko tradicinis bėgimas „Graužikai-Kelmė“, skirtas Vladui Rimkui atminti. Oras buvo palankus bėgimui: temperatūra siekė apie 8 laipsnius šilumos, švietė saulutė, pūtė silpnas vėjelis.
Varžybose dalyvavo gausus būrys bėgimo entuziastų, nes kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojų ir prizininkų laukė ne tik gražuoles taurės ir medaliai, bet ir vokeliai su piniginiais prizais. Jauniausi dalyviai trijose amžiaus grupėse varžėsi 3 km distancijoje, o suaugusieji tradiciškai bėgo 8 km iš Graužikų kaimo iki Kelmės dvaro.

Skaityti toliau...

Parašyta 2021-10-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"