Kauno Kalėdinis bėgimas - 2021

Iliustracija

2021-12-18 vyko Kauno kalėdinis bėgimas, kurį organizuoja Kauno bėgimo mėgėjų klubas. Bėgimas turi savo istoriją.
Šiemet Panemunės šile jis buvo surengtas jau septynioliktą kartą. Pagal tradiciją bėgimas rengiamas kasmet paskutinįjį šeštadienį prieš Šv. Kalėdas.
Šis kauniečių bėgimas jau eilę metų yra baigiamasis, dvyliktasis LBMA taurių turnyro etapas, po kurio susumuojami galutiniai rezultatai.

Tačiau, kaip teigė LBMA prezidentas Vidmantas Dobrovolskas, absoliutūs asmeninių ir klubų (pagrindinė kova vyko tarp 4-5 klubų) laimėtojai numatyti apdovanoti kitąmet per pirmąsias 2022 metų LBMA bėgimo varžybas – sausio 15 dieną Suginčiuose (Molėtų r.).

Taip pat prieš bėgimą dalyviams buvo pristatytas vykdomas ERASMUS+ GREEN RUN NETWORK projektas, kurį vykdo LBMA su partneriais apie tai kaip galima būtų vykdyti bėgimą kuo draugiškesnį gamtai. Bėgimo numeriai buvo pažymėti nauju GREENet logotipu.

Į bėgimą Panemunės šile užsiregistravo internetu 547 bėgikai. Patys jauniausieji įveikė 1,5 km, o suaugę – 5 km ir 10 km distancijas.

Per visas distancijas finišavo 449 dalyviai.

Nors oras bėgikų ir nelepino, tačiau, pasak V. Dobrovolsko, renginys vyko pakankamai gerai ir sportininkai juo nenusivylė.

Po bėgimo sportininkai buvo vaišinami kūčiukais ir arbata, jiems buvo sudaryta galimybė paplaukioti baseine bei pasikaitinti pirtelėje.

Kalėdiniame bėgime dalyvavo ir Aidas Ardzijauskas, kuris praėjusiais metais turėjo pradėti bėgimą „Aplink pasaulį – su Lietuva širdyje“, tačiau pandemija pakoregavo jo planus.

Kai jis negalėjo realiai bėgti aplink pasaulį, tai nutarė bėgti Lietuvoje, ir įveikti kilometrai buvo perkeliami į virtualų žemėlapį.

Tačiau A. Ardzijauskui virtualios varžybos nepakeičia tikrų: „Kai prisisegu numerį prie marškinėlių, – visai kitas jausmas, emocijos, daugiau adrenalino. Realiose varžybose vyksta tikras lenktyniavimas, gali išnaudoti varžovo silpnąsias puses ir jam parodyti savo stipriąsias“, – yra pasakęs sportininkas.

Todėl jis ir nutarė savo bėgimą aplink pasaulį baigti savo pasirodymu Kauno kalėdiniame bėgime.

„Aidas įveikė 10 km nuotolį. Iš viso jis nubėgo 30 tūkst.303 kilometrus. Aidas bėgo 444-ą dieną ir, įveikęs 10 km, baigė bėgti aplink pasaulį“, – pakomentavo V. Dobrovolskas.

Kauniečių bėgime A. Ardzijauskas 10 km distancijoje buvo 225–as tarp 236 startavusių.


Pagrindinę 10 km distanciją greičiausiai įveikė Rio de Žaneiro olimpietis kaunietis Remigijus Kančys (31min. 43 sek.), kuris smarkai aplenkė prizininkais tapusius druskininkietį Donatą Stulgį (35 min.13 sek.) ir Aurimą Skinulį iš Kauno rajono (35 min. 30 sek.).

„Prasto oro neišsigandau. kaip sakoma, bėgikams blogo oro nebūna, būna tik bloga apranga. Įspūdžiai – kuo geriausi, smagu nugalėti.

Net ir negaliu pasakyti, kelintą kartą šiame kalėdiniame bėgime dalyvavau.

Visi bėgikai rengiasi tokioms varžyboms, prieš startą būname visi lygūs. Skirtumas paaiškėja pačioje trasoje“, – įspūdžiais dalijosi R. Kančys.

Nors trasa ir buvo šlapia, jam nebuvo sunki bėgti. Pasak Lietuvos pusmaratonio rekordininko, jam šis sezonas nei prasidėjo, nei baigėsi, bet šiemet varžybose jis daugiau nežada dalyvauti.

„Šis mano sezonas, kaip sportininko, nėra pats geriausias, bet kaip trenerio, – geriausias“, – teigia R. Kančys.

Dabar jis rengiasi kitų metų sezonui, intensyviai bėgios ir žiemą. Pirmasis startas kitąmet planuojamas balandžio mėnesį, tačiau dar neaišku, kokiose varžybose olimpietis dalyvaus.

Kalėdiniame bėgime dalyvavo ir daug R. Kančio mokinių, „Origami runners“ bėgimo klubo narių.

Tačiau pati stipriausia, Remigijaus sesuo Loreta Kančytė, šiemet įvykdžiusi Europos čempionato maratono normatyvą, jėgų nebandė, nutarė ilsėtis.

„Visi mano auklėtiniai puikiai sudalyvavo“, – pasidžiaugė R. Kančys ir ėmė vardyti sportininkus: Audra Bogužinskienė, Vaidas Ramanauskas, Gitana Akmanavičiūtė, Indrė Labutė …

Moterų grupėje 10 km greičiausiai įveikė vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė (36 min.14 sek.), kuri tarp vyrų pasiekė dešimtą rezultatą.

Prizininkėmis tapo šilutiškė Sandra Montvilė (40 min.25 sek.) ir kaunietė Gitana Akmanavičiūtė (40 min.58 sek.).

Kiti nugalėtojai

5 km

Moterys
1.Gabija Galvydytė (Jonava) 18:01
2. Zita Kosač (Kaunas) 20:03
3. Indrė Labutė (Kaunas) 20:45

Vyrai
1.Paulius Bieliūnas (Tarprubežiai) 16:35
2. Andrejus Dolgovas (Kaunas) 16:46
3. Dovydas Stašys (Vilnius) 16:52

1,5 km

Merginos
1.Karolina Leščevskaja (Paberžė) 7:13
2. Rusnė Prokopenko (Žagarė) 7:20
3. Zuzana Liachovič (Paberžė) 7:35

Vaikinai

1.Rokas Sakalauskas (Riešė) 6:03
2. Mikas Makušinas (Panevėžys) 6:08
3. Matas Vilimas (Pasvalys) 6:56

Visi rezultatai: https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=244

arba EXCEL formatu

Fotogalerija: https://www.facebook.com/media/

Parengta pagal www.sportas.info


 
 
Prisegti priedai:
Parašyta 2021-12-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"