Olimpinės dienos šventė

Iliustracija

Birželio 19 dieną Vilniaus Vingio stadione vyks tradicinės Olimpinės dienos šventė, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui. 10 val. prasidės įvairios varžybos, atrakcionai. 13 val. - Lietuvos mokinių festivalio nugalėtojų apdovanojimas, mokinių konkurso „Sportas ir aplinka" Lietuvos Respublikos Prezidentės taurei laimėti nugalėtojų apdovanojimas. 14 val. - Olimpinės mylios bėgimo startas, o jam pasibaigus - 10 km bėgimas (Šio bėgimo dalyviai privalo turėti gydytojo leidimą). Ant Gedimino kalno uždegtą šventės ugnies deglą Lietuvos olimpiečiai Vilniaus gatvėmis atneš į Vingio stadioną. Čia olimpiniai čempionai uždegs šventės aukurą.

Supažindiname su Tarptautinio olimpinio komiteto prezidento Jacques'o Rogge'o kreipimusi į viso pasaulio Olimpinės dienos renginių dalyvius.

TOK prezidento kreipimasis

Olimpinė diena - puikus laikas apmąstyti, ką mums visiems gali duoti sportas.

Tai proga šlovinti svajonę - idėją, kuri 1894 metų birželio 23-iąją kilo vienam jaunuoliui Paryžiaus Sorbonos universitete. Tas jaunuolis buvo ne kas kitas, kaip Pierre'as de Coubertinas.

Jis troško atskleisti pasauliui pamatines žmogiškąsias vertybes, kurios, įsikūnydamos per sportą, mums leistų geriau gyventi ir pasaulį padaryti geresnį. Jo vizija, kurią mes pagerbiame šiandien, Olimpinės dienos proga, skirta kiekvienam mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus ar gebėjimų.

Kaip tik ši olimpinė vizija šiandien visame pasaulyje vienija milijonus. Ši diena ne tik suteikia galimybę mums švęsti, bet ir išjudina visą planetą.

Sportas mus moko pranokti save ir siekti tobulumo įvairiausioje veikloje, gyventi taikos, draugystės, pagarbos dvasia.

Bet svarbiausia - sportas atskleidžia visa, kas kiekviename mūsų yra geriausio.

Nepamirškime, kad sportas visų pirma yra džiaugsmo šaltinis.

Taigi švęskime šią viziją.

Puikios Olimpinės dienos visiems!

Jacques'as Rogge'as

TOK prezidentas

Parašyta 2010-06-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"