11-asis Varnutės bėgimas

2019-10-26 bėgimo klubas „Maratonas“ (prezidentas Saulius Litvinavičius), Kūno kultūros ir sporto centras bei Jonavos rajono savivaldybė kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija sporto mėgėjus jau vienuoliktąjį kartą pakvietė į tradicinį bėgimą „Varnutės ruduo“. Pernai į tokį bėgimą buvo atvykę 175 dalyviai, o šiemet organizatorius labai nustebino, nes tai pranoko lūkesčius. Kiekvienais metais dalyvių skaičius vis didėjo, bet šiemet užregistruotas dar vienas rekordas, kai į Jonavą suvažiavo virš trijų šimtų bėgimo mėgėjų (312 bėgikų).

Bėgimas tradicinis, tačiau ne kartą buvo keista bėgimo vieta. Visad sportininkai rinkdavosi pačiame Joninių slėnyje ar šalia jo ir įveikdavo nuotolius, bėgant aplink tris tvenkinius. Praėjusiais metais buvo išmėgintas naujas maršrutas, kuris pasiteisinus pasiūlytas ir šįkart.

Varžybų dalyviai rinkosi prie sporto arenos, kur sporto mėgėjai ir startavo, ir finišavo. Mažiesiems bėgikams (2009 metų gimimo ir jaunesniems) pasiūlytas 300 m nuotolis aplink sporto areną.

300 metrų aplink sporto areną pasišovė įveikti 76 vaikučiai (2009 metų gimimo ir jaunesni), kuriuos dar lydėjo ir tėveliai (nors ir ne visus). Pralaimėjusiųjų nebuvo, nes visi po finišo gavo bėgimo atminimo medalius bei saldžiųjų prizų.

2002/2005 (M17, V17) ir 2006/2008 (M13, V13) metų gimimo vaikinai bei merginos turėjo įveikti 2,5 km nuotolį (95 dalyviai). Jie pirmieji įveikė nuotolį su naujai besidriekiančiu kraštovaizdžiu. Nuo sporto arenos jaunieji bėgikai pasuko link Joninių slėnio, taku kilo į Rimkų kalną ir leidosi Žemaitės gatvės pėsčiųjų taku bei pasuko atgal link stadiono palei ligonę ir finišą siekė Žeimių gatvės pėsčiųjų taku, kur visų finišuojančiųjų jau laukė vėl prie sporto arenos.

Jauniausioje M13 merginų grupėje šeimininkų garbę apginė nugalėtoja tapusi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė (trenerė Vidutė Lebeckienė), bėgimo klubo „Maratonas“ narė Samanta Jatkonytė, nuotolį įveikusi per 10:28.8 min. Šį jonavietė finišo tiesiojoje tik per kelis žingsnius aplenkė antrąją vietą iškovojusią Vilkaviškio LASK atstovę Nedą Čapskytę (10:24.3). Trečiąją vietą užėmė Roneta Sabiūnaitė iš Paberžės „Luko“ klubo (11:38.3).

Tuo tarpu tarp jaunuolių šiame nuotolyje nepralenkiami buvo bėgikai Iš Vilkaviškio. Šio miesto sporto mėgėjai varžybose iškovojo gan gausų apdovanojimų skaičių. V13 grupėje nugalėtoju tapo Danielius Bendaravičius (9:26.8) iš Vilkaviškio LASK, aplenkęs savo komandos draugą Mindaugą Murauską (10:16.3). Trečioji vieta atiteko trakiškiui Gabrieliui Stagvilui iš „Sostinės olimpas“ klubo (11:09.5).

Vyresniųjų grupėje labai sėkmingai tarp merginų (M17) greitį pardemonstravo Vilkaviškio bėgikės. Stebėtina, jog varžybose dalyvavo ir prizines vietas iškovojo du broliai ir sesuo iš Vilkaviškio. Būtent šioje grupėje nugalėtoja tapti pavyko Deimantei Bendaravičiūtei, kuri aiškia persvara tapo pirmosios vietos laimėtoja (9:52.8). Kitas dvi vietas užėmė taip pat Vilkaviškio LASK sportininkai. Antroji vieta atiteko Auksei Eidukaitytei (10:04.0), trečioji – Karinai Krocaitei (10:29.6).
Vaikinų tarpe (V17) ant prizininkų pakylos lipo dar vienas Bendaravičių šeimos atstovas. Airidas nuotolį įveikė per 8:37.6 ir iškovojo antrąją vietą. Nugalėtoju tapo Deividas Zakševskis iš Paberžės „Luko“ klubo (8:28.6). Trečiąją vietą užėmė Panevėžio „Vėtra“ klubo atstovas Mikas Makušinas (8:48.8).

Šio ilgiausio 10 km nuotolio bėgime varžėsi 137 sporto mėgėjai, kurie rezultatus įsirašė į tris amžiaus grupes. Bėgikai turėjo įveikti keturis ratus, o ant prizininkų pakylos lipo ir du Jonavos bėgimo entuziastai. ME (1985-2001 m.) amžiaus grupėje trečia finišą pasiekė BK „Maratonas“ atstovė Vilmantė Stašauskaitė (42:31.7). Prizų rinkimą toliau pratęsė Vilkaviškio sportininkai. „Luko“ klubo narė Viktorija Varnagirytė (39:52.8) tapo nepralenkiama, antrąją vietą iškovojusią Kauno bėgimo klubo atstovę Gitaną Akmanavičiūtę aplenkė daugiau nei viena minute (41:08.5).

Šios amžiaus grupės vyrai prizininkai apskritai buvo greičiausi 10 km nuotolyje. VE grupėje užtikrintai laimėjo kėdainietis, „RUN FOR SON“ klubo atstovas Jonas Stankevičius (34:35.6), antroje vietoje likusį panevėžietį, „Luko“ klubo bėgiką Tadą Baranauską lenkė nepilna minute (35:20.6). Trečiąją vietą užėmė Vilius Grigaliūnas iš Šiaulių (klubas „Vėtra“), kuris nuotolį įveikė per 37:59.0.

Kiek vyresnių grupėje V35 ir M35 (1970-1984 metų gimimo) ant prizininkų pakylos lipo svečiai iš kitų rajonų. Moterų gretose užtikrintai laimėjo Šiaulių rajono „Lukas“ klubo atstovė Dalia Lukošienė (43:45.0), aplenkusi Virginiją Višinskienę (44:33.2) iš Kauno bėgimo mėgėjų klubo (BMK). Dar viena kaunietė, maratono klubo narė Audra Bogužinskienė užėmė trečiąją vietą (46:18.0).

Vyrų tarpe prizininkais tapo skirtingų rajonų atstovai. Per 36:35.5 nuotolį įveikė ir nugalėtoju tapo dar vienas Panevėžio „Luko“ atstovas Remigijus Zalumskis. Ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio kilo Kauno maratono klubo sportininkas Justas Medišauskas (37:20.6), o trečiąją poziciją užėmė alytiškis Dainius Stravinskas (BK „Dzūkija“ – 39:24.0).

Pačių vyriausiųjų grupėje M50 ir V50 (1969 metų gimimo ir vyresni) pradžiugino Jonavos atstovas. BK „Maratonas“ bėgikas Virginijus Muralis (39:14.8) bendroje įskaitoje buvo aštuntas, aplenkdamas ne vieną daug jaunesnį lengvaatletį, tačiau savo grupėje tapo nugalėtoju. Antrąją vietą iškovojo kaišiadoriškis, „Luko“ klubo atstovas Rolandas Jakštas (40:34.5), o trečią buvo nuotolį per 41:09.5 įveikęs Valdas Skliautys iš Surdegio (Anykščių rajonas).

Lenktynėse tarp moterų įstabiai koja kojon bėgo seserys dvynės iš Kauno BMK Audronė Borusienė (54:13.7) ir Ida Dobrovolskienė (54:13.9), kurios atitinkamai užėmė antrąją ir trečiąją vietas. Grupės nugalėtoja tapo sostinės atstovė Birutė Striūkienė („Inžinerija“), dešimties kilometrų nuotolį įveikusi per 53:17.4.

Varžybos praėjo sklandžiai ir už tai galima padėkoti patiems bėgimo klubo „Maratonas“ nariams, savanoriams, kurie parengė ir varžybų metu dirbo kaip viena darni komanda.

Parengta pagal: "Jonavos sportas"

Visi rezultatai: EXCEL formatu
arba HTML

* * * * * *

Šis bėgimas Jonavoje sutraukęs rekordinį dalyvių skaičių buvo LBMA 9-asis etapas.
Jame rungėsi 12 LBMA priklausančių klubų.
Pagaliau šiame etape pirmąją vietą iškovojo Šiaulių raj. "LUKAS" (šiemet antrą kartą), aplenkęs Pasvalio "Vėtrą", treti liko turnyro lyderiai - Kauno BMK, kurie išsaugojo pirmąją vietą bendroje įskaitoje.