Runway Run 2017

Iliustracija

2017-04-01 Šiauliuose į Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę suplūdo tūkstančiai žmonių, kurie panoro dalyvauti unikaliame bėgime kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2017“.
Jau penktą kartą rengiamas bėgimas „Runway Run“ buvo skirtas Lietuvos įstojimo į NATO 13-osioms metinėms pažymėti.

Trijų kilometrų distancijoje savo jėgas panoro išmėginti ne tik bėgimo entuziastai iš visos Lietuvos, kariuomenės ir sąjungininkų kariai, NATO šalių ambasadų darbuotojai, Estijos ir Latvijos Karinių oro pajėgų atstovai, bet ir paprasti šiauliečiai. Tie, kurie panoro likti tik stebėtojais, galėjo apžiūrėti šalia aerodromo išrikiuotus tankus, šarvuočius, čia demonstruotą karių ginkluotę.

Trijų kilometrų distanciją pasiryžusių bėgikų laukė simbolinė galimybė pasivaržyti su Baltijos šalių oro erdvę saugančiais Nyderlandų karališkųjų oro pajėgų naikintuvais F-16. Du naikintuvai iškart po starto pakilo į orą iš gretimo pakilimo tako. Kol bėgikai įveikė distanciją, naikintuvai, sukdami ratus ore, spėjo pro juos praskristi ne kartą.

„Runway Run 2017“ nugalėtoju tapo Šiaulių sporto klubo „Stadija“ narys, lengvosios atletikos treneris 27 metų Justinas Beržanskis. Gerokai nuo artimiausių persekiotojų atsiplėšęs J.Beržanskis „Runway Run“ nugalėtoju tapo jau antrą kartą.
Moterų grupėje geriausiai sekėsi septyniolikmetei Šiaulių sporto gimnazijos mokinei Auksei Linkutei. Jau trečią kartą šiame bėgime dalyvaujanti A.Linkutė pernai moterų grupėje užėmė trečiąją vietą, o šiemet – tapo nugalėtoja. J.Beržanskiui ir A.Linkutei atiteko rėmėjų dovanos ir sportiniai bateliai.

Specialūs Krašto apsaugos ministro prizai buvo įteikti daugiausia narių turėjusioms komandoms: Šiaulių sporto klubui „Taurus“ ir NATO priešakinių pajėgų batalionui.

Visi trijų kilometrų trasą įveikę bėgikai gavo skarelę su „Runway Run“ atributika. Tokį suvenyrą savo kolekcijoje turės ir šiame bėgime dalyvavę Šiaulių miesto meras Artūras Visockas bei Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius. Po finišo prasitaręs, kad bėgimu susidomėjo tik pernai, D.Skusevičius sakė, jog šią trijų kilometrų trasą teisingai paskirstęs savo jėgas gali įveikti praktiškai bet kas. „Tai – puiki šventė, per kurią galima ir populiarinti transatlantines idėjas, ir šauniai praleisti laiką. Kur dar kitur yra tokia galimybė bėgti šalia skraidant naikintuvams?!“, – retoriškai klausė viceministras. Merą džiugino dalyvių gausa Kartu su D.Skusevičiumi bėgęs Šiaulių mieto meras A.Visockas trasą įveikė be didesnio vargo, nes yra orientacinio sporto entuziastas. Po finišo meras džiaugėsi ne savo pasiektu rezultatu, o tuo, kad taip daug šiauliečių susirinko į šią šventę.

Trasą įveikusių bėgikų po finišo laukė kariška arbata, užkandžiai, bei nuotaikingas Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas.

Daugiau informacijos ir foto:
www.15min.lt,

lietuvosdiena.lrytas.lt,

www.skrastas.lt

Parašyta 2017-04-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"