Didžiausios Lietuvos sengirės takais

Iliustracija

Balandžio paskutinė ir pirmoji gegužės diena kvietė bėgikus pasirungti net penkeriose varžybose Lietuvoje: Vilniaus raj., Anykščiuose, Žiežmariuose.
Balandžio 30 d., šeštadienį, visi gamtos ir pavasario mylėtojai Neries regioninio parko direkcijos kartu su mūsų bėgimo asociacija (LBMA) buvo kviečiami atvykti į tradicinę Plukių žydėjimo šventę Dūkštų ąžuolyne (Vilniaus raj.), kur pirmą kartą buvo surengtos bėgimo varžybos.
Šįkart renginys kaip niekad buvo gausus veiklomis – aktyviomis, įtraukiančiomis ir supažindinančiomis su visad įdomiu gamtos pasauliu. Renginys, skirtas visų amžių ir pomėgių dalyviams, tęsėsi nuo vidudienio iki pat saulės laidos!

Plukių žydėjimo šventė prasidėjo bėgimu “Didžiausios Lietuvos sengirės takais”. 12 val. startavę bėgikai įveikė vaizdingą daugiau kaip 6 kilometrų ilgio distanciją lietuviškos sengirės ir kalvotų jos apylinkių takais: bėgimo trasa driekėsi keliu, piliakalnio viršumi, pievomis, tiltukais, mišku, o baigėsi mediniu taku.

Nors į renginį iš anksto užsiregistravo beveik 100 dalyvių, finišo liniją kirto lygiai 50 dalyvių.

Pirmas trasą per 26 min 38 sek įvekė Domantas Balsys iš Vilniaus, atstovaujantis klubą Kauno BMK, antrasis atbėgo jo sporto kolega Grigas Petraitis (27:49) taip pat iš Vilniaus ir atsovaujantis tą patį klubą - Kauno BMK. Trečiasis - Dainius Barysas (28:48) taip pat iš Vilniaus, atstovaujantis klubą "Na, pagauk!"

Tarp moterų greičiausia buvo Monika Dailidaitė iš Vilnius (Kauno maratono klubas, rezultatas 36:21), antroji - Meilutė Krinickaitė (Vilnius Bėgimo klubas, 41:27), trečia - Edita Krušinskienė (Vilnius, 42:06).

Vėliau buvo apdovanoti vyriausias ir jauniausias dalyviai, kurie gavo atminimo medalius.

Visi bėgikai turėjo galimybę atsispausdinti unikalų sertifikatą su savo pasiektu rezultatu ir užimta vieta.

Puikus bėgimas su ypatinga trasa bus rengiamas ir kitais metais. Taip pažadėjo Neries regioninio parko atstovai.

Visos Plukių žydėjimo šventės veiklos nemokamos!
Įėjimas į renginį - Neries regioninio parko lankytojo bilietas, kainuojantis 1 eur, prekiaujama renginio vietoje.

Visi rezultatai.

Foto galerija LBMA Facebook paskyroje.

Parašyta 2016-05-01 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"