Runway Run 2016

Iliustracija

2016-04-02 Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyko vienas unikaliausių bėgimų Lietuvoje. Šiaulių karinio aerodromo kilimo-tūpimo taku bėgo per 3000 žmonių. „Runway Run 2016“ bėgime dalyvavo šeimos, įmonių kolektyvai, draugų kompanijos, sporto klubai.
Runway Run 2016 – tai unikalus, vienintelis toks Lietuvoje bėgimas taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais.

Šis bėgimas skirtas paminėti 12-ąsias įstojimo į NATO aljansą metines. Kartu su Lietuvos kariais, bėgo sąjungininkai, organizacijos, sporto klubai, mokymo įstaigos, pavieniai entuziastai ir visi norintys nuo jauniausio iki vyriausio.

Bėgimo distancija – 3000 metrų. Renginio metu buvo eksponuojami Lietuvos Kariuomenės Karinių oro pajėgų naudojami kariniai orlaiviai. Taip pat – NATO Oro policijos misiją vykdančių Ispanijos Karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter Typhoon“.

Buvo galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės karine ekspozicija, naudojama ginkluote, ekipuote, technika.

Iki starto linijos dalyviai buvo pavežti autobusais. Po starto pirmasis finišo liniją kirto Rolandas Vališauskas, distancijoje neužgaišęs ir dešimties minučių. Tikslaus laiko nematavo. Vaikinas jau po minutės atgavo kvapą ir su šypsena mėgavosi sveikinimais ir žurnalistų dėmesiu.

Pirmoji iš moterų atbėgo bėgikė maratonininkė Remalda Kergytė-Dauskurdienė, kuri prisipažino nelenktyniavusi, o tik dalyvavusi gražioje šventėje: „Man tokie atstumai kaip sprintas.“

Tiesą sakant, lenktyniauti būtų buvę sudėtinga, jei nestartuoji pirmoje eilėje.

Kol paskutiniai gavo progą įsibėgėti, pirmieji jau buvo pasiekę pusiaukelę. Tokio kiekio dalyvių nė vienas nepamena.

Visi sėkmingai įveikę distanciją buvo apdovanotas atšvaitu su Lietuvos Karinių oro pajėgų bėgimo „Runway Run 2016“ simbolika bei pavaišinti kariška arbata ir koše.

Parašyta 2016-04-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"