Diana Lobačevskė Hamburge aplenkė visas europietes

Sekmadienį Vokietijoje jau 30-ą kartą vyko Hamburgo maratonas, kuriame dalyvavo po motinystės atostogų pirmą kartą 42,125 km distanciją nubėgusi Diana Lobačevskė. 2013-ųjų Hamburgo maratono nugalėtojai nepavyko dar kartą finišuoti pirmai: nuotolį įveikusi per 2 val. 28 min. 57 sek. ji finišo liniją kirto ketvirta.

Šis rezultatas – antras geriausias sportininkės karjeroje. Greičiau maratoną D.Lobačevskė įveikė tik 2010 metais Italijoje – per 2 val. 28 min. 3 sek. Lengvaatletė taip pat pasiekė geriasią maratono rungties sezono rezultatą Lietuvoje, įvykdė pasaulio čempionato bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus. D.Lobačevskė tapo jau septinta šalies lengvaatlete, kuri iškovojo teisę vykti į olimpiadą.

Varžybų nugalėtoja tapo Meseret Hailu iš Etiopijos, kuri distanciją įveikė per 2 val. 25 min. 41 sek. Antra finišavo Kenijos maratonininkė Sylvia Kibet (2 val. 26 min. 16 sek.), trečia – Beata Naigambo iš Namibijos – 2 val. 27 min. 28 sek.

D.Lobačevskė po pirmųjų 10 kilometrų geriausiųjų dešimtuke nefigūravo, įveikusi pusmaratonį – buvo penkta (1 val. 14 min. 39 sek.), o po 30 km – ketvirta.

Vyrų varžybose visas tris prizines vietas taip pat užėmė Afrikos atstovai: pirmas finišavo Lucas Rotichas iš Kenijos (2 val. 7 min. 17 sek.), antras – Eritrėjos bėgikas Ghirmay‘us Ghebreslassie (2 val. 7 min. 47 sek.), o trečias – dar vienas Kenijos lengvaatletis Stephenas Chebogutas (2 val. 8 min. 1 sek.).

Parašyta 2015-04-26 , kategorijoje "Maratonai"