NATO šventė Šiauliuose

Iliustracija

Šeštadienį (2015-03-28) Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose 11-ųjų įstojimo į NATO metinių proga vyko tradiciniu tapęs vienintelis toks bėgimas kilimo ir leidimosi taku „Runway Run 2015“.

Į bėgimą užsiregistravo per pusantro tūkstančio dalyvių, jie nepabūgo nei apniukusio dangaus, nei per visą renginį dulkusio lietaus. 

Jau trečius metus iš eilės rengiamas bėgimas Šiaulių aerodromo kilimo ir leidimosi taku taip pat buvo skirtas 25-osioms Lietuvos nepriklausomybės metinėms paminėti.

Kilimo taku kartu bėgo krašto apsaugos sistemos kariai ir civiliai tarnautojai, NATO šalių ambasadų darbuotojai, Estijos ir Latvijos Karinių oro pajėgų atstovai, šiuo metu Baltijos šalių oro erdvę saugantys Italijos ir Lenkijos Karinių oro pajėgų kariai, Lietuvoje dislokuoti JAV kariai, Bėgimo mėgėjų asociacijos nariai ir visi kiti, kurie norėjo dalyvauti šiame renginyje.

Bėgikus distancijoje palaikė ir virš kito kilimo ir leidimosi tako skraidę NATO misiją atliekantys naikintuvai.

Nugalėtoju tapo trijų kilometrų trasą per 9 minutes ir 10 sekundžių įveikęs šiaulietis sportininkas Justinas Beržanskis. Trijų kilometrų distancijos su kliūtimis Lietuvos čempionui J.Beržanskiui šis bėgimas tapo gera treniruote.

Toli už savęs kitus bėgikus palikęs čempionas sakė, kad dalyvauti šiame renginyje jam buvo labai smagu, tačiau bėgti trukdė priešpriešinis vėjas.

Bėgimo nugalėtojas, kaip ir kiti distanciją įveikę bėgikai, gavo aviacinį suvenyrą.

Bėgime dalyvavo ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, o kai kurie bėgikai distanciją įveikė ir lydimi savo keturkojų augintinių.

Po finišo visi renginio dalyviai buvo pavaišinti kariška arbata ir užkandžiais, į karinį aerodromą susirinkusiems žmonėms koncertavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas.

Visi norintieji taip pat galėjo apžiūrėti Baltijos šalių oro erdvę saugančius naikintuvus ir Sausumos pajėgų ginkluotės parodą.

Fotogalerija (lrytas.lt).

Parašyta 2015-03-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"