Jei nėra startų Lietuvoje, išbandyti jėgas galima čia pat - Lenkijoje

Iliustracija

2014-03-30 Žyviece, Lenkijoje, vyko XV-ą kartą organizuojamas pusės maratono bėgimas, kuriame tarp beveik 1500 dalyvių jėgas išbandė ir aštuoni bėgikai iš Lietuvos. Trasa kalvota, driekiasi aplink ežerą, šalia Beskidų kalnų, bendras trasos pakilimas 228 m (palyginimui, Rumšiškių trasos pakilimas 214 m, 2013-ų metų „X-ojo Danske bank Vilniaus maratono“ – 171 m, „Aplink Elektrėnų marias“ – 187 m).

Trasos rekordas priklauso 2013-ais metais per 1:06:18 prabėgusiam atletui iš Kenijos Juliui Lagatui. Didelėje grūstyje po startinio šūvio teko sugaišti ne vieną dešimtį sekundžių kol pavyko kirsti starto liniją. Turbūt vienintelis didelis priekaištas organizatoriams tas, kad kai kuriems iš tautiečių buvo skaičiuojamas laiko tarpas tarp startinio šūvio bei finišo, kitiems – tarp starto linijos kirtimo bei finišo. Šis nesusipratimas kai kuriems lėmė keliasdešimt sekundžių prastesnį laiką. Vytauto Gražio dėka lenkų sutikimas buvo itin svetingas. Nei nakvyne, nei registracija ar maistu neteko rūpintis.

Įspūdžiais iš bėgimo pasidalino sėkmingai trasą įveikę lietuviai: „Pernai teko pirmą kartą sudalyvauti pusės maratono bėgime Žyviece. Buvo neigiama temperatūra, su trumpa apranga išdrįso bėgti tik vienetai. Džiugu, kad šiemet buvo visiška priešingybė – kaitino saulė, temperatūra apie +16 °C, tik vienas kitas su ilga apranga. Kaip ir pernai, taip ir šiemet vien tik lenkiau“, – pasakojo Julius Važgėla. „Praeitą rudenį su chebryte sudalyvavome šalia Žyvieco vykusiame maratone, kurio trasa driekėsi Beskidų kalnais. Bendras trasos pakilimas – 1200 m. Prigąsdino, kad Žyvieco trasa ne daug lengvesnė. Taupiau jėgas viso bėgimo metu, neišsikroviau iki galo, į finišą įskridau“, - įspūdžiais dalinosi Lietuvos latvis Ričards, bėgikų mėgėjų tarpe dar žinomas Pilypuko vardu. Greičiausiai iš lietuvių atbėgo Policijos departamento pareigūnas Petras Pranckūnas, bendroje įskaitoje užėmęs 13-ą vietą. Petrui ne kartą teko lipti ant nugalėtojų pakylos, iškovojo antrą vietą tarp keturiasdešimtmečių bei tą pačią vietą tarp uniformuotų tarnybų pareigūnų.

Lietuvių rezultatai: Petras Pranckūnas – 1:17:14; Edgar Žigis – 1:18:29; Vytautas Gražys – 1:21:19; Julius Važgėla – 1:22:11; Bogdan Bortkewicz – 1:29:23; Ričards Kvedaravičus – 1:30:17; Marius Dijokas – 1:31:56; Denis Savicki – 1:33:46.

Visi rezultatai: http://www.halfmarathon.zywiec.pl/wyniki/polmaraton_2014_rok.pdf

Parašyta 2014-04-04 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"