XVI-asis atviras KTU bėgimas, skirtas 109-osioms prof. K. Baršausko gimimo metinėms paminėti

Iliustracija

2013 m.  rugsėjo 19 d. (ketvirtadienį) KTU stadione vyko atviras KTU bėgimas, skirtas 109-osioms prof. K. Baršausko gimimo metinėms paminėti.
Dauguma paprastų bėgikų į lenktynes atvyksta iš anksto užsibrėžę kokį nors konkretų tikslą nubėgti tam tikrą atstumą per tam tikrą laiką. Bet net jeigu ir nepavyksta nubėgti per tam tikrą laiką, dideliu pasiekimu, ko gero, taps pilnatvės jausmas, kad padarei viską, ką galėjai, ir koks nors didelis atradimas padarytas bėgant, ir pozityvus nusiteikimas, nuvesiantis į kitas lenktynes.“ Tai šiuo metu populiaraus japonų rašytojo ir, kaip žinia, aistringo maratonininko Haruki Murakami žodžiai.

Ypač populiarėjant įvairioms bėgimo varžyboms, ne visi gali iš karto bėgti ilgas distancijas, tad norintieji įvertinti save ir nusiteikti ateičiai šiame bėgime galėjo pasirinkti bėgimo nuotolį ir rungtynes pagal savo pajėgumus.

Kam reikėjo lengvo bėgimo, nesiekiant rezultato, tas rinkosi sveikatinimo bėgimą, kurio tikslas įveikti 2.9 km atstumą be jokio varžymosi. Kas norėjo padėti savo mokyklai, klubui ar fakultetui (tarp KTU studentų), tai rinkosi varžybines distancijas 2.9 arba 5.8 km. Ne vienas bėgikas rinkosi abi distancijas arba netgi visas tris (kartu su sveikatinimo bėgimu). Varžybų metu taip pat rungėsi ir neįgalieji jaunieji sportininkai.

Nepaisant, kad oras pasitaikė labai rudeniškas ir lijo lietus, finišo liniją bendrai kirto 223 bėgikai (77 - ilgiausioje distancijoje, 52 - 2.9 km distancijoje, 69 - sveikatinimo bėgime ir 25 bėgikai, turintys negalią, trumpiausiose distancijose), nors iš anksto buvo užsiregistravę apie 300 dalyvių.

Visi varžybių dalyviai, sėkmingai finišavę sveikatinimo bėgime bei bėgikai su negalia, gavo šio bėgimo atminimo medalius. O tie kurie rungėsi varžybinėse distancijose, apdovanojimus išsidalijo tarp mokyklų (7 komandos nariai: 5 vaikinai ir 2 merginos), klubų bei KTU fakultetų (surinkę daugiausiai taškų). Rezultatai patekti žemiau.

Bendri visų rungčių ir nominacijų rezultatai.

Parašyta 2013-09-20 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"