"Nike aš bėgu" pusmaratonis“

Iliustracija

2013-05-26 (sekmadienio) rytą Vilniaus senamiesčio gatves užlūdo tūkstančiai bėgikų. Antrą kartą surengtas „Nike aš bėgu-DNB pusmaratonis“ sutraukė daugiau nei 5000 bėgikų, kurie jėgas išbandė trijose distancijose – 5km, 10km ir 21km. Varžybų startą Rotušės aikštėje davė olimpinis čempionas Virgilijus Alekna ir bėgikai pasileido Vokiečių gatve, bėgo Dominikonų, Šv. Ignoto, Vilniaus gatvėmis, Gedimino prospektu, palei Vilnelę ir Gedimino pilį. Vėliau trasa nuvingiavo į Užupį ir Išganytojo, Bokšto bei Savičiaus gatvėmis dalyviai grįžo prie finišo.

Tarp 10km nuotolyje vyrų nepavejamas buvo Mindaugas Viršilas (32 min. 43 s.). Pirmąjį 5km ratą sportininkas įveikė greičiau nei per 16 minučių ir gerokai atsiplėšė nuo persekiotojų. Sportininkas pasakojo, kad jam pačiam ši pergalė buvo netikėta, o naudota taktika pasiteisino.

„Tiesiog man šiandien gerai bėgosi. Prieš startą nesitikėjau, kad galiu laimėti. Mano taktika buvo atsiplėšti nuo varžovų, kad turėčiau rezervo, jei vėliau sunkiau pasidarytų“, – kalbėjo bėgikas.

Bėgiko neišgąsdino vakar vyravęs šaltas oras ir lietus. M. Viršila teigė, kad būtų bėgęs bet kokiomis sąlygomis.

„Oras, grindinys visiems vienodas, vienodos galimybės laimėti. O trasa man labai patiko, gražus senamiestis, daug žmonių ir visi palaiko. Jei ne žmonės būčiau tikrai bėgęs lėčiau“, – kalbėjo M. Viršilas.

Tarp moterų greičiausia buvusi Diana Lobačevskė (34 min. 5 s.) taip pat nesibaimino lietaus. Pasak bėgikės, lietus jos stichija ir . Po finišo ji nesikuklino ir teigė, kad dar prieš startą žinojo bėgimo baigtį.

„Tai aišku, žinojau, kad nugalėsiu“, – į žurnalistų klausimą su šypsena atsakė maratonininkė.

D. Lobačevskė pasirinko trumpą, 10-ies kilometrų distanciją ir po finišo neatrodė pavargusi.

„Iš tikro, man ši distancija tik pasitreniravimui. Ilgesnės distancijos nebėgau, nes visai neseniai dalyvavau maratone ir nenoriu išsikrauti, ypač dar prieš artėjančius startus“, – kalbėjo sportininkė.

D. Lobačevskės jau kitą mėnesį laukia „Europos taurės“ varžybos, o rugpjūtį ir Europos čempionatas Maskvoje.

„Nelabai noriu ir daug ko nesitikiu, bet reikia. Europos čempionate startas bus antrą valandą, gali būti karšta, o varžovės bus labai stiprios. Patekti į elitinį dvidešimtuką būtų labai geras rezultatas“, – apie ateinančius startus kalbėjo sportininkė.

Pusmaratonio nugalėtojui yra tekę gaudyti nusikaltėlius

Pusmaratonio distancijoje pirmasis baigė 43-ejų metų Policijos departamento darbuotojas Petras Pranckūnas. Dalyvis trasą įveikė per 1 val. 16 min, tačiau savo rezultato nesureikšmino.

„Šį mėnesį tai jau šeštos ar septintos varžybos man, tai nesijaučiu labai atsigavęs, o laikas nėra labai geras. Toks vidutinis mėgėjiškas rezultatas“, – kuklinosi distancijos nugalėtojas.

Nugalėtojas bėgioja jau daugiau nei 30 metų, o pirmąjį maratoną įveikė 1996 metais. Nuo tada dalyvis teigė jų įveikęs 23. Daugumai bėgikų patiko vaizdinga trasa nusidriekusi per senamiestį, tačiau nugalėtojas teigė, kad joje reikėjo būti atsargiam.

„Trasa tokia vidutinio lygio, nesunki, pora įkalnių, tačiau grindinys problematiškas, daug žmonių ir reikia žvalgytis po kojomis“, – kalbėjo P. Pranckūnas.

Greitos kojos nugalėtojui padėdavo ir darbe. Dalyvis, dabar dirbantis kabinetinį darbą, juokėsi prisiminęs, kad karjeros pradžioje jam teko pagauti porą nusikaltėlių.

Auksas Lietuvos čempionui

Paskutinioji prie starto linijos išsirikiavo gausiausia dalyvių grupė, pasiryžusi įveikti 5km distanciją. Prireikė trijų minučių kol visa trijų tūkstančių bėgikų grupė galėjo startuoti, tačiau nugalėtojo ilgai laukti nereikėjo. Jau po 15 minučių žiūrovai sveikino distancijos nugalėtoją Justiną Beržanskį.

Vakar Baltijos šalių studentų žaidynėse (SELL), tokioje pat distancijoje, J. Beržanskiui nepasisekė ir šiandien jis siekė tik pergalės.

„Vakar SELL žaidynėse užėmiau antrąją vietą, tai apie nieką kitą, tik pergalę, negalvojau“, – kalbėjo nugalėtojas.

Nugalėtojas yra Lietuvos 3000 m kliūtinio bėgimo, 1500 m, 3000 m ir 5000 m bėgimo Lietuvos čempionas.

Rezultatai:

Vyrų 21km bėgimas

Petras Pranckūnas 1:16.00

Matas Rimkus 1:16.17

Vytautas Gražys 1:17.36

Moterų 21km bėgimas

Renata Siliuk 1:31

Austėja Miežytė 1:35

Eglė Degutytė 1:38

Vyrų 10km bėgimas

Mindaugas Viršilas 32:43

Taras Telkovsky 32:43

Tomek Blados 33:31

Moterų 10km bėgimas

Diana Lobačevskė 34:05

Remalda Kergytė 37:05

Monika Vilčinskaitė 39:20

Vyrų 5km bėgimas

Justinas Beržanskis 15:25

Vytautas Beliūnas 16:18

Aleksandr Malyško 16:35

Moterų 5km bėgimas

Rasa Batulevičiūtė 19:02

Jurgita Levertavičiūtė 19:46

Gintarė Smelstoriūtė 20:37

Rezultatai

delfi.lt galerija.

15min.lt foto galerija.

Parašyta 2013-05-26 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"