Bėgimo šventė Lenkijoje

Iliustracija

Rugsėjo 10-11 Lenkijoje, Krynica Zdroj vyko didelė bėgimo fiesta, kurioje dalyvavo gausus bėgikų būrys iš Lietuvos. Dvi dienas dalyviai galėjo startuoti įvairiose distancijose nuo 420 m mažiausiems iki 100 km ištvermingiausiems. Renginio puošmena buva ultramaratonas Trial 100 km kalnais ir Koral maratonas.

Trumpai paminėsim rezultatus prieš įspūdžių pasidalinimą.

100 km

34 vieta Mindaugas Garmus 13 val. 25 min. 40 sek., 107 vieta Raimondas Soroka 15 val. 40 min. 20 sek. Finišą iš virš 220 startavusių pasiekė tik 163.

Trasa ir rezultatai: http://www.festiwalbiegowy.pl/871,bieg-7-dolin--ultramaraton

 

10 km trasa nuožulniai žemyn visą distanciją driekėsi nuo Krynica Zdroj iki Musczyna. Asmeniniui laikui visos galimybės;) Joje bėgo Kinderis, Litvinavičienė, Balčiūnienė, Balčiūnas bei Silkinas. Kuris deja jau 3-iame km patyrė traumą ir net turėjo praleisti sekančią dieną planuotą maratoną (tikimės iki Maskvos maratono išgis).

Trasa ir rezultatai: http://www.festiwalbiegowy.pl/1219,mistrzostwa-polski-masters

Sekmadienį Koral maratonas. Trasa vien asfaltas, nuo 15 km įsimaišius lengvų kalniukų, o nuo 35 - 38,5 km vien gera įkalnė, už kurios sekė iki pat finišo nuolatinis leidimasis. Finišą pasiekė 438 dalyviai. Tarp kurių:

116 v. Saulius Litvinavičius 3:51:38

183 v. Mindaugas Garmus 4:04:38

249 v. Eitautė Pauliukevičiūtė 4:19:12

259 v. Kornelija Dusevičienė 4:20:39

358 v. Juratė Strumskytė Razgūnė 4:48:30

403 v. Kinderis Gediminas 5:13:34

405 v. Dainius Balčiūnas 5:14:52

Trasa ir rezultatai: http://www.festiwalbiegowy.pl/872,koral-maraton

Video: http://www.youtube.com/watch?v=LEX27Et3qXs

 

Maratonininkų belaukiant mažiausieji irgi gavo pasireikšti 420 m distancijoje. Gintarei paradui smagiai sudirigavus visi keturi pasiekė finišą.

Planavimas. Į šį renginį jau mėginome nuvykti pernai birželio mėn, bet netikėtas potvynis likus 30 km iki vietos sudarkė tąsyk tiek mūsų viltis, tiek organizatorių planus. Renginys atidėtas rugsėjui, bet deja nors ir būta planuose ten neišvykome. Tenkinomės Vilniaus maratonu ;) O šiemet jau planavome iš anksto, sausio mėn. didelė dalis užsiregistravom ir laukėm tosios dienos. Likus keletui savaičių kaip visada atsiranda niuansų kai vieni ar kiti atsisako važiuoti. Tad prisijungus Jūratei su savo atžalomis mūsų būta net 15!!!

Kelionė. Iki tikslo 850 km. Išvykimas ketvirtadienį 19:30, o jau ryte sėkmingai buvome vietoje. Vykome su turistiniu mikroautobusu, kuriame kelionė neprailgo nei pirmyn, nei atgal. Grįžimas po apdovanojimo 19:00 (lietuvių laiku), o ryte iki 7 val. jau buvome Kaune. Plojimai vairuotojui.

Krynica Zdroj ir diena prieš startus. Kurortas Krynica, tai lyg mūsų Druskininkai, pilna gydyklų ir pensionatų. Skirtumas pagrindinis tai, jog čia esama gražių kalnų apsupty, visai šalia mažųjų tatrų. Kurorte gausu pakeliamų ''liftų'' į kalnus, funikulierių ir pan. Galima išmėginti įv. trasas ekstremalias karstymuisi, ar nusileisti įv. čiuožyklomis. Gausu turistų bei turistinių trasų po kalnus, gatvėse apstu smulkmenų, rankdarbių pardavėjų.

Mums atvykus ryto metu, tai reikėjo stipriai paplušėti kol radom kur atsidariusį restoranėlį pavalgyti. Visi miega ilgai , tad ir didžioji dalis atsidaro tik nuo 11 - 12 val. ;)

Paturistavus,užsiregistravus varžybosna, apsinakvyndinus laukėme bėgimų maratonų pradžios;)

 

Mano su Raimiu starto pradžia 3 val. ryto, tad nusprendžiau 3 val. likus iki starto sočiai papildyti maisto atsargas vietiniame bariukyje, vos ne vos įkirtęs užsisakytasias porcijas, patraukiau su dar keletu lenkų krautis daiktų 100 km startui. Nusnaudėm vos tik vieną valandėlę kai vėl teko keltis, sunkiau nei įprastai, bet kelio atgal nebuvo ;) Koks mūsų tikslas startuojant šiame nuotolyje? Na, žinant, kad pasiruošimo nebūta jokio, tik viena treniruotė rugpjūtį ir 3 maratonai, kelios traumelės, bei vienas prasibėgimas 11 km rugsėjį ir į startą, tad kaip sakom tik vedini avantiūros, smalsumo, maksimalizmo (bėgti daug arba išvis nieko) sugalvojom tokią nesamonę ;) O aš dar didesnę, po finišo sekančią dieną dar maratoną pratepenti.

Startas. Tamsa, daugelis pasiruošę prožektorius ant galvos, Raimis neėmė, aš ir paskutinę minutę atsisakiau, pagalvojęs kam jis mums, juk bėgsim ne pirmi, visad manėm trasa drieksis vien asfaltu, bus nuo kitų šviesu, tad bereikalingas svoris. Net nežinojom kas mūsų laukia.

Galingas dalyvių išlydėjimas ir mes jau trasoj. Pirmas 1,5 km asfaltu, lengvai ir tadu viskas prasidėjo ;) Kylam į kalnus, į miškus, trasa grynas trailas. Pirmas 3 valandas turėjom stipriai derintis su kuo bėgti, nepaleisti vienų ar kitų švieselių, nes tik atsilik vos keletą metrų ir jau sėdi baloj, tai už šaknų užsikabini. Ir dieną ir naktį reikėjo būti ypač budriam, nes ne tik po kojomis stebi kas dedas, bet ir markiruotės žėk nepražiopsok. O tokių atvejų kitiems būta. Po beveik 3 val. priartėjus pirmam maitinimo punktui, pradėjo lengvai brėkšti. Tad pagalbininkų jau nebereikėjo ;) Bėgom su Raimiu dviese, palaidoję viltis, kad atvykom į 100 km kalnais asfaltu. Asfalto būta, bet tik apie 9,5 - 10 km visoj trasoj, o visa kita gruntas kupinas skaldos, kylant leidžiantis ypač stambios. Pirmos 4 val. priminė vidzgirio miškų trasas. Iki 30 km bėgę kartu, trumpam išsiskyrėm, kadangi Raimiui nusileidimas tokiom "nesamonėm" peilis, tai susitikom vėl tik po 8 km. Antras maitinimas 35 km, trečias 45 km. Šiame jau pradėjo maitinti ir mėsiškomis bandelėmis, bandelėmis su varške ir pan, tad labai apsidžiaugėm. Sakau Raimiui prikirsk lig soties, bo sekantis maitinimas už 19 km ;) Tadu matėmės paskutinį kartą. Lengvai maistą apvirškinus po 50 km atžymos pakeičiau šiek tiek bėgimo techniką skaldom įsigazavau. Pagavęs adrenalinas iki 64 km maitinimo privertė aplenkti 18 bėgikų, raginau, bet nieks neprisijungė prie manęs. Po 78 km prasidėjo paskutiniųjų kalnų egzaminas, liko 2 ''maži'' ir vienas 5 km kalniukas.Tie maži jau "vežė" (tempas 1 km - 22 min), nuo kalno atslūgus raumenims ir po 6min įmanoma ridentis. Bėgau pasitikrindamas žemėlapio, bet gale susimaišė man viskas, neatitiko kas nubraižyta ir ką randu, tad stengiaus ramiai pargrįžti. Finišo tiesiojoj apėmė euforija ir finišavau paskutinius 400 m tarsi 1 km bėgant;)

Finišas pasiektas ramiai ir užtikrintai, tikslas prabėgti komfortabiliai be išsekimo įvykdytas. Geriau nei tikėjausi, nes be jokių treniruočių. Pirmąsyk organizmas buvo "online" 13 - 14 valandų. Tik paskutinius 10 km ypač pavargo nugara. Nešiausi kuprinytę pilną atsargų, drabužėlių ir šokoladų ;) Nuolat apie 2 - 2,5 kg, tad kitą sykį šios klaidos pamėginsim išvengti. Pasirodo maitinimuose galima buvo pasilikti, pasikeisti amunicijas, kuo varžovai ir pasinaudojo. Kaip Raimis sako atbėga lenkai, ramiai pasėdi 5 - 10 min, pavalgo, persirengia, pasipuošia iki kito punkto ir į trasą kaip į šventę ;) Jie keitėsi kiekvienam punkte, mes turėjom viską su savim ;)))

Po finišo prabėgus pusvalandžiui jau pradėjau panašėt į invalidą, vos paeini, tarsi sulaužytas, pykino ir siaubingai krėtė šaltis. Tarsi tėvai aplink manimi rūpinosi Dainius su žmona Danute, mineralinis vytautas padėjo neapsivemti, masažistai uoliai išklibino visus raumenukus ir beliko apsirengti visus apdarus ka tik turėjau ir laukti Raimio begrįžtant. Jau kilo nerimas kur jis, Dainiui primenant, jog pernai šioj trasoj vienas išklydęs numirė pasidarė neramu. Ir štai po 15 valandų 40 min jis grįžo. Šaunuolis. Vakare jau niekur nesinorėjo vaikščioti, užteko jau matytų kalnų grožių ir tų staigių nusileidimų. Gal nelabai ir norėjosi pakilti nuo čiužinių Tik ramiai užmigti belaukiant sekančios dienos, sekančio iššūkio.Įsitikinau šiandien, kad vienam be komandos nedrįsčiau dalyvaut 20 valandų ir ilgiau trunkančiame bėgime.

Pasidžiaugėm visi, kad paskutiniu metu Silkinas ir Kinderis persigalvojo ir nebėgo 100 km, nes trasa viena sunkiausių Lenkijoje.

Rytas prieš maratono startą kaip ir sinoptikų žadėtas nuostabus, diena taip pat.. Saulėta, gal net daugeliui ir per šilta. Trasa jau tik asfaltas su lengvais ir ne tik kalnais.

Apart manęs visi į maratono startą stojo žvalūs, kupini energijos ir noro nuglėti dar kartą save, įveikti dar kartą maratoną. Manyje taip pat tryško begalinis noras įveikti 42 km, nenustygau vietoj, tik vienintelis dalykas neramino - po 100km dešinė čiurna žiauriai klibėjo, negalėjau visiškai priminti,skausmas kankina. Bet mano maksimalizmas nugalėjo. Jau vėl startas ir vėl judam. Eitautė rovė į priekį, Saulius taip pat. Šlubčiojau iki 3 - 4 km, bet laikui bėgant įšilau. Ją pasigavau tik 7 km. Ir taip ramiai 12 km. Pirmus 15 km neteko sustoti kur pasimuliuoti, nebuvo jokių kalnų, tad paskui beturistaudamas ramiai , užtikrintai įveikiau ir maratoną. Po pusės dar Kornelija su Eitaute netoliese buvo. Šiandien jau nedainavau trasoj kaip vakar visuose 100 km sklido dainuškos. Bet svarbiausiai tikslas įveiktas maksimaliai - per dvi dienas 142 km. Vau.

Trasoj palaikymo išties netrūko, gausiai ragino, maitinimo irgi sočiai.

Saulius prabėgęs pusė šiek tiek užlūžo ir grįžo toli nuo savų tikslų. Kornelija, Eitautė ir Jūratė atbėgo pagal savo galimybes, viskas pagal planą. Silkinas taip ir nebestartavo dėl pasitempto raumens. Labiau nepasisekė Dainiui, kuriam labai priešinosi organizmas . Nuo 36 - 37 km tik su Gedimino pagalba pabaigė maratoną.

Pasibaigus renginiui, pažiūrėjus apdovanojimą, linksmai patraukėme namo.

Reziumuojant renginys suorganizuotas labai šauniai, nepriekaištingai, vertas dėmesio grįžti ir kitąmet.

Kelionių didžiausias minusas, jog lauki jų labai ilgai, o praeina lyg viena akimirka. Grįžti pavargęs, bet pailsėjęs. Su nauju polėkiu į darbus.

Sėkmės visiems bendrakeleiviams ir kitiems bėgikams siekiant savų užsibrėžtų tikslų.

Parašyta 2011-09-17 , kategorijoje "Bėgimai užsienyje"