Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (25)

Šią savaitę mūsų diskusijos įsisuko į ultrininkų gretas. Pirmasis pašnekovas, tai Povilas Kibildis, įveikęs ne vieną 100 km ir dauguma jų pavydėtinu laiku - iš 7:40. Ne gana to, jam priklauso ketvirtas laikas Lietuvoje 7:30. Yra išbandęs save ir paros bėgime, bei aibėje maratonų. Pailsėjęs nuo sporto, pastaruosius keletą metų aktyviai bėgiojantis mėgėjas, vėl žada įveikti ne vieną ultra nuotolį:

1. Esate labiausiai žinomas Druskininkų krašto bėgikas. Trumpai papasakokite kada atradote bėgimą, kokios aplinkybės įtakojo tokį apsisprendimą?

Bėgioti pradėjau 1977 metais Vilniuje pas vieną žinomiausių Lietuvos trenerių Algimantą Vilką. Pradžioje norėjau būti ėjikas, bet treneris pasiūlė bėgioti ir už tai jam esu dėkingas. Dar ir dabar visiems pasigiriu, kad teko treniruotis su geriausiu visų laikų Lietuvos stajeriu A. Antipovu.

2. Druskininkai tai sanatorijų, gydyklų miestas. Įsikūręs nepaprastos gamtos apsupty. Šis kurortas asocijuojasi su sveikata, sportu, gamta, ramybe. Tad ir bėgiojančių tikriausiai apstu.

Deja Druskininkuose bėgiojančių labai mažai… Nors dabar ir pats rečiau bėgu, bet daugiau sutinku bėgiojančių poilsiautojų, o ne vietinių…

3. Liaudiškai tariant esate pasienietis. Ar darbe praverčia bėgiko įgūdžiai?

Pasieniečiai visi gan ištvermingi, juk su visa amunicija tenka įveikti ne vieną kilometrą patruliuojant. Darbe buvo keletą atvejų kai teko vytis pažeidėjus-nepabėgo…

4. Su kolegomis organizuojatės žygius, dažniausiai dviračiais, bet jūs stebinat kolegas distancijas įveikdami bėgte (kaip ir paminėjimą įstojimo į ES 58 km). Kaip bendradarbiai vertina tokį Jūsų pomėgį?

Daugumai gal atrodau „keistesnis“, tokio amžiaus „senelis“ (ne vien perkeltine prasme), o vis dar „durniuoja“. Jei rimtai, tai jau yra bėgiojančių. Nors kiti įveikia dar trumpesnius nuotolius, kaip pavyzdžiui 9 km minint sausio 13 d.

5. Mityba visad buvo ir bus viena aktualiausiu temų aktyvaus sportininko gyvenime. Gal ką vertėtų valgyti, o ko susilaikyti prieš bėgimus. Ar patys laikotės angliavandenių dietos ir pan.?

Su mityba tai viskas paprasta, sportuojant tokiam lygyje kaip dabar užtenka ir lašinių su duona, bei kartais šį maistą užsigert alumi.

6. Taipogi svarbi bėgikui ir technika, bei teisingai pasirinkta avalynė. Iš kur Jūs semiatės žinių apie šias sritis, bei gal turite savų patarimų?

Technikos tai jau nepataisysi, kokią įgijau per tiek metų tai ir liko, o avalynės pilnos parduotuvės pasirinkimas didelis.

7. Vieni maratonus ar ilgesnes distancijas bėgdami galvoja apie įvairiausius dalykus, dažniausiai teigiamus. Kitiems labai palaiko kompaniją ausinukas. Koks Jūsų būdas bėgti, kad nuotolis neprailgtų?

Bėgant varžybose grožėtis nėra kada, o treniruojantis miške, kam tie ausinukai - su gamta kalbėtis daug maloniau…

8. Kiekvienas bėgikas pasvajoja apie pirmąjį maratoną, peržengę tai jau ir apie 100 km pasvarstome. Bet žinant, kad esate jau daugelį kartų išmėginęs abu nuotolius ar yra dar apie ką pasvajojate?

Svajonės neblogas dalykas, bet geriau kai apie savo svajonę tik pats žinai… o kodėl gi ne?...

9. Tai pagrindinis tikslas 2011-iesiems 100 km Nidoje? Ar apsiribosit vienu kitu maratonu?

Sakykime taip…

10. Karts nuo karto Povilą pamatome bėgimuose. Jūsų akimis kokius įspūdžius palieka dabartinės organizuojamos varžybos Lietuvos mastu? Ko trūksta ar yra per daug.

Kai tik tiek Lietuvoje bėgiojančių, tai varžybų lygis manau turėtų patenkinti visus bėgančius.

11. Mėgstamiausias bėgimas,b ei įsimintiniausias startas 2010 aisiais?

Mėgstamiausias bėgimas tai žinoma maratonas, o tokio starto praeitais metais deja nebuvo.

12. Palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Geros sveikatos ir kad kelias nedulkėtų…

Parašyta 2011-02-21 , kategorijoje "Kitos"