Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (21)

Iliustracija

Ukmergę bėgimu aplankome vieną kartą metuose, kuri suorganizuoja šaunų šventinį, bei dalyvių gausa pasižymintį bėgimą Pabaiskas - Ukmergė. Šis miestas nepasižymi aktyvių bėgiojančių gausa, bet turi keletą žinomų veidų. Vieną iš jų ir pakalbinome, tai Juozas Songaila.

1. Kas Jums yra bėgimas ?

Man bėgimas yra ir hobis ir gyvenimo būdas

2. Ar seniai susidomėjote šiuo pomėgiu?

Aktyviai bėgioti pradėjau prieš 24 metus.

3. Ukmergėje daug bėgiojančių? Ar yra tradicinė vieta kur susitinkate ar koks bėgimo klubas?

Dėja, Ukmergėje begiojančių mažai, o man patinka begioti vienam. Bėgimo klubo nėra, bandėme kurti, norinčių beveik neatsirado.

4. Kas Jūsų manymu įtakoja, kad toks mažas susidomėjimas bėgimu, bėgimo perspektyvos? Atrodo turėk avalynę ir gali bėgti, bet...?

Nors dauguma žmonių žino bėgimo naudą sveikatai, bet bėgioti tingi, jiems geriau ilgiau pagulėti lovoje ar pažiūrėti televizorių. Žmonės pavydi mums, bėgikams, ištvermės ir geros nuotaikos.

5. Tad kas paskatintų visuomenę burtis į grupeles sveikai judėti?

Aš, manau, jeigu televizijoje ir spaudoje mažiau reklamuotų vaistus, o daugiau sveiką gyvenimo būdą, būtų bent viena laida per savaitę apie bėgimo naudą, gal tai žmones paskatintų judėti.

6. Dalyvavot ne tik eilinėse varžybose, bet ir pagarbos bėgimuose, kaip antai ir „Baltijos kelias“', „Žalgirio mūšis'“. Šiuose renginiuose dalyvauti reikia ištvermės, stiprios, valios, bet aišku ir įdirbio. Kaip pasiekiate viso to?

Man yra didelė garbė dalyvauti tokiuose Pagarbos bėgimuose. Valią ir ištvermę grūdinu kasdieninėse treniruotėse.

7. Ukmergėj prieš kelis dešimtmečius keletą kartų vyko ir maratono varžybos, ar teko apie girdėti ar net pačiam sudalyvauti?

Buvo laikai, kai Ukmergėje per metus surengiama po šešis, septynis bėgimus. Rengiant šiuos bėgimus didelis nuopelnas tenka A.Blauzdžiui. Man irgi teko dalyvauti tuose bėgimuose.

8. Mėgstamiausias bėgimas, bei įsimintiniausias startas 2010-aisiais?

Mėgstamiausi ir puikiai organizuoti bėgimai yra:

Pabaiskas - Ukmergė

Kulviečio paminklas - Jonava

Berčiūnai-Panevėžys......

O įsimintiniausias 2010 metais buvo „Žalgirio mūšis“ - pagarbos bėgimas, kurį organizavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, su jos prezidentu Romu Bernotu priešakyje.

9. Jūsų planai 2011-iesiems?

Šiais metais planuoju bėgti visuose pagrindiniuose bėgimuose Lietuvoje, o taip pat pagarbos bėgime, „Baltijos kelias“.

10. Palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams.

Stiprios sveikatos, eiklių kojų, ištvermės ir viso ko geriausio Lietuvos bėgimo megėjams.

Ir šiemet vasario 16 d. bus vykdomas bėgimas. Organizatoriai vėl kviečia kartu įveikti 11,6 km trasą, po finišo pasivaišinti kavinėje, bei atgauti jėgas baseine. Tad ir aš mielai kviečiu visus į Ukmergę vasario 16 d. sudalyvauti bėgime Pabaiskas – Ukmergė.

Parašyta 2011-02-09 , kategorijoje "Kitos"