Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (20)

Iliustracija

Šypsena ir džiaugsmas prailgina gyvenimą, juk seniai sakoma, kad besišypsančio žmogaus organizme išsiskiria džiaugsmo hormonai.

Ją sutinkame dažnose varžybose visad su šypsena veide. Tai žmogus, kuriai niekad nėra blogo oro, sunkios trasos, netinkamos kompanijos, kuri visad net ir menkiausia smulkmena moka džiaugtis. Tai mūsų žavioji – Dalija Kontenienė.

1. Jus dalyvaujate beveik kiekvienose varžybose, kada Jus nesutiktumėm esate visada su plačia šypsena veide, visad užkrečiate tuo ir aplink esančius. Tad koks Jūsų gyvenimo kredo? Koks pagrindinis varikliukas skatina judėti pirmyn?

Ne veltui sakoma, kad sportas tai sveikata. Sportuodami atsikratome blogų, nereikalingų minčių, bėgiojant organizmas pasisavina daugiau deguonies, susibalansuoja mityba, tada ir aplanko gera nuotaika. Mano gyvenimo kredo - Draugystė prasideda nuo šypsenos.

2. Pasvalys yra pakankamai nedidelis miestas (vos 8.5 tūkst gyventoju), bet šis miestas turi bėgimo mėgėjų klubą „Vėtra“, kuris labai aktyviai dalyvauja bėgimuose, jų nariai dažnai atvažiuoja pilnu autobusu. Klubas organizuoja ir keletą savų tradicinių bėgimų, vienas iš jų Pasvalio maratonas. Tad kaip jums pavyko įsilieti i šį klubą? Jūsų nuomone kokios priežastys įtakoja, kad Jūsų klube tiek daug nariu? Kad jūs taip šauniai sutariate?

Mūsų klube išties yra daug narių. Ypatingai daug mokinukų. Tai labai didelis mūsų klubo pirmininko Zenono Balčiausko darbas. Jis suburia mokinius sportinei veiklai, juos treniruoja ir veža į varžybas. Klubo antrasis vadas, Juozas Baliūnas, daugiausia užsiima reklama. Po kiekvienų varžybų yra rašomi straipsniai į rajoninį laikraštį, kvietimai į kitas varžybas. Visi norintys sportuoti gali būti klubo „Vėtra“ nariais.

3 .Pasidalinkit informacija kur ir su kuo Jūs dažniausiai bėgiojate, grupelėmis ar viena. Tikim Jus bėgant smalsiu žvilgsniu palydi ne vienas praeivis Pasvalyje, tad kaip gyventojai žiūri į šį pomėgį?

Kadangi spaudoje nuolat rašoma apie bėgikus, tai pasvaliečiai nustojo labai stebėtis mus bėgančius pamatę. Tik mokiniai dažnai pasako kur matė bėgančią mokytoją. Daugiausia bėgioju viena, bet vasarą, parke treniruojamės grupelėmis.

4. Dirbat mokytoja, tad mokykloje-gimnazijoje esate pavyzdys visiems. Galbūt pavyksta užkabinti ir kolegas prasibėgti ?

Apie sportą su kolegomis pakalbame dažnai. Atsiranda draugių, kurios nori atsikelti anksti ryte, padaryti mankštą. Savaitgaliais pabėgiojame stadione. Žiemos vakarais nueinam į sporto salę.

5. Jūsų nuomone, kas paskatintų žmones šiais laikais aktyviau judėti, sportuoti?

Kiekvienas norime būti sveikas ir gražiai atrodyti, tada ir nuotaika gera ir visos problemos išsisprendžia paprasčiau.

6. Ar Jūsų biografijoje buvo kas nors išskirtinio, neįprasto?

Mano gyvenime labai svarbų vaidmenį suvaidino radijo orentacinis sportas (lapių medžioklė). Jaunystėje daug bėgiodavau miškuose, ieškant gudriai paslėptų radijosiųstuvų. Vienuolikoje klasėje pasisekė TSRS respublikų čempionate (buvau trečia), tada ir buvo suteiktas TSRS sporto meistro vardas. Mokykloje bandžiau įkurti „lapių medžioklės“ sporto būrelį, bet neturėjom lėšų imtuvams įsigyti.

7. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu?

Mano tikslas nėra labai aukštas. Tik prabėgti distanciją kuo greičiau ir sudalyvauti, nors retkarčiais ir kitose šalyse organizuojamose varžybose.

8. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

Pats įsimintiniausias 2010 m. bėgimas, tai Griunvaldas - Vilnius, skirtas "Žalgirio" mūšio 600 metinėms paminėti. Dėkoju LBMA už galimybę dalyvauti šiame bėgime. O dėl geriausių bėgimų galiu pajuokauti, kad dar viskas priešakyje.

9. Jūsų palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Hipokratas sakė - „Tvirta dvasia išgelbsti silpną kūną“. Manau tai tiesa, todėl linkiu visiems bėgikams daug ryžto, energijos ir gerų sportinių rezultatų.

Parašyta 2011-02-08 , kategorijoje "Kitos"