Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (19)

Iliustracija

Šios savaitės pirmasis pašnekovas iš Vilniaus – Eduard Zniscinskij. Dar visai neseniai atradęs mėgėjišką bėgimą, pradėjęs įveikinėti pirmuosius kilometrus, o štai dabar jau nepraleidžia beveik kiekvienų mėgėjiškų varžybų, tapo vienu aktyviausių bėgikų Lietuvoje. Ne gana to, Radom'e (Lenkija) prieš pat startą, nustebino savo bendražygius spaudžiant -8 laipsnių šaltukui, išsimaudęs lediniame upės vandenyje. Bet pradėkime nuo visko iš pradžių:

1. Ar seniai atradote bėgimą? O gal bėgimas atrado Jus?

Bėgimas mane gal turėjo atrasti prieš kokių dvidešimt metų, kad dabar galėčiau džiaugtis savo rezultatais. Jeigu kas pasakytų prieš porą metų, kad galėsiu prabėgt dvidešimt kilometrų be sustojimo - nepatikėčiau, mano supratimu maratoną galėjo prabėgti tik labai stiprūs sportininkai. Bet bėgimui visada buvau neabejingas. Prieš pusantrų metų internete suradau informaciją, kad Inžinerijos klubas sekmadienį organizuoja treniruotes. Atėjau ir pradėjau bėgiot, iš pradžių tik treniruotėse, o po to jau ir varžybose. Taip greitai įsitraukiau dar ir todėl, kad čia sutikau daug žmonių, kuriems sportas ir sveikata yra labai svarbūs dalykai gyvenime. Gaila, kad nesutikau jų anksčiau.

Mano pirmos varžybos buvo 2009 m. „Kauno Kalėdinis bėgimas“. Nuo to laiko stengiuosi su klubo kolegom sudalyvaut daugumoj organizuojamų varžybų Lietuvoje.

2. Be bėgimo turite ir dar vieną pomėgį. Žiemą mėgstate pasinerti į eketę ar neužšalusį vandens telkinį. Tai lyg atgaiva sielai?

Taip, tai atgaiva sielai ir geras jėgų atstatymas. Stengiuosi prieš pat startą, jeigu šalia yra koks tvenkinys, pasinert į šaltą vandenį, tai man prideda papildomų jėgų ir teigiamų emocijų!

3. Kaip šiuos pomėgius toleruoja šeimos nariai, artimieji? Gal kuris jau ir įsitraukė?

Per paskutinius pora metų esu daug ką pakeitęs savo gyvenime, tad ir šeimos nariai nelabai nustebo, kad aš taip įsitraukiau į bėgimą. Kol kas į varžybas imu tik savo dešimtmetį sūnų, kuris irgi įsitraukė į bėgimą ir gal net labiau už mane. Dabar jau lanko lengvosios atletikos mokyklą ir jam visai neblogai sekasi, turi jau nemažai apdovanojimų. Žmona su dukra kol kas nesusidomėjo bėgimu, bet tai tikiuosi tik laiko klausimas.

4. Bėgate įvairius nuotolius, bet arčiausiai širdies?

Dar neesu bėgęs daugiau nei pusmaratonio. Visos distancijos man patinka. Nemėgstu bėgt tik stadionuose ir uždarose patalpose.

5. Sudalyvavote šiemet nemažai bėgimų, teko išmėginti įvairias trasas, pamatyti skirtingai organizuojamų varžybų. Jūsų nuomonė apie mūsų šalyje organizuojamus bėgimus. Gal turite kokių pastebėjimų?

Aišku bėgimas mūsų šalyje netoks populiarus kaip kitose Europos valstybėse. Bėgantis žmogus pas mus retas reiškinys, dėl to ir varžybose sutinku mažai naujų veidų. Gal trūksta tokių žmonių kaip Vytautas Gražys, kuris įtrauktų jaunimą. Varžybose turėtum daugiau dėmesio skirti patiems jauniausiems. Gal reikėtų daryt daugiau amžiaus grupių vaikams, kad jie kuo daugiau gautų apdovanojimų, jiems tai labai svarbu, mes suaugę galim pabėgiot ir tik dėl savo malonumo.

6. Taip pat šiemet išmėginot jėgas ir užsienio trasose. Ar lyginus kitų šalių bėgimus su mūsiškiais turime kuo pasitempti?

Varžybose Slovėnijoje, nustebino bėgimo populiarumas jų šalyje. Lenkijoje buvau sužavėtas jų svetingumu ir varžybų rėmėjų gausa, ko Lietuvoje aiškiai trūksta.

7. Vieni maratonus ar ilgesnes distancijas bėgdami galvoja apie įvairiausius dalykus, kitiems labai palaiko kompaniją ausinukas. Koks Jūsų būdas bėgant praskaidrinti nuobodžius kilometrus?

Dažnai treniruotėse bėgioju su ausinuku, o varžybose man nebūna nuobodu ir ilgesniose distancijose.

8. Mėgstamiausias bėgimas, bei įsimintiniausias startas 2010-aisiais?

Visi bėgimai patiko, bet man įsimintiniausi bėgimai organizuojami pajūryje.

9. Tikslas 2011-iesiems?

Tikslas šiems metams prabėgt nors vieną maratoną ir dešimt kilometrų distancijoje prabėgti greičiau nei per 40 minučių.

10. Palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams.

Linkiu visiems, kad prabėgti kilometrai suteiktų daug džiaugsmo ir sveikatos!

Parašyta 2011-02-07 , kategorijoje "Kitos"