Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (15)

Iliustracija

Panevėžys, vienas sportiškiausių Lietuvos miestų. Ypač didelis dėmesys skiriamas futbolui, triatlonui ir dviračių sportui. Bėgimas taip pat nėra pamirštas. Apie bėgimo dabartį ir ateitį Panevėžyje mums sutiko papasakoti Dainius Gorskis.

1. Panevėžio bėgimo klubui „Sporto pasaulis“ 2010 m. didelių laurų neatnešė. 2009 m. Adidas taurėje buvę garbingoje trečiojoje vietoje, šiemet net nedalyvavote turnyre. LBMA taurėje išviso nedalyvaujate. Kokios priežastys lėmė tokius rezultatus? Kaip Jūs patys vertinate 2010 m.? Kokie planai 2011 m.?

Lėmė prioritetai. 2009 m. nusprendėme, kad surinkę neblogą komandą, galime siekti pačių aukščiausių tikslų. 2010 m. (dėl sunkmečio) išgaravo entuziazmas, be to visos varžybos faktiškai buvo rengiamos Vilniuje ir nukakti tapo sunkiau. Dėl LBMA taurės, tai tarpusavyje net nesvarstėme, kodėl nedalyvaujame. Planai 2011 m.? Lietuvos bėgimo taurėje tikrai dalyvausime. ADIDAS taurės lyg neliko. Dėl kitų varžybų dar neapsisprendėme.

2. Koks visuomenės požiūris į klubo veiklą? Ar pavyksta pritraukti naujų narių, ypač jaunimo? Kokios mėgėjiško bėgimo perspektyvos Panevėžyje ir jo apylinkėse?

Na visuomenė, sakyčiau, neutrali. Jei kyla idėja surengti renginį, dažniausiai iš visuomenės sulaukiame tik moralinio palaikymo, nors kartais sulaukiame ir ko nors daugiau.

Jaunimo ateina tradiciškai nemažai rudenį, bet po pusmečio jo labai sumažėja. Lieka tik vienas kitas.

Perspektyvos? Jos priklauso, manyčiau, nuo mūsų pačių, valdžios požiūrio, rėmėjų. Mūsų mieste esančių trijų bėgimo mėgėjų klubų pastangomis, tikiuosi, bėgimas iš Panevėžio „nepabėgs“.

3. Nors 2010 metų pradžioje stebuklų nerodėte, antroje metų pusėje rezultatai išaugo, ko pasekoje Lietuvos bėgimo taurėje likote antras, tapote prizininku keliuose bėgimuose. Kaip pats vertinate savo rezultatus? Kokie planai 2011 m?

Savo rezultatus įvertinčiau gerai.O kad tapau bėgimo taurėje antras lėmė sutapusios kai kurios aplinkybės, kurios nepriklausė nuo manęs ir sėkmingas darbas treniruotėse.

Būtų gerai, kad rezultatai nesuprastėtų ir šiais metais.

4. Ar reikalingi komandiniai, individualūs bėgimo turnyrai? Iš dalies bėgimo mėgėjai ir taip dažną savaitgalį dalyvautų bėgimo šventėse, o turnyrai tik apsprendžia į kur važiuoti. Kokią reikšmę Jums turi iškovota antroji vieta Lietuvos bėgimo taurėje?

Manau, kad reikalingi tokie turnyrai, tik jų organizatoriai tarpusavyje galėtų suderinti varžybų datas, kad jos nesidubliuotų.

Savo vieta esu patenkintas, kadangi įveikti Aurimo Skinulio nebuvo šansų. Iš tikrųjų malonu, kad pavyko taip pasirodyti, turint galvoje mano galimybes sportuoti.

5. Ar Jūsų kaip sportininko biografijoje buvo kas nors išskirtinio, neįprasto? Koks įsimintiniausias, geriausias sportinis pasiekimas?

Išskirtina buvo tai, kad mane labai dažnai persekiojo traumos (ilgiausiai pavyko treniruotis metus neturint traumų), o tai turėjo didelės įtakos mano karjerai. Sportuoti pradėjau nuo mažumės (žaidimai). Didelę įtaką turėjo tėvukas (jis jaunystėje sportavo). O lengvąja atletika sudomino kūno kultūros mokytojas S.Adomavičius. Paraleliai lankiau ir krepšinio treniruotes Joniškyje. Aktyviau sportuoti pradėjau nuo septyniolikos metų.

Įsimintinų pasiekimų nebuvo, tačiau esu buvęs prizininku žiemos ir vasaros šalies čempionatuose. Buvau šalies čempionato 10000 m ir 5000 m vicečempionas, esu laimėjęs Lietuvišką maratoną Trakai-Vilnius.

6. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu (koks jis)?

Tikslas? Na dar truputį pabėgioti šiek tiek aktyviau.

7. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

Įsimintinų buvo keletas: Ž. Balčiūnaitės bėgimas, Nidos pusė maratono, Pakruojo bėgimas, taip pat bėgimas Baltsogėje.

8. Jūsų palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Sėkmingų starų šiais metais ir gerų emocijų bėgimo trasose!

Parašyta 2011-01-26 , kategorijoje "Kitos"