Pasvarstymai 2010 metų sezoną prisimenant (5)

Iliustracija

2010 m. metai pasižymėjo ne vien ekonominiu sąstingiu ir bėgimo renginių išbaigtumo stoka. Buvo ir džiugių dalykų. Vienas iš tokių, tai augantys bėgimo mėgėjų rezultatai. Bene didžiausią šuolį šioje srityje padarė Antanas Žukauskas iš Jonavos. Mėgėjų tarpe dar vadinamas kareivuku iš miškų. Tad po kokių pratybų šoktelėjo jo rezultatai ir pasidomėjome.

1. Klubas Jonavos Maratonas 2010 m. išgyveno pakilimą. LBMA taurėje iš 4 vietos 2009 m. pakilote į 2 vietą, o Adidas taurėje iš 7 vietos 2009 m. pakilote į 5 vietą, aukšti klubiečių rezultatai ir individualiuose bėgimo taurėse. Kaip vertinate rezultatus? Ar buvo pasiekti visi tikslai? Kokie planai 2011 m.?

Šie metai iš tiesų buvo sėkmingi Jonavos Maratono klubui. Pirmą kartą klubo istorijoje pasiekta tokia aukšta vieta LBMA taurėje. Tikslas buvo galų gale patekti į prizininkų LBMA taurėje tarpą, nes pastaruosius 2 metus likome 4 vietoje, surinkdami vienodą taškų skaičių kaip ir 3 vieta, atsilikdami tik pergalių etapuose skaičiumi. Adidas taurėje tikslų neturėjome užsibrėžę, nes per didelis varžybų skaičius susidarytų, taigi į Adidas taurės varžybas vyko tik keletas aktyviausiųjų. 2011 metais tikslai panašūs: patekti LBMA taurėje į prizininkų tarpą; aktyviai dalyvauti kituose bėgimuose; nuvykti į maratono varžybas užsienyje.

2. Lietuvoje krepšinis yra tarsi antra religija, todėl kitos sporto šakos lieka nuskriaustos ne vien finansine, o bet ir dėmesio stoka, dalyvių gausa. Koks visuomenės požiūris į klubo veiklą? Ar pavyksta pritraukti naujų narių? Kokios mėgėjiško bėgimo perspektyvos Jonavoje?

Na keletas naujų narių papildė klubą ir šiais metais. Šiaip per didelis narių skaičius sudaro tam tikrų sunkumų. Todėl manau svarbu aktyvumas. Klubo taisyklės nurodo per metus sudalyvauti bent 5 bėgimuose už klubą, tai visus jonaviečius kurie jaučia malonumą bėgdami ir nori prisijungti prie klubo mielai priimsime.

3. Ar tai sutapimas, o bet pačio šeimoje atsiradus atžalai šoktelėjo rezultatai. Kur čia paslaptis?

Šie metai man tikrai sėkmingi, metų pradžioje šeimą papildė naujas narys. Turiu nuostabią Žmoną kuri supranta mano hobį ir sudaro galimybes, kartais net išvaro pasitreniruoti. O paslaptis tai, kad per mėnesį prabėgu vidutiniškai 250 km tai daugiausiai kiek kada nors bėgdavau.

4. Jau antri metai vykdote Varnutės bėgimą. Kaip jį vertinate? Ar jis taps tradicinis, kaip kad A. Kulviečio obeliskas - A. Kulviečio paminklas pavasarį? Ar išlaikysite tradiciją? Ką žadate keisti?

Stengsimės, kad Varnutės bėgimas taptų tradicinis. Šiemet derindami bėgimą su kitais pakeitėme bėgimo datą. Aišku tokio skaičiaus dalyvių, kaip A. Kulviečio bėgimas nesitikime pritraukti. Šiaip Varnutės bėgimas labiau skirtas pritraukti daugiau vietinių gyventojų, jaunimo. Yra pasiūlymas kitais metais įtraukti rungtį patiems mažiausiems, kokie 300-400 metrų (gal su mamyčių pagalba). Tikiuosi susitiksim kitąmet šiame bėgime.

5. Ar Jūsų kaip sportininko biografijoje buvo kas nors išskirtinio, neįprasto? Nuo kelių metų pradėjote sportuoti? Kas jus įtraukė į sportą? Ar lengvoji atletika buvo pirmoji Jūsų sporto šaka, ar galbūt pradėjote nuo kažko kito? Koks įsimintiniausias, geriausias sportinis pasiekimas?

Pradėjau bėgioti nuo 16 metų. Nuo to laiko kaip ir nenustojau, buvo mažu pristabdymų po puse metų.

Prieš bėgimą tik šaškėmis žaidžiau. Ir dabar kartais pastumdau. O į bėgimą paviliojo fizinio mokytojas P.Vaitkus, kažkaip nejučiomis pasiūlė nuvažiuoti į keletą varžybų, taip ir važinėju 14 metų. Na neįprasto kaip ir nieko nepamenu. O geriausio pasiekimo tikiuosi dar nepasiekiau (juokiasi).

6. Sportas ir kariuomenė, suderinama, papildo vienas kitą? Lietuvoje sportuojantys karininkai gauna kokios pagalbos, nuolaidų?

Na galiu tik apie save rašyti. Tai suderinti galima, tačiau reikia vadų supratimo. Nes vien važiuoti į varžybas savaitgaliais reikia derinti su budėjimais, teko praleisti keletą bėgimų dėl to. O treniruotis taip pat kartais sunku. Dažniausiai bėgioju vakarais po darbo. Šiaip tokiu krūviu kaip dabar manau galima treniruotis, o rimčiau būtų sunku. O nuolaidų gauna nebent sportininkai, aš tik mėgėjas.

7. Ar turite svajonę ar tikslą susijusį su bėgimu?

Na kiekvienais metais užsibrėžiu naujus tikslus. Šiais metais visi tikslai buvo įvykdyti (buvo tikslas maratoną įveikti per 2 val. 45 min.). Kitiems metams naujas tikslas turėtų būti 2 val. 35 min. maratono distancijoje.

8. Kokį startą išskirtumėte 2010 m. kaip Jums patį įsimintiniausią? Ir kokį, kaip geriausią pasiekimą?

Turbūt įsimintiniausias startas Vilniaus maratonas. Sudalyvavome su šeima bėgime su vežimėliais. Ir sėkmingai prabėgau maratono distanciją pagerindamas asmeninį rekordą 9 min. ir užėmiau 2 vietą. Aišku šventę sudarė mano palaikymo komanda, nes buvo susirinkę nemažas būrelis mano giminaičių. Todėl tie keli organizatorių trūkumai nesugadino nuotaikos. Pasiūlymas visiems imti pavyzdį ir pasikviesti ne tik bėgikus, bet ir draugus, giminaičius ir pasidaryti šventę sau ir draugams.

9. Jūsų šventinis palinkėjimas Lietuvos bėgimo mėgėjams:

Na turbūt būsiu banalus. Sveikinu visus su Šventėmis ir linkiu kitais metais nepersistengti, kad bėgimas būtų malonumas, gerintų sveikatą ir padėtų surasti draugų.

Parašyta 2011-01-04 , kategorijoje "Kitos"