„Juodšilių ruduo“ krosas 2021

Iliustracija

„Juodšilių ruduo“ – tai smagi šventė ne tik visai Vilniaus rajono bendruomenei. Visi likome sužavėti renginiu: jis buvo gražiai organizuota, atskiros sporto šakos buvo išdėliotos taip, kad visi jas galėjo išbandyti. Kiekvienas dalyvis nebuvo užmirštas, kiekvienas gavo po atminimo dovanėlę – medalį.
Vaikams – tai didžiulis paskatinimas. Su jais į varžybas atvažiavo ir jų tėveliai, kurie buvo aistringi sirgaliai. Kuo toliau, tuo įspūdingesnis darosi „Juodšilių ruduo“, atsiranda daugiau veiklų, į jas įsitraukia vis daugiau bendruomenės žmonių“, – kalbėjo Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos kūno kultūros mokytoja Roma Graužinytė.

AKTYVUMAS. Šventėje aktyviai dalyvavo ir R.Graužinytės vadovaujami mokiniai. Jie bėgo 600 m ir 1000 m distancijas, dvi komandos žaidė tinklinį 4×4, dalyvavo smiginio ir futbolo 4×4 varžybose, kur atstovavo Vilniaus rajono komandai.

„Vaikų gimnazijoje nėra labai daug, tačiau juos visur stengiuosi įtraukti, kad kuo aktyviau dalyvautų ne tik mokyklos šventėse, bet ir atstovautų mokyklai bendruomenės renginiuose. Vienas per kitą, per draugus vaikams atsiranda noras judėti, sportuoti. Ir nebūtinai labai aktyviai, bet kai vyksta bendruomenės šventės, jose būtina dalyvauti“, – kalbėjo R. Graužinytė.

Ji labai apsidžiaugė, kai šventėje pamatė ir savo buvusios Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos mokinius, kurie jau seniai baigė mokyklą, o dabar dirba ir aktyviai sportuoja. Su jais visais mokytojai buvo ypač smagu pabendrauti.

Mokytojai daug džiaugsmo suteikė ir Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos septintoko Dominiko Davidovičiaus antroji vieta 1000 m bėgimo distancijoje.

ŽINOMAS. Lietuvos kaimo bendruomenių kaimo ir sporto šventėje „Juodšilių ruduo“, kuri vyksta nuo 2005-ųjų, dalyvavo apie 400 fizinio aktyvumo puoselėtojų ne tik iš Vilniaus rajono, bet ir iš visos Lietuvos.

Pagrindiniai renginio rėmėjai – Žemės ūkio ministerija ir Vilniaus rajono savivaldybė.

Vienas šios šventės organizatorių, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Evaldas Martinka teigė, kad „Juodšilių ruduo“ – gerai žinomas ne tik tarp jaunimo, bet ir tarp vyresniųjų kaimo gyventojų, nes kai kurie tiesiog užaugo su šiuo renginiu.

Jis dėkojo visam Juodšilių seniūnijos kolektyvui ir seniūnui Tadeušui Aškelianecui, kurie kasmet daug prisideda organizuojant šią šventę.

Bėgikams buvo išvalyti miško takai nuo užverstų medžių, nupjauta pagrindinio miestelio stadiono veja. Aktyviai šventėje dalyvavo Juodšilių kaimo gimnazijos.

Renginio metu vyko 600 m, 1000 m bėgimai stadione vaikams ir neįgaliesiems.

Miško trasose varžėsi suaugę bėgikai 5 km ir 10 km nuotoliuose. Buvo galima išbandyti savo rankos taikumą smiginio varžybose, o stiprumą – virvės traukimo rungtyje.

BĖGIMAI. Tarp dalyvių buvo galima pamatyti ir buvusį daugkartinį Lietuvos vidutiniųjų nuotolių čempioną bei rekordininką 34-erių vilnietį Vitalijų Kozlovą. Jis bėgo 5 km distanciją ir tarp 22 sportininkų finišavo penktas (18:56).

10 km nuotolį bėgo ir Alytuje gyvenantis bei HC „Vorpommern Greifswald“ klubui atstovavęs Hartmutas Mittelstadas

1000 m distanciją greičiausiai įveikė vietos sportininkas Martynas Kurkauskas (3:45), aplenkęs savo kraštietį Dominiką Davidovičių (3:50) ir merginų grupėje pirmą vietą užėmusią vilnietę Saulę Kiaušas (3:53).

5 km distancijoje visus aplenkė vilnietis Donatas Razminas (17:41), antras finišavo elektrėniškis Paulius Važnevičius (18:17), o trečias – vilnietis Andrius Jadzevičius (18:34).

10 km distancijoje pajėgiausias buvo vilnietis Modestas Dirsė (35:10), aplenkęs savo kraštiečius Luką Budavičių (36:13) ir Radoslavą Lajevskį (36:28).

Visi varžybų rezultatai: https://www.lbma.lt/registracija/rezultatai

Parašyta 2021-09-29 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"