Alytaus pusmaratonis - 2021

Iliustracija

2021-08-29 - paskutinį rugpjūčio sekmadienį Alytuje vyko jau tradicija tapęs „Alytaus pusmaratonis 2021“. Šis renginys tai LBMA taurių turnyro 6-asis etapas ir 14-asis LBT etapas. Renginyje bėgikai galėjo išbandyti savo jėgas ne tik tradicinėje 21 km distancijoje, bet ir 10,5 km, 3,5 km distancijų bėgimuose, 10,5 km ėjime su šiaurietiškomis lazdomis, o renginį atidarė 600 m „Stora Enso“ šeimos bėgimas.

600 m distancijos šeimos bėgime dalyvavo įvairių amžiaus grupių dalyviai: nuo mažų vaikų iki senjorų. Visi šios distancijos dalyviai bėgo su vienodu pirmuoju numeriu ir laimėjo pirmas vietas.

Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o pagrindinio, 21 km distancijos, bėgimo pirmųjų trijų vietų prizininkai gavo ir piniginius prizus.

21 km distancijos bėgimą greičiausiai įveikė svečias iš Latvijos – Dimitrijus Serjoginis (1:07:10.6). Antrąją vietą užėmė Jaunius Strazdas („BTT Cloud“, 1:13:51.7), o trečiąją – Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“, 1:14:30.6)

Pagrindinės renginio trasos nugalėtojas D.Serjoginis Alytuje pusmaratonį bėga nuo 2019 m. ir tai jo jau trečiasis kartas čia bei trečioji prizinė vieta.

„Bėgdamas mėgaujuosi nuostabia Alytaus gamta ir gražiu kraštovaizdžiu. Ši bėgimo trasa yra gan sunki, joje daug pakilimų ir nusileidimų, tačiau tai ją padaro nenuobodžią ir įdomią. Šiais metais mano siekis buvo pagerinti 2019 metų rekordą (1.08:07) ir laimėti prizinę vietą trečius metus iš eilės. Tai ir padariau“, – pasakojo D.Serjoginis.

Šioje trasoje pirmoji moterų grupėje finišą pasiekė Loreta Kančytė („Origami runners“, 1:17:41.2). Mažai atsiliko nuo pirmosios ir iškovojo antrąją vietą bėgikė Diana Lobačevskė (1:18:07.2) ir trečiąją – Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė (Kauno maratono klubas, 1:19:14.3)

Pirmosios vietos nugalėtoja moterų grupėje L.Kančytė teigė, kad finišavusi jautėsi puikiai ir truputį netikėtai, nes turėjo labai stiprias konkurentes, su kuriomis susitinka visose varžybose Lietuvoje.

„Labai džiaugiuosi, nes užaugau ir pradėjau savo sporto karjerą šiame mieste. Nuo šio renginio pradžios nepraleidžiu progos čia sudalyvauti ir bėgti. Šiandienos oras buvo puikus bėgimui, lengvas lietutis. Tokią dieną net trasa labai gerai bėgasi, nesvarbu ar kalniukai, ar nuokalnės“, – džiaugėsi L.Kančytė.

10,5 km distancijos bėgime pirmąją vietą užėmė Šarūnas Lapėnas („F.O.C.U.S. running“, 0:37:35.2), antrąją – Gražvydas Jusaitis („BK Dzūkija“, 0:39:19.8) ir trečiąją – Marius Griušelionis (0:39:39.8).

Šį bėgimą moterų grupėje nugalėjo Vilmantė Stašauskaitė (Jonavos bėgimo klubas „Maratonas“, 0:41:53.4), antroji atbėgo Inga Songailienė („Capital Runners“, 0:48:14.3) ir trečioji – Jurgita Pušinskaitė („Bėgimo klubas“, 0:49:34.8).

V.Stašauskaitė džiūgavo, kad pirmą kartą bėgdama šiame Alytaus pusmaratonyje iškovojo prizinę vietą.

„Šioje trasoje buvo labai daug staigmenų, bet šalia manęs bėgo vienas alytiškis, kuris jau žinojo visą trasą, tad prieš staigmeną visada paruošdavo mane, įspėdavo, kur bus kalniukas, kur nuokalnė. Trasa buvo labai smagi, labai gražūs vaizdai“, – kalbėjo V.Stašauskaitė.

Bėgikė pasakojo, kad kitais metais bėgs visą pusmaratonį, jog galėtų du kartus pasigrožėti šia trasa.

„Intensyviai treniruojuosi jau dvejus metus pas Vaidą Žūsinaitę, kad galėčiau toliau tobulėti ir užimti prizines vietas“, – pridėjo V.Stašauskaitė.

Šią distanciją įveikęs Algis (66 metų, 0:58:25.0) pasakojo, kad bėga jau 40 metų, bet šis bėgimas buvo pirmas jo oficialus bėgimas.

„Jaučiuosi gerai, džiaugsmingai, bet ir sunkiai. Dalyvauju čia pirmą kartą ir esu labai patenkintas. Šiandienos oras nebuvo baisus, o trasa tiesiog puiki“, – džiaugėsi Algis.

Vienas iš pagrindinių renginio organizatorių Povilas Tamulynas pasakojo, kad pirminė šio renginio idėja buvo sporto turizmo populiarinimas ir bandymas sukviesti kuo daugiau žmonių iš kitų miestų, kitų šalių, parodyti ir reprezentuoti Alytų.

„Kadangi turime daug aktyvių bėgikų ir Alytuje, todėl norėjome sukurti tokį didelį renginį ir šiame mieste, nes kiti didieji miestai tai jau turi“, – teigė organizatorius.

P.Tamulynas džiaugėsi, kad žmonių susidomėjimas Alytaus pusmaratoniu auga kiekvienais metais ir nors 2020-ieji buvo sudėtingi dėl susiklosčiusios situacijos visame pasaulyje ir netgi, pasiekus dalyvių ribą, reikėjo nutraukti registraciją, šiemet renginyje užsiregistravo virš tūkstančio dalyvių. Taip pat organizatorius pridėjo, kad į renginį yra kviečiami nemokamai dalyvauti alytiškiai iš socialiai remtinų šeimų, kad jie pajaustų bėgimo dvasią.

„Mes tobulėjame kiekvienais metais. Per šešerius metus sukūrėme labai stiprią organizacinę komandą, kurią sudaro apie 80 žmonių. Šių žmonių dėka visas renginys labai sklandžiai vyksta. Šiemet visi atsiliepimai buvo labai geri, visų organizatorių ir savanorių dėka. Taip pat šis renginys neįvyktų be mūsų rėmėjų: Sporto rėmimo fondo paramos, Alytaus miesto savivaldybės paramos, ačiū sakome įmonėms „Milčija“, UAB „Alkesta“, AB „Astra“, UAB „Glassbee“, UAB „Stora Enso“, UAB „Seifai“, – džiaugėsi P.Tamulynas.

Bėgimo rezultatai: http://www.begimotaure.lt/stages/99/results

Fotogalerija: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=begimotaure&set=a.1886533518174989

Varžybų video: https://www.youtube.com/watch?v=1jT8ShjWSKI

Kaip minėta, šis pusmaratonis buvo ir LBMA taurių turnyro etapas. Šiame bėgime dalyvao 16 LBMA priklausančių klubų. Daugiausia taškų surinko Kauno BMK (16 taškų) su 30 klubo narių. Bėgimo klubas delegavo 28 bėgikus ir surinko 15 taškų, treti Lukas (14 taškų su 15 dalyvių).
Turnyrinėje lentelėje (https://www.lbma.lt/index.php?rezultatai) pirmi išlieka Šiaulių raj. "Lukas" su 80 taškų, antri - Kauno BMK (78 taškų), treti - Pasvalio Vėtra - 73 taškai, ketvirti - Bėgimo klubas (72 taškai).

Alytaus pusmaratonio bėgimo taškų suvestinė EXCEL

Parašyta 2021-09-03 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"