Trečiasis „Žolinių maratonas“

Iliustracija

Trečiasis „Žolinių maratonas“, kurį organizuoja VšĮ „Maratomanija“ , Vingio parke sutraukė apie 250 dalyvių būrį. Gražiu, saulėtu oru jėgas bandė Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Graikijos bėgikai.
Visi sportininkai buvo apdovanoti originaliomis „Žolinių maratono“ statulėlėmis su dagio simboliu, o nugalėtojai ir prizininkai – dar ir taurėmis.
Pagrindinis šventės organizatorius, VšĮ „Maratomanija“ vadovas Valdas Šmaižys, irgi aktyviai bėgiojantis ilgus nuotolius, ypač džiaugėsi dideliu bėgikų būriu maratono trasoje.

Maratoną bėgo 42 sportininkai, tarp kurių buvo 9 moterys. Pirmą sykį maratoną įveikė du bėgikai klaipėdietis Saulius Glebauskas ir vilnietis Devidas Dulko, kurie buvo paskatinti taurėmis.

Iš trasos pasitraukė vos vienas sportininkas. Pusmaratonį įveikė 35 vyrai ir 12 moterų.

Pagrindinio maratono nugalėtojais tapo uteniškė Gintarė Sukarevičienė ir vilnietis Narimantas Satkus. Antrąsias vietas užėmė vilnietė Rasuolė Drazdauskienė ir kaunietis Andrius Alšauskas, o trečiąsias – Daiva Batakienė iš Židikų ir vilnietis Gediminas Astrauskas.

„Džiugu, kad vis greitesni bėgikai renkasi į mūsų maratoną. Pirmąsias dvi vietas užėmę vyrai pirmą kartą nuotolį įveikė greičiau nei per 3 valandas ir pritrūko tik kelių sekundžių, kad būtų pagerintas trasos rekordas. Moterų grupėje finišavo visos 9 moterys, o nugalėtoja Gintarė Sukarevičienė nuotolį įveikė greičiau nei per 4 valandas (3 val. 59 min.29,5 sek.) ir pagerino savo bei trasos rekordus“, – džiaugėsi V. Šmaižys.

Maratoną sėkmingai baigė ir aplink pasaulį bėgantis vilnietis Aidas Ardzijauskas, kuris buvo 30-as.

Didelį susidomėjimą sukėlė šeimų bėgimas, jame dalyvavo 36 sportininkai.

Gausiausiai sportininkų (16) maratone atstovavo Rūdiškių sporto klubui, jie visi buvo pasipuošę žaliais sportiniais marškinėliais.

Kryžkelė. Žinoma Lietuvos vidutiniųjų nuotolių bėgikė, 2015 ir 2016 m. Lietuvos čempionė 800 m distancijoje vilnietė Monika Elenska, dideliu pranašumu Vingio parke laimėjusi 10 km 600 m bėgimą (41min. 31,1 sek.), šiemet atsidūrė kryžkelėje.
Su vidutiniais nuotoliais nutrūko jos ryšys, apie porą metų vilnietė nedalyvavo jokiose varžybose, bėgiojo tik savo malonumui.
Šiemet ji baigė magistro studijas M. Romerio universitete, čia įgijo sporto industrijos ir vadybos specialybę.
„Lūžis įvyko šią vasarą. Pagalvojau, kad man reikėtų bėgioti ne vidutinius nuotolius stadionuose, o dalyvauti masiniuose bėgimuose ir priversti save judėti, galbūt, kažką pasiekti geresnio.
Debiutavau Elektrėnų bėgime, kur irgi įveikiau 10 km distanciją. Kol kas dar nesiveržiu bėgti maratono, jam reikia subręsti. Jeigu tik jausiu, kad jį galiu bėgti, tai tikrai išbandysiu. Dabar dirbu fizinio rengimo trenere ir treniruojuosi savarankiškai, turiu visokių planų“, – mintimis pasidalijo 25 m. M. Elenska, šeštadienį triumfavusi Vingio parke vykusiame tradiciniame bėgime „Vilkų takais“ („Tropem Wilczym“), skirtame Pamirštiems kariams atminti. Po dviejų savaičių Alytyje ji bėgs pusę maratono.

GARSIAUSIAS.

Pats garsiausias „Žolinių maratone“ – Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino paralimpinių žaidynių dalyvis, Atėnuose maratono distancijoje bronzos medalį iškovojęs Linas Balsys.

Regėjimo negalią turintis sportininkas Vingio parke greičiausiai įveikė pusę maratono (1 val. 20 min. 23,9 sek.). Jam atkakliausiai priešinosi vilnietis Žygimantas Juodeikis pasipriešinimą (1val. 20 min. 24,3sek.).

„Šiam pusmaratoniui specialiai nesirengiau, mano planuose – rugsėjo 12 dieną įvyksiantis Vilniaus maratonas, kuriame dalyvausiu ketvirtą kartą.

„Žolinių maratonas“, kuriame debiutavau, man buvo gera tarpinė treniruotė. Bėgau savo nusistatytu tempu ir negalvojau apie pergalę.

Baigiantis nuotoliui, pamačiau, kad galiu nugalėti, sukaupiau visas jėgas ir pavyko atbėgti pirmam“, – įspūdžiais pasidalijo L. Balsys.

Jis prisipažino, kad labai skaudžiai išgyveno savo auklėtinės Aušros Garunkšnytės patirtą traumą rengiantis Tokijo paralimpinėms žaidynėms.

„Užplūdo negatyvūs jausmai – mano auklėtinė, matyt, ieškos kito trenerio. Bėgimas man padeda atsigauti“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos aklųjų ugdymo centre treneriu-kūno kultūros mokytoju dirbantis bėgikas daug šiltų žodžių skyrė „Žolinių maratono“ organizatoriams.

„Smagu bėgti su bendraminčiais, kai šventės rengėjai įdeda daug širdies. Mums, silpnaregiams, labai svarbi vieta, gera aplinka.

Vingio parke praleidžiame ypač daug laiko, trasa mums gerai žinoma. Su pagrindiniu renginio organizatoriumi Valdu Šmaižiu susipažinau 2020-aisiais, kai abu dalyvavome Kovo 11-osios bėgime už Lietuvos laisvę. Mes bėgikai – kaip viena šeima, visiems labai smagu susitikti“, – teigia L. Balsys.

NUGALĖTOJAI.

Askirose distancijose nugalėtojais dar tapo: šeimų bėgimas – Elijaus Juškos šeima, pusės maratono – Dzintra Skarda (Latvija), 5km 300 m – Julija Kliukauskaitė (Vilnius) ir Nojus Chmieliauskas (Jasiūnai), 10 km 600 m – Frankas Van Lieshoutas (Vilnius), 31 km 600 m – Vilmantė Stašauskaitė (Jonava) ir Remigijus Šnioka (Vilnius).

Parengta pagal: https://www.sportas.info/

Rezultatai: https://dbsportas.lt/lt/varz/2021108

Videoreportažas: https://tv.lrytas.lt/zinios/sportas/

Bėgimo pristatymas: https://www.sportas.info/svarbu/sekmadieni-vingio-parke-jau-treciasis-zoliniu-maratonas/

Parašyta 2021-08-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"