Šilalės miesto bėgimas - 2021

Gausiausias šiame sezone Lietuvos bėgimo taurės (LBT) ir LBMA taurių turnyro etapas – „Šilalės miesto bėgimas“ – pažymėtas įspūdingu vyrų finišu.
LBT XIII etapo įskaitinėje 10 km distancijoje po dramatiško finišo triumfavo Aurimas Rimkus („Stadija“). Jis finišavo per 32 min. 56,0 sek. Kartu rankomis susikabinęs finišavo, bet galiausiai antroje vietoje liko Modestas Dirsė („TopExchange“) – 32 min. 56,2 sek.
Trečiąją vietą užėmė Jaunius Strazdas („BTT Cloud“, 33.27,8).

„Tikėjausi tokios kovos iki pat paskutinių metrų, nes žinojau, jog susirinko geri bėgikai, su kuriais galima kovoti. Ir nebuvo aišku, kuris gali laimėti. Buvo įdomi intriga iki pat galo ir tik per apdovanojimus sužinojome, kas laimėjo. Padarėme gražų reginį“, – mintimis dalinosi A. Rimkus.

Šilalės miesto bėgimo organizatoriai eilinį kartą sportininkams surengė tikrą šventę. Nenuostabu, kad į šių metų bėgimą užsiregistravo per 1000 dalyvių – daugiau nei bet kuriame iki šiol vykusiame šio sezono LBT renginyje.

„Šilalės bėgimas visada būna mano varžybų sąraše, nes čia smagu, gera bėgti, o ir atmosfera labai patinka. Trasa taip pat šauni, nes turi įvairios dangos – tiek žvyro, tiek plento, tiek parko takelius“, – kalbėjo A. Rimkus.

Tarp moterų nugalėjo Viktorija Varnagirytė („Lukas“). Ji finišavo per 37 min. 40,9 sek. Antrąją vietą užėmė Gitana Akmanavičiūtė („Origami Runners“, 39.24,3), trečiąją – Zita Kosač („RunFaceVast“, 40.28,8).

„Šilalės bėgimas yra vienas mėgstamiausių. Taip jau gaunasi porą metų iš eilės, kad tenka per savaitgalį bėgti dviejuose renginiuose. Tai toks savotiškas dvigubas savaitgalis gaunasi. Šiemet Šilalėje pirmą kartą pavyko užkopti ant aukščiausio pakylos laiptelio, o tai tik dar smagiau (šypsosi). Renginio dalyvių ir organizatorių pozityvios emocijos kūrė labai jaukią ir malonią atmosferą“, – pasakojo V. Varnagirytė.

2,8 km bėgimą Šilalėje laimėjo Erikas Paukštelis iš Pakruojo (9.27,0), aplenkęs Nedą Kasparą (9.45,7) ir Luką Razulį (9.58,9). Tarp merginų greičiausios buvo Adrija Prokopenko (10.48,4), Nikita Liatukaitė (11.07,9) ir Auksė Eidukaitytė (12.25,2).

Kaip visada ypač masiškas buvo vaikų 400 m bėgimas, kuriame svarbiausios yra teigiamos jaunųjų bėgikų emocijos.

Bendroje LBT įskaitoje pirmauja Paulius Kovarskas (4844 tšk.). Antras yra Andrius Šipkinas (4812 tšk.), trečias – Simas Stasiukaitis (4683 tšk.). Tarp moterų lyderių trejetas yra toks: G. Akmanavičiūtė (3938 tšk.), Neringa Songailaitė-Kovarskienė (3508 tšk.) bei Aurelija Kisieliūtė (3475 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Bėgimo klubas“ (4340 tšk.). Antrąją poziciją užima „Origami Runners“ (4127 tšk.), trečiąją – Kauno BMK (3996 tšk.).

XIV LBT etapas – „Alytaus pusmaratonis“ – bus surengtas rugpjūčio 29 dieną.

Parašyta 2021-08-16 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"