Lietuvos bėgimo taurės (LBT) 2020 metų sezono pabaigtuvės

Iliustracija

Praėjusią savaitę vykusiame virtualiame renginyje buvo pagerbti ir pasveikinti 2020 metų Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezono laureatai. Nors metai, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo išskirtiniai, LBT organizatoriai turi kuo pasidžiaugti.
Didžiausia pergalė – sėkmingai pasibaigęs sezonas. Nors įvyko tik 11 etapų iš numatytų 15-os, to pilnai užteko, kad paaiškėtų LBT čempionai.

Čempionai paaiškėjo po atkaklių kovų
Absoliučiu LBT čempionu šiemet pirmą kartą karjeroje tapo Marius Ignotas. Klubo „Lukas“ atstovas surinko 7344 taškus.

„Sezonas susiklostė tikrai labai gerai, jis buvo pats geriausias mano karjeroje. Pavyko sudalyvauti visuose suplanuotose varžybose, pasigerinau visus asmeninius rekordus“, - sakė M. Ignotas.

Kaip niekada atkaklią kovą vyrų tarpe laimėjęs M. Ignotas, radęs sėkmės raktą, žada panašiai ruoštis ir kitam sezonui. Jo didžiausias noras – kad greičiau baigtųsi pandemija ir būtų galima varžytis gyvai.

„Linkiu, kad kuo greičiau galėtume visi kartu stoti prie starto linijos, gyvai pasivaržyti. Tik bėgimas gyvai atneša motyvacijos ir leidžia tobulėti. Pats viską stengsiuosi daryti kaip praėjusį sezoną. Viskas pasiteisino, tai kam griauti veikiančius dalykus“, - pridūrė M. Ignotas.

Antrąją vietą absoliučioje įskaitoje užėmė Nerijus Žukauskas (Kauno BMK, 7267 tšk.), trečiąją – Justinas Čekanauskas („BK Maratonas“, 7251 tšk.).

Tarp moterų čempione tapo Gitana Akmanavičiūtė („Begimo klubas“, 6626 tšk.).

„Įspūdžiai patys geriausi. Nors sezonas buvo kitoks nei įprastai, su savais minusais ir pliusais. Pati sausio ir vasario mėnesiais dar ilsėjausi, o sezoną pradėjau „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava” bėgime, kuris vyko dieną prieš mano gimtadienį. Tai man buvo pirmas ir tuo pačiu paskutinis bėgimas prieš paskelbtą karantiną, - pasakojo G. Akmanavičiūtė. – Trys mėnesiai be varžybų davė savų pliusų ir laiką pasiruošti kitiems etapams. Grįžau su didesne jėga, greitesnė, stipresnė ir puikiai sekėsi kituose etapuose“, - kalbėjo bėgikė.

Antrąją poziciją šiame sezone užėmė Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S. running“, 6204 tšk.), trečiąją - Renata Macijauskienė („Lukas“, 5072 tšk.).

Taip pat buvo apdovanoti ir penki stipriausio šio sezono LBT klubai. Čempionu tapo „Bėgimo klubas“ (9157 tšk.).

„Pergalė buvo kiek netikėta, nes buvome laimėję ir praėjusiame sezone, todėl manėme, kad kažkas iš varžovų pasipriešins labiau. Prieš sezoną netikėjome pergale, bet sezono viduryje pamatėme, kad persvara gana didelė ir tai leido patikėti, kad galime laimėti. Visgi reikėjo klubo nariams susitelkti, padirbėti bei nepaleisti persvaros“, - teigė „Bėgimo klubo“ atstovė Lina Buinauskienė.

Antrąją vietą užėmė Kauno BMK klubas (7744 tšk.), trečiąją – „Lukas“ (7113 tšk.), ketvirtąją – „F.O.C.U.S. running“ (5801 tšk.), penktąją - „BK Maratonas“ (5466 tšk.).

Lietuvos bėgimo taurės direktorius Audrius Jaraminas prisipažįsta, kad metai nebuvo lengvi, bet bėgikų atsidavimas ir žmonių atsakingumas leido įvykdyti sezoną.

„2020 metų sezono startas buvo unikalus ir prasidėjo su rekordiniais dalyvių skaičiais. Pirmi trys bėgimai buvo tikrai puikūs ir pasisekę. Žinoma, prasidėjusi pandemija pakoregavo pavasario renginius ir juos teko atšaukti. Į sezoną grįžome nuo Elektrėnų bėgimo ir labai džiaugiamės, kad visi po to suplanuoti bėgimai iki Rumšiškių etapo sėkmingai įvyko. Tik gaila, kad sezono uždarymo nepavyko surengti su tradiciniu Lietuvos karių dienos bėgimu Tauragėje“, - sakė A. Jaraminas.

Naujame sezone – virtualūs bėgimai ir Kauno debiutas

Šiuo metu yra paskelbta tvarka, pagal kurią negali vykti jokie sporto renginiai, išskyrus aukštą meistriškumą. Kol visi su viltimi laukiame pagerėsiančios situacijos, organizatoriai planuoja naujus startus. Natūralu, kad metų pradžioje numatyti bėgimai vyks virtualiai.

Sezonas tradiciškai turėtų sausio mėnesį startuoti Kėdainiuose. Kadangi suvaržymai šalyje dar turėtų galioti, „Naujametinis bėgimas ir sportinis ėjimas „Kėdainiai 2021“ šįkart bus virtualus. Registracija į jį prasidėjo pirmadienį. Jau aišku, kad virtualus bus ir vasario 16 dieną numatytas antrasis LBT etapas – „Bėgame už laisvę Mažeikiuose“. LBT puslapyje begimotaure.lt galima iškart užsiregistruoti ir į visus 2021 metų sezono bėgimus.

Tikimasi, kad realaus bėgimo sezonas prasidės Jonavoje, kur kovo 11-ąją vyks jau XXXII-asis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Po to – kovo 20-ąją – numatomos bėgimas bei nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.

„Jeigu viskas bus gerai, mes būsime jau pasiruošę realiems bėgimams, bet jeigu ir tuomet išliks įvairūs apribojimai, tai tuomet taip pat bėgimai bus virtualūs. Visas virtualaus bėgimo taisykles aiškiai pateiksime varžybų nuostatuose“, - aiškino A. Jaraminas.

Analogiška situacija yra ir su LBT V etapu – 53-iuoju „Senvagės“ bėgimu balandžio 10 dieną.

Toliau 2021 metų programoje numatyti net penki bėgimai gegužės ir birželio mėnesiais. Sportininkai bus kviečiami sudalyvauti „Sūduvos“ taurės 1 val. bėgime, renginyje, skirtame Šėtos miestelio 659-osioms metinėms, varžybose „Bėgam už Marijampolę“, Varėnos bėgime ir 50-ajame bėgime „Aplink Elektrėnų marias“.

Liepos 6-ąją tradiciškai turėtų vykti „Žaliųjų ežerų bėgimas“, o rugpjūčio pradžioje – „Biržų kilometrai“. Vėliau lauks itin populiarūs bėgimai Šilalėje ir Alytuje.

Bene pagrindinė naujo sezono naujiena – į LBT varžybas pirmą sykį įsitraukiantis Kauno miestas. Šio miesto bėgimas numatomas spalio 3 dieną. Tradiciškai įskaitinis LBT sezonas turėtų finišuoti Rumšiškių bėgimo „Aplink Lietuvą“ spalio 24 dieną.

Sezono uždarymas ir 2022 metų sezono pristatytas vyks lapkričio 14 dieną su bėgimu Lietuvos karių dienai paminėti „Tauragė 2021“.

LBT organizatoriai praneša, kad XIII-ajame Lietuvos bėgimo taurės sezone 2021 metais iš viso planuojama 17 etapų, iš kurių vienas neįskaitinis. Už 8 greičiausiai įveiktus etapus bus skaičiuojami taškai pagal formulę, o už likusius 8 etapus bus skiriami 30 taškų, kurie prisidės prie bendros įskaitos. Kiekvienas virtualus bėgimas iš LBT kalendoriaus bus vertinamas 30 taškų prie bendros įskaitos.

„Noriu padėkoti bėgikams, dalyviams, kurių šiemet fiksavome rekordus visuose renginiuose. Tikiuosi, kad visi per karantiną sportuoja ir planuoja dalyvauti kitų metų bėgimuose. Be jūsų nebūtų įmanomas kitas sezonas. Ačiū visai LBT komandai, savanoriams, miestams, bėgimų organizatoriams ir linkiu visiems dar daugiau sportiškumo, entuziazmo, sportinių iššūkių ir jų įgyvendinimo 2021 metais“, - A. Jaraminas.

G. Akmanavičiūtė visiems linki neprarasti meilės bėgimui ir nebijoti išsikelti naujus tikslus.

„Man šventės yra tas etapas, kai renkuosi sau dovanas – kitų metų startus. Tai yra – renkuosi svarbiausius laukiančius bėgimus. Visiems palinkėčiau pasidovanoti sau planus, tikslus kitiems metams, kad turėtumėte dėl ko stengtis, treniruotis ir tobulėti. Bėgioti niekas neuždraudė. Mes galime daug daugiau nei atrodo. Viskas yra įmanoma“, - linkėjo G. Akmanavičiūtė.

Pagal www.begimotaure.lt

Parašyta 2020-12-29 , kategorijoje "Kitos"