Šv. Magdalenos Naktinis moterų bėgimas 2020

Iliustracija

2020-07-18 vakarą uostamiestyje buvo rengiamas moterų bėgimas ir ėjimas, kuris šiemet pirmą kartą buvo ir LBMA tarpklubinės taurės turnyro etapas.
Tai – vienas Šventosios Magdalenos nakties renginių, skirtų atkreipti dėmesį į krūties vėžį.

Dar priešpiet prasidėjusiose renginiuose daug dėmesio buvo skiriama moterims ir aukų nesirenkančiai ligai. "Krūties vėžiu serga ir vyrai, bet daug rečiau, todėl didesnis dėmesys yra teikiamas moterims. Tai – kvietimas pasitikrinti, pasirūpinti savimi, nedelsti, nes yra daug tokių, kurios bijo eiti pas gydytojus, laukia, kol vėžys pasiekia paskutinę stadiją, o paskui labai gailisi, kad nebegali pasveikti. Liga yra klastinga, daugėja ja sergančiųjų, todėl būtina tikrintis", – akcentavo Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė.

Šventosios Magdalenos nakties renginių programoje – medikų paskaitos ir žmonių liudijimai, gydytojo konsultacija bei galimybė išsitirti ultragarsu. Ruošiantis renginiui buvo vykdoma norinčiųjų atlikti krūtų patikrą išankstinė registracija. Pašnekovės teigimu, šeštadienį buvo iųtirta apie 200 moterų.

Antrą kartą organizuojamo renginio akcentu tapo naktinis moterų bėgimas, kuris 21 val. startavo nuo Klaipėdos vasaros estrados ir finišavo Šv. Pranciškaus onkologijos centre. Po to, kai startavo bėgikės, po 15 min paskelbtas ir naktinio moterų ėjimo startas.

Po finišo surengtas jaukus susirinkusiųjų pasibuvimas, pabendravimas, proga prisiminti tas, kurios nespėjo pasveikti.


Turnyre dalyvavo tik 2 LBMA nariai: Bėgimo klubas ir Origami runners, kurie atitinkamai pelnė 1 ir 2 taškus.

VISI REZULTATAI.

Parašyta 2020-07-25 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"