Atėnų maratonas

Spalio 31 d. (sekmadienį) vyko 28-asis Atėnų klasikinis maratonas, kuriame dalyvavo apie 10000 bėgikų. Šių metų maratonas - jubiliejinis, kadangi sukako 2500 metų nuo Maratono mūšio, davusio pradžią maratono bėgimui.

Jo nugalėtoja tapo Rasa Drazdauskaitė, finišavusi po 2 val. 31 min. 6 sek. Tai jos antras rezultatas per visą karjerą (greičiau Rasa bėgo tik 2009 metais Frankfurte) bei antras sezono rezultatas Lietuvoje. Tai taip pat šio maratono rekordas. Rasa pirmavo jau nuo pirmųjų kilometrų (5 km - 17:30, 10 km - 34:58, pusė maratono - 1:14:55, 30 km - 1:48:36) ir finiše antrą vietą užėmusią rusę Olgą Glok pralenkė 2 min. 45 sek.

Rasa taip pat iškovojo kartu vykusio CISM (pasaulio kariškių sporto tarybos) maratono čempionato aukso medalį. Mūsų karo vyrų rezultatai : Antanas Žukauskas - 2:43:06 (maratone užėmė 70 vietą, kariškių čempionate - 40 vietą), Gediminas Grinius - 2:46:24 (83, 46), Kęstutis Kilinskas - 3:20:51 (504, 71).

Drazdauskaitė šiandien baigė savo septintąjį maratoną ir, simboliška, pirmą kartą nugalėjo būtent maratono tėvynėje. 2007 metais Frankfurto maratone ji buvo dešimta, 2008 metais Hamburge - šešta, olimpinėse žaidynėse Pekine - 37-a, pernai Frankfurte - penkta, Belgrade -antra, o šiais metais Europos čempionate Barselonoje - penkiolikta.