Kėdainių Naujametinis bėgimas

2020-01-12 (sekmadienį) Kėdainiuose startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas. Pagrindinėje – 10 km – distancijoje nugalėtojais tapo Egidijus Adomkaitis ir Viktorija Varnagirytė, o klubų įskaitoje lyderiu tapo Šiaulių raj. sporto klubas „Lukas“.

42-ą kartą Kėdainiuose vykusiame Naujametiniame bėgime „F.O.C.U.S running“ klubo atstovas E. Adomkaitis užtikrintai aplenkė visus varžovus ir 10 km distanciją įveikė per 31 min. 23,4 sek. Antrąją vietą užėmė Aurimas Rimkus („Stadija“; 32.50,1), o trečias antrus metus iš eilės Kėdainiuose finišavo Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija; 33.25,1).
„Labai džiaugiuosi, kad metus pavyko pradėti pergalingai. Šiam bėgimui specialiai nesiruošiau, bet reikėjo varžybų, kad pasižiūrėčiau, ar esu teisingame kelyje su treniruočių procesu. Tai, kaip jau paaiškėjo, viskas yra tvarkoje, – kalbėjo E. Adomkaitis. – Su konkurencija visada smagiau bėgti, bet kartais mėgstu pasivaržyti ir pats su savimi – taip nutiko ir šį kartą. Rezultatu esu labai patenkintas. Nepaisant stipraus vėjo, naujoji trasa tikrai paliko gerą įspūdį. Čia galima siekti aukštų rezultatų“. E. Adomkaitis prisipažįsta, kad dabar jo pasiruošimas bus skirtas balandžio mėnesį vyksiančiam Berlyno pusmaratoniui, bet per ilgą LBT sezoną jį dar tikrai turėtume išvysti Lietuvoje. „Jei tik tinkamai susiklostys aplinkybės, mielai dalyvausiu ir kituose LBT etapuose. Tai yra puiki proga ne tik pasivaržyti, bet ir aplankyti įvairius Lietuvos kampelius“, – pabrėžė E. Adomkaitis.
Tarp moterų greičiausiai bėgusi V. Varnagirytė („Lukas“) finišavo per 38 min. 3,5 sek. Antroji vieta atiteko Vilmantei Stašauskaitei („BK Maratonas“; 39.07,1), trečioji – Nadeždai Normontienei („F.O.C.U.S running“; 39.36,6).

Šiais metais Kėdainiuose dalyvių laukė atnaujinta trasa. Sportininkai liko patenkinti šiais pokyčiais. „Trasa maloniai nustebino. 10 km distancijoje teko įveikti du ratus. Jei atmintis neapgauna, esu bėgusi čia ir 2018 metais, tąkart teko bėgti vieną ratą su tikrai nelengva įkalne, tad trasos pokyčius vertinu teigiamai. Patiko nuotaikingas renginio vedėjas, taip pat malonią atmosferą kūrė akordionistas, – įspūdžiais dalinosi V. Varnagirytė. – Kalbant apie bėgimą, tai teko pasigalinėti su nemenku vėju. Antroje distancijos pusėje teko kiek labiau pasistengti, nes išsilaikyti už greitesnių vyrų būrelio nepavyko, tad nebeturėjau už ko dangstytis nuo vėjo gūsių. Žinoma, kad laimėti visada smagu.

Jėgas po bėgimo atstatyti padėjo organizatorių dalinama košė su saldžia arbata“.

5 km distancijoje triumfavo Aivaras Čekanavičius („BK Maratonas“: 15.50,7), antras finišavo Jonas Stankevičius („RUN FOR SUN“; 16.05,3), trečias – Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas; 16.44,2). Tarp moterų prizininkėmis tapo Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija; 19.48,8), Daiva Bielevičiūtė („Bėgimo klubas“; 19.57,8) ir Gintarė Banytė („Neko Runners“; 20.19,1).

Klubų įskaitoje lyderiu tapęs „Lukas“ turi 667 taškus. Toliau rikiuojasi „Bėgimo klubas“ (652 tšk.) ir Kauno BMK (641 tšk.).

Iš viso LBT 2020 metais sudarys net 16 etapų.

Parašyta 2020-01-15 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"