Žolinių maratonas - 2019

Iliustracija

Šventė, kurioje susilieja bažnytinė ir pagoniška tradicijos bei žemės ūkio darbų ritmas, minima rugpjūčio 15-ąją. Lietuvoje jau keletą metų ji yra valstybės šventė ir ne darbo diena. Žolinė – ne tik derliaus, bet ir bendruomenės šventė. Nuėmus derlių, rasdavosi proga susirinkti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu padėkoti už derlių dievams. Tikėta – kas kartu nešvęs Žolinės, bus neturtingas, nelaimingas, vienišas, nelaimėje neparemtas. Ir todėl VšĮ “Maratomanija” pakvietė bėgikų bendruomenę šią šventę paminėti kartu į Vingio parką prasibėgant Žolinių maratono bėgime.

“Žolinių maratono” bėgimo tikslas buvo surinkti artimą bėgikų būrį, kurie galėtų bėgime prasibėgti sau artimą širdžiai distanciją – nuo vieno rato (5,3km) iki 8 ratų (42,2km). Bėgimo tikslas buvo padaryti jį ne kuo masiškesnį, bet kuo šiltesnį ir jaukesnį. Todėl dalyvių skaičius buvo ribojamas ties 60. Viso bėgime dalyvavo 62 bėgikai, iš kurių net 28 įveikė pilną maratono distanciją. Ir šių 28 bėgikų, maratoną pirmą kartą įveikį net penki dalyviai.

Maratono nugalėtojais ir prizininkais tapo vyrų rungtyje:
1. Maštaitis Virgilijus - 02:55:27
2. Braziulis Raimondas - 03:11:07
3. Rokas Armandas - 03:20:34

Tarp moterų prizininkėmis tapo:
1. Marcinkevičienė Vaiva - 04:15:05
2. Sukarevičienė Gintarė - 04:24:58
3. Abromaitytė-Šmaižė Lina - 04:28:37.

Beje Linai tai buvo jubiliejinis 50 oficialus maratonas, ir po bėgimo visi dalyviai galėjo tuo pasidžiaugti ir kartu atšvęsti Linos jubiliejinį bėgimą pasivaišindami net 6 kilogramų pasakiškai skaniu tortu.

Maratono nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, o po apdovanojimų visi dalyviai galėjo dalyvauti prizų traukimo loterijoje, kurioje buvo net 17 prizų.

Net ir nelaimėję prizo, nei vienas dalyvis po bėgimo negrįžo namo tuščiomis – kiekvienas buvo pavaišintas Auga pieno kokteiliais, Greenfield arbatos rinkinėliais ir apdovanotas gražiu Greenfield puodeliu, bei Vegetos rinkinukais.

Na, o Maratomanija prasitarė, kad net pati nesitikėjo tiek gerų atsiliepimų po bėgimo, pasidžiaugė, kad dalyviai nenusivylė bėgimu ir žadėjo kitais metais kartoti bėgimą. Ir išdavė paslaptį, kad šių metų bėgimo simbolis - kanapė perduos savo astovavimą kitai žolei – dobilui.

Visi rezultatai.

Parašyta 2019-08-19 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"