Pasvalio miesto gimtadienio šventinis bėgimas

2018-09-15 Pasvalyje vyko išskirtinė, įsimintina Pasvalio gimtadienio šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo proga. Šventė buvo išskirtina ir tuo, kad pirmąkart Pasvalyje, miesto gimtadienio metu vyko bėgimo varžybos, kurias organizavo Pasvalio bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubas "Vėtra".

Bėgimo varžybų startas ir finišas vyko istorinėje Pasvalio miesto vietoje prie 5 stulpų paminklo, pastatyto 1997 metais Pasvalio 500 metų gimtadienio jubiliejui paminėti. Architektūrinis paminklas penkių auksine spalva žvilgančių kolonų stovi prie Lėvens ir Svalios upių tekančių pro Pasvalio miestą, jos simboliškai atspindinčios kiekvieną Pasvalio raidos šimtmečio žingsnį. Šioje vietoje simbolizuojančioje Pasvalio miesto įkūrimą ir jo pavadinimo kilmę, ant tiltelio einančio per Svalios upe, galima paskaityti didžiojo kunigaikščio Aleksandro istorinį raštą pasirašytą 1497 metais, kuriuo įteisinama parapija buvo pagrindinis Pasvalio įkūrimo dokumentas, reikšmingas visos Lietuvos istorijai.

Bėgimo varžybų trasa prasidėjo Nepriklausomybės gatve, kurio pavadinimas vėlgi simbolizavo šio bėgimo tikslą paminėti visus metus Lietuvos švenčiamą Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Trasa buvo įvairi ir nenuobodi, ilgųjų trasų dalyvių trasa ėjo pro visus tris Pasvalio miesto parkus, trasoje buvo ir nedidelių pakilimų ir asfalto ir žvyro takelių. Bėgikai prabėgo ir pro pagrindinę Pasvalio miesto Vytauto Didžiojo aikštę, kurio stovi Pasvalio miestą puošiančią baltą kaip gulbę Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią.

Į Pasvalio miesto gimtadienio šventinį bėgimą pasivaržyti, kartu susipažinti su miesto lankomiausiomis ir istorinėmis vietomis ir kartu sudalyvauti miesto šventėje susirinko gausus bėgimo mėgėjų būrys, užsiregistravusių dalyvių buvo apie 120, renginyje taip pat dalyvavo ir organizatoriams talkino gausus apie 30 asmenų savanorių, policijos rėmėjų ir šaulių būrys.

Po energingos sporto meistrės Ramunės Pociuvienės pravestos mankštos pirmieji prie starto linijos susirinko patys mažieji bėgikai, kuriems reikėjo įveikti 800 metrų atstumą. Mažieji bėgikai entuziazmu ir užsidegimu varžytis nenusileido suaugusiems, o juos drąsino netik kartu atėję tėveliai, bet gausus žiūrovų palaikymo būrys bei policijos simbolis - vaikų bičiulis Amsis.

Pirmasis atstumą įveikė šiaulietis Rytis Grakauskas, atbėgęs rezultatu 3:00 ir V10 grupėje užėmęs I-ąją vietą. II-ąją vietą šioje amžiaus grupėje užėmė pasvalietis Deividas Barančiukas atbėgęs per 3:05, o III-ąją Benas Balčiauskas, Pasvalio BMiSG klubas „Vėtra“.
M10 mergaičių grupėje vienintelė lyderį ir nugalėtoja buvo pasvalietės Svalios progimnazijos moksleivė Ugnė Baniulytė atbėgusi rezultatu 4:23.
V6 amžiaus grupėje lyderiavo pasvaliečiai, Svalios progimnazijos moksleiviai: nugalėtoju tapo 3:17 rezultatu atbėgęs Aronas Padoras, antrą vietą laimėjo 3:23 rezultatu atbėgęs Aronas Černiauskas, trečią – per 3:29 atbėgęs Matas Butkus.
M6 mergaičių grupėje pirmosios dvi taip pat buvo Svalios mokyklos moksleivės per 3:31 atbėgusi Samanta Kotryna Dobrovolskytė ir per 3:41 atbėgusi Ema Zigmuntaitė. Trečiają vietą užėmė panevėžietė Airida Jonelytė atbėgusi rezultatu 4:19.

Prabėgus vaikams ties 10,29 ir 3,43 km starto linija stojo beveik 100 dalyvių. 3,43 km bėgikams reikėjo įveikti apibėgant vieną ratą, o ilgosios trasos dalyviai turėjo bėgti tris ratus.
10,29 km trasoje absoliučiu lyderiu tapo Justinas Križinauskas 35:36, antras atbėgo Faustas Marcinkevičius 36:13, trečias Remigijus Zalumskis 38:00.
Moterų lydere tapo Dalia Lukošienė 43:18, antra atbėgo Virginija Višinskienė 45:02, trečia Ramunė Pociuvienė 45:42
3,43 km trasoje absoliučiu lyderiu tapo Kostas Dagys 11:51, antras finišavo Mikas Monvilas 12:19, trečias – Gabrielius Požela. Moterų lydere tapo Renata Macijauskienė 15:09, antra finišavo Akvilė Sabaitė 15:25, trečia Viktorija Titaitytė 16:22

M-moterų grupė
1. 16:22Viktorija Titaitytė, Pasvalio BMiSG klubas „Vėtra“.

2. 51:48 panevėžietė Danguolė Uldinskienė
3. 1val.04:52. kaunietė Jovita Lekešinkaitė atstovaujanti Pasvalio BMiSG „Vėtra“

M50 moterų amžiaus grupėje dalyvių nebuvo

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti šventiniais medaliais ir pavaišinti skania koše bei arbata. Prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti išskirtiniais medaliais, bei kad ir kukliais, bet nuoširdžiai paruoštais rėmėjų prizais.

Pasvalio bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubas dėkoja projekto rėmėjams ir bendradarbiams Pasvalio rajono savivaldybei, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono Policijos komisariatui, Pasvalio savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui, VšĮ Raubonių parkui – „Dinadrakon“ ir ypatingai Tarzano tako vadovui Egidijui Rimkui už išskirtinius prizus pirmų vietų nugalėtojams.
Taip pat nuoširdžiai dėkojame gausiam savanorių būriui, policijos rėmėjams ir jauniesiems policijos rėmėjams, Pasvalio 507-osio šaulių kuopos jauniesiems šauliams, Pasvalio Svalios progimnazijos savanoriams ir Pasvalio Vileišio gimnazijos moksleiviams

Nuotraukų galeriją apie vykusį bėgimą rasite čia.