Žukų bėgimas

Iliustracija

2018-08-11 Pagėgių savivaldybėje, Žukų kaime įvyko bėgimas – „Žukų Žolinė“. Susipažinti su Mažosios Lietuvos krašto gamta bėgimo trasoje pakvietė žinomas keliautojas, knygų autorius Dainius Kinderis.Bėgi
mu „Žukų Žolinė“ siekta skatinti žmonių susidomėjimą šiuo sportu, o visiems Lietuvos bėgikams – pasiūlyti susipažinti su šiuo dar mažai atrastu Lietuvos kampeliu.
Bėgimas taip pat skirtas Žukų bendruomenės nario, Kazimiero Kinderio atminimui. Pagrindinis renginio ambasadorius – garsus keliautojas Dainius Kinderis. Žukuose gimęs vyras yra apkeliavęs daugiau nei 100 pasaulio valstybių 4 žemynuose. Jis yra išleidęs keletą knygų, o šiuo metu vadovauja agentūrai „Magelano kelionės“. Žukiškis taip pat žinomas, kaip bėgimo maratonų dalyvis, o 2012 m. įveikė prestižines „Iron man“ varžybas Teksase.

Žukų bėgime raginęs dalyvauti D. Kinderis pakvietė įveikti 2, 5 ir 10 kilometrų trasas, kurios driekiasi per Žukų kaimą, mišką ir paežerę.

Bėgimas buvo organizuojamas kartu su tradicine tapusia Žolinės švente Žukų kaime, tad varžybų dalyviai po bėgimų galėjo įsisukti ir į šventinį sūkurį. Išskirtine dalyvių gausa renginys pasigirti negalėjo, dangų temdė lietaus debesys, o bėgikams teko distancijas įveikti per lietų.

„Žukų Žolinės“ bėgime užsiregistravo apie 160 dalyvių. Iš didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio (sustojant Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke) dalyvius vežė nemokami autobusai.

Visi finišavę dalyviai buvo apdovanoti bėgimo medaliais, o nugalėtojams įteikti įspūdingi prizai. Laimėjęs 10 km rungtyje vyrų distancijoje Egidijus Adomkaitis iš Vilniaus „Focus runing“ klubo laimėjo kelionę galimybę rungtyniauti Madrido maratone. Moterų grupėje šį prizą iškovojo Gitana Akmanavičiūtė.

Parengta pagal http://taurageszinios.lt

Visi rezultatai

Parašyta 2018-08-15 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"