XXVII-asis tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Medininkai - Vilnius“

Iliustracija

2018-07-29 - tradiciškai paskutinį liepos sekmadienį - bėgikai renkasi į seniausią Lietuvos estafetinį bėgimą Medininkai – Vilnius. Šiais metais šis renginys vyko jau dvidešimt septintą kartą. Nors kepino kaitri saulė, pagerbti klastingai 1991 m. nužudytų Lietuvos pareigūnų susirinko rekordinis komandų skaičius – net 85. Kiekvieną komandą sudarė po septynis dalyvius, tad iš viso bėgo beveik 600 sportininkų. Komandos dalyvių skaičius septyni parinktas ne atsitiktinai, nes tiek pareigūnų Lietuva neteko tą lemtingąją naktį.

Prieš startą atiduota pagarba žuvusiesiems: jie pagerbti tylos minute, prie memorialo padėta gėlių. Praėjusių metų komanda nugalėtoja į specialią estafetės lazdelę paėmė saują žemės, kuri vėliau buvo išpilama Antakalnio kapinėse prie žuvusiųjų kapų.

Lygiai dvyliktą valandą buvo duotas startas, ir sportininkai išskubėjo į nelengvą trasą. Reikėjo, bėgant estafetiniu būdu penkių kilometrų atkarpas, įveikti visą atstumą nuo Medininkų iki Vilniaus. Labai atkakli kova vyko dėl pirmosios vietos. Iš pradžių pirmavo praėjusių metų nugalėtojai – F.O.C.U.S. running I komanda. Vėliau į priekį įsiveržė bėgimo klubo ,,Stajeris“ pirmoji komanda. Viską lėmė paskutinis etapas, kur F.O.C.U.S. running atstovas Egidijus Adomkaitis aplenkė varžovą ir ketvirtą kartą iš eilės atvedė komandą į pergalę. Treti liko Neko Runners I komandos atstovai.

Tarp vidaus reikalų sistemos komandų nepralenkiami buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM sportininkai. Antrąją ir trečiąją vietas atitinkami užėmė Kauno ir Vilniaus apskr. VPK darbuotojai. Muitinės komandos išsirikiavo tokia tvarka: Muitinės kriminalinė tarnyba, Muitinės departamentas ir Vilniaus teritorinė muitinė. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija įsteigė taures geriausioms moterų ir Lietuvos kariuomenės komandoms. Geriausia moterų komanda - F.O.C.U.S. running 4. Tarp kariškių nepralenkiami buvo KASP 8 kuopos bėgikai.

Po bėgimo dalyviai vaišinosi kareiviška koše, klausėsi jiems skirto koncerto. Vėliau buvo pagerbtos geriausios komandos.

Šiais metais rezultatus buvo galima sekti gyvai. Organizatoriai už šią paslaugą dėkoja VŠĮ ,,Lietuvos bėgimo taurė“ direktoriui Audriui Jaraminui ir jo komandai.

Šis pagarbos bėgimas šiemet įtrauktas ir į LBMA taurių turnyrą.
Tarp finišavusiųjų 85 komandų - 36-ios komandos (iš 12 klubų) priklauso LBMA.
Focus running sportingai su 5-iomis komandomis užtikrintai laimėjo 1 vietą. Su 7-iomis komandomis Bėgimo klubas užėmė antrą vietą, o "Lukas" su keturiomis komandos buvo trečias. Dar 6 komandas sudaręs Kauno BMK klubas liko už prizininkų trejeto. Kitiems klubams atstovavo 1-3 komandos.


Bendroje įskaitoje pirmų 7 komandų rikiuotė nepasikeitė:
1. VŠĮ "Bėgimo klubas" - 71 taškai
2. Kauno bėgimo mėgėjų klubas, Kaunas - 68 taškai
3. Pietų Lietuvos bėgimo klubas „Dzūkija“, Alytus - 56 taškai
4. Vilniaus bėgimo mėgėjų klubas „Inžinerija“, Vilnius - 56 taškai
5. Bėgimo mėgėjų ir sveikos gyvensenos klubas „Vėtra“, Pasvalys - 48 taškai
6. VšĮ „Kauno maratono klubas“, Kaunas - 48 taškai
7. Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“, Šiaulių raj. - 43 taškai

Varžybų rezultatai.

Foto galerija Facebook

Bendra turnyrinė lentelė po 6 etapų prisegtame priede.

Ir individuali turnyrinė padėtis (6 etapas individualioje įskaitoje neskaičiuojamas).

Parašyta 2018-08-02 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"