Peace run 2018

Iliustracija

Kaip Lietuvoje rengiami pagarbos bėgimai "Kaunas - Soldinas", "Baltijos kelias", tokių bėgimų netrūksta ir pasaulyke, kurie pasiekia ir mūsų šalį.
Jau 30 metų kas dvejus metus už tarptautinę taiką bėgantys (Peace run 2018) entuziastai iš įvairių šalių eilinį kartą neaplenkė ir Lietuvos.
Vasario 27-ąją startavę Bulgarijos sostinėje Sofijoje, jie jau estafetiniu būdu siekė Makedoniją, Albaniją, Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Bosniją, Serbiją, Rumuniją, Moldovą, Ukrainą, Slovakiją, Čekiją, Kaliningradą, pasiekė Lietuvą, toliau maršrutas tęsiasi per Baltarusiją., Latviją, Estiją, Suomiją, Švediją, Norvegiją, Daniją, Olandiją, Belgiją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Prancūziją, Ispaniją ir finišas numatomas spalio 8 dieną Portugalijoje (žr. nuotraukoje). Pakelyje jie apsilanko dar daugybėje miestų ir miestelių. Iš viso bėgikai nubėga apie 24 tūkst. km.

Bėgikų tikslas labai paprastas: skleisti tarptautinę draugystę ir supratingumą, su šypsena per Europos, Skandinavijos ir kitas šalis nešti taikos fakelą. O taip pat pabendrauti su vietiniais ir skleisti taiką bei harmoniją tarp šalių.
Taikos bėgimo atributas – taiką simbolizuojantis liepsnojantis fakelas, nešamas visą bėgimo laikotarpį. Garbė palaikyti jį savo rankose teko ne tik visiems prisijungusiems žmonėms, bet ir pakeliui sutiktiems atsitiktiniams žmonėms, Kaune sutikusiems sporto atstovams ir t.t.

Kiekvienoje šalyje bėgimo dalyviai ieško kuratorių, kurie jiems padėlioja maršrutus bei prisijungia prie bėgikų. Lietuvoje kuratoriaus vaidmenį atliko mūsų asociacija - LBMA, o bėgikus lydėjo Kauno BMK ir Alytaus BK "Dzūkija" nariai. Kirtę Rusijos sieną iš Kaliningrado srities prisijungę Lietuvos bėgikai taikos deglo nešėjus palydėjo per Marijamolę, Prienus, Alytų, Druskininkus iki Baltarusijos sienos.
Lietuvoje buvo 7 svečiai bėgikai iš Anglijos, Portugalijos, Ukrainos, Latvijos, Serbijos, Austrijos, jie bėgimo misiją daro vedami asmeninių paskatų. Pasak vadovo, jokių rėmėjų jie neturi, viską organizuoja savo lėšomis, o bėgimo dalyviai bėga savo atostogų sąskaita. Sudėtis nuolat keičiasi: atvyksta kiti bėgikai, esantys grįžta namo į darbus. Bėgti susiruošia įvairaus amžiaus žmonės.

Taiką nešanti žinia aplink pasaulį keliauja jau nuo 1987-ųjų.
Nuo 2005 iki 2013 m. ši iniciatyva buvo vadinama Pasauliniu bėgimu už harmoniją, o vėliau gavo tarptautinio Taikos bėgimo vardą.

Nuotraukų galeriją apie viešnagė Lietuvoje galima rasti adresu: http://www.peacerun.org/lt/news/2018/0705/2956/ ir http://www.peacerun.org/lt/news/2018/0706/2970/.

Taip pat ten galima rasti galerijas apie kitose šalyse apsilankiusius dalyvius.

Fotogalerija ir Facebook LBMA paskyroje.

Parašyta 2018-07-17 , kategorijoje "Kitos"