Olimpinės dienos bėgimo nugalėtojai – M. Diliūnas, D. Lobačevskė

„Svarbiausia – dalyvauti ir nuglėti save“, – taip prieš šių metų olimpinės dienos bėgimo startą sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Norinčių pajusti olimpinę dvasią simbolinėje 1988 metrų distancijoje, kuri šiemet nusidriekė sostinės Upės gatvėje, buvo apie pusę tūkstančio. Profesionalū sportininkai ir mėgėjai, olimpiniai čempionai (pavyzdžiui, Vida Vencienė) ir tie, kas apie pergales dar tik svajoja, šeimos su atžalomis ir net besilaukiančios mamos, sveikieji ir neįgalieji vežimėliuose – visi draugiškai startavo ir darniai įveikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo metus simbolizuojančią distanciją. Ir nugalėtojais čia galėjo būti vadinami visi, nes visi buvo apdovanoti bėgimo medaliais, o laikas šiose varžybose nebuvo fiksuojamas.

Kur kas atkaklesnė kova vyko 10 kilometrų nuotolyje. Tokia distancija olimpinės dienos renginiuose yra tradicinė, o šiemet bėgikų būrį papildė ir tie, kurie buvo pasirengę bėgti 5 km. Ta pati distancija (5 km ilgio ratas) driekėsi Upės gatve ir Žvėryno gatvėmis. Iš viso prie starto linijos išsirikiavo po beveik 200 sportininkų, pasirinkusių vieną ir kitą nuotolį.

Nors varžybų trasa dėl Vingio stadiono remonto iš Vingio parko šiemet buvo perkelta į kitą vietą, pagrindiniai favoritai vyrų grupėje nepasikeitė. Kaip ir pernai, nuo pat varžybų pradžios atitrūko Marius Diliūnas ir Valdas Dopolskas. Po pirmo rato nedidelį pranašumą turėjo Valdas, tačiau antroje distancijos pusėje Marius padidino bėgimo spartą ir užtikrintai laimėjo – 32.52 min. V. Dopolskas atsiliko 25 sek. Beje, M. Diliūnas olimpinės dienos 10 km bėgimą buvo laimėjęs ne tik pernai: pirmas jis finišavo ir 2008 m., 2011 m. jis buvo antras. Trečioji vieta šiemet atiteko Dovydui Stašiui (35.31 min.). Beje, 9-ą vietą šiame bėgime užėmė 1996 m. olimpinių žaidynių maratono rungties dalyvis Dainius Virbickas (38.36 min.).

Moterų varžybose lyderė buvo aiški dar pries startą. Diana Lobačevskė, kuriai pasirodymas Vilniuje buvo bene paskutinė repeticija pries Maskvoje vyksiantį pasaulio čempionatą, atsiliko tik nuo dviejų greičiausių vyrų  – 34.58 min. “Man tai  buvo gera treniruotė, perdaug “nesiplėšiau”, bandžiau pajusti, kaip kūnas reaguoja į tokią aukštą temperaturą, nes Maskvoje maratono startas bus 14 valandą”, – po finišo kalbėjo nugalėtoja. D. Lobačevskė prisipažino, kad olimpinės dienos bėgime dalyvavo antrą kartą gyvenime, jos debiutas buvo panašiose varžybose pries 16 metų.

2-ą vietą užėmė Milda Vilčinskaitė (38.03 min.), trečia finišavo Lina Batulevičiūtė (39.28 min.). Beje, ši sportininkė 3-ią vietą olimpinės dienos 10 km begime buvo užėmusi ir 2011, ir 2012 m.

5 km distancijoje prizininkais tapo Paulius Bieliūnas (16.25 min.), Augustas Jakubynas (17.23 min.) ir Audrius Lučinskas (17.34 min.), o moterų įskaitoje nugalėjo Gintarė Zenkevičiūtė (18.43 min.), ji aplenkė Bronę Lenkevičiūtę (20.01 min.) ir Eglę Degutytę (21.55 min.).

Sportiškiausiu kolektyvu Olimpinės dienos bėgimuose tapo “Stajerio” bėgimo klubas, kuriam įteikta “Olifėjos” 3000 litų dovana. Antra vieta ir 2000 litų atiteko Vilniaus “Žemynos” gimnazijos bėgikams, o trečioje vietoje liko bėgimo klubo “Inžinerija” atstovai, jiems atiteko 1000 litų prizas.

Parašyta 2013-06-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"