ĮSPŪDINGA LIETUVOS ULTRAMARATONININKO PERGALĖ ITALIJOJE

Birželio 28 d. Cortina miestelyje pasibaigusiame kalnų ultramaratone "The North Face® Lavaredo Ultra Trail" bėgikas Gediminas Grinius iškovojo trečiąją vietą. Sudėtingą 119 kilometrų ilgio trasą sportininkas įveikė per 13 valandų 1 minutę, aplenkdamas visą būrį pasaulinių ultramaratono žvaigždžių ir pasiekdamas pirmąjį laimėjimą tokio lygio varžybose.

Lavaredo ultramaratonas, kuris yra tarptautinio "Ultra Trail World Tour" čempionato dalis, vingiavo Italijos dolomitinių Alpių viršūnėmis. Bėgikai turėjo įveikti ne vien ilgą distanciją, bet ir beveik 6 kilometrų aukščio įkalnes. Visų šių įkalnių aukštis yra lygus aštuoniolikai Paryžiaus Eifelio bokštų. Iš 800 varžybas pradėjusių dalyvių finišo liniją pasiekė kiek mažiau nei 600 bėgikų.

G. Grinius varžybose nusileido tik dviem sportininkams iš JAV - Anton Krupicka, kuris trasą įveikė per 12 valandų 42 minutes, ir Mike Foote, finišavusiam po 12 val. 57 min. Lyderių būryje lietuvis bėgo visų varžybų metu, pirmoje jų pusėje netgi pirmaudamas. Tai yra pirmasis G. Griniaus laimėjimas tokio aukšto lygio kalnų ultramaratone, užtikrinantis jam vietą pasauliniame šio sporto elite. Prieš varžybas pasirodžiusiose apžvalgose bėgikas nebuvo netgi minimas tarp favoritų.

G. Grinius yra Lietuvos lengvosios atletikos sporto meistras. Jam priklauso ir praėjusiais metais pasiektas Lietuvos 100 kilometrų bėgimo rekordas - 7 valandos 7 minutės ir 18 sekundžių. Šiuo metu Lenkijoje gyvenantis sportininkas yra "Inov-8" bėgikų komandos narys.