Žasliai sulaukė gausybės svečių

Iliustracija

Liepos 27 dieną Žasliai sulaukė gausybės svečių, nes čia vyko tradicinis bėgimas aplink Žaslių ežerą.
Kaip sakė varžybų organizatorius Albertas Lakštauskas – ką gi naujo čia pasakysi. Džiugu tai, kad augame (rekordinis dalyvių skaičius), plečiamės (bėgimas įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurę), tobulėjam (pirmą kartą mūsų bėgime buvo naudojami bėgimo „čipai“), didiname rėmėjų bei savanorių gretas (trasoje dirbo net 6 dviratininkai ir būrys pėsčiųjų, o kur dar mūsų žavioji sekretoriato komanda, Žaslių mokykla, Žaslių kultūros centras, Žaslių PSPC, policininkai ir visi kiti kuriuos pamiršom išvardinti). Ko gero visą tai puikiai apibūdina skaičius 228 – tiek bėgimo entuziastų susirinko į XIV bėgimą aplink Žaslių ežerą! Dalyviai susirinko ne tik iš visos Lietuvos (Klaipėda, Pakruojis, Vilkaviškis ir t.t.), bet turėjome ir svečių iš Latvijos bei JAV. Kad jau pradėjome girtis, būtina pasakyti, kad varžybose dalyvavo bėgikas, kuris yra bėgęs pirmajame bėgime aplink Žaslių ežerą (kaip spėjame maždaug 1984-85 metai). Toks dalyvių skaičius bei kontingentas ne tik džiugina, tačiau skatina ir įpareigoja dar labiau stengtis dėl visų susirinkusiųjų. Labai tikimės, kad nieko nenuvylėme, ir kitais metais dalyvių būrys tik augs.                           

Šiais metais varžybos buvo įtrauktos į Lietuvos bėgimo taurę, todėl sulaukėme daugumos stipriausių Lietuvos bėgimo mėgėjų, kas žadėjo atkaklią kovą. Nuo pat starto pradžios į priekį išsiveržė ir visą distanciją savo pranašumą didino šiaulietis V. Aleliūnas, kuris įveikė distancija per 25:12 min, 35 sek. už nugaros palikęs daugkartinį įvairių varžybų nugalėtoją A. Skinulį iš Kėdainių. Dėl trečiosios vietos kova vyko kur kas atkakliau. Antroje distancijos dalyje nuolatinis mūsų varžybų dalyvis P. Pranckūnas įrodė savo pranašumą prieš kaunietį T. Ignatavičių ir užėmė trečią vietą. Moterų tarpe lygių neturėjo vilnietė R. Kunigelytė (32:43), aplenkusi I. Žvinytę (33:52)  bei G. Endziulytę (34:18). Visus rezultatus rasite čia:

Visi varžybų nugalėtojai bei prizininkai buvo apdovanoti piniginiais bei daiktiniais prizais, kuriuos įsteigė mūsų pagrindinis remėjas, nuolatinis mūsų varžybų žiūrovas Vidmantas Melnikas. Be prizų nepaliko ir nuolatiniai mūsų draugai Nemuno baldai bei Žiežmarių gėlės. Trečius metus optimizmo įkvėpia ir bėgioti mažuosius skatina UAB Vilandra, kuri kiekvieną mažajį bėgiką apdovanoja guminukais „Haribo“. Taip pat dėkojame Žaslių seniūnijai bei Kaišiadorių r. merui R.Urmilevičiui, kurie įsteigė prizus greičiausiems bėgimo dalyviams bei greičiausiems žasliečiams.

„Visko mačiau varžybose, bet naminės giros ir raugintos sulos – dar neteko“- priėjęs prie mūsų „vaišių“ stalo ištarė vienas bėgikas. Ne tik gėrimų, bet ir įvairių košių bėgikai galėjo paskanauti kol organizatoriai „viščiukus“ skaičiavo. Džiugu, kad mūsų partneris Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuras šįmet mūsų ne tik kad neužmiršo, bet ir parūpino dar daugiau košės, arbatos, o taip pat ir žingsniamačių!

Kas atidžiai skaitė šį straipsnį turėjo pastebėti, kad bėgimo aplink Žaslių ežerą tradicijos prasidėjo bemaž prieš 30 metų (!!!), o mūsų bėgimas vykęs praėjusį savaitgalį tebuvo XIV-as. Tokie skaičiai dideliam sporto entuziastui ir mūsų rajono merui R.Urmielvičiui kelia įtarimų, tad meras pažadėjo artimiausiu metu išsiaiškinti, kada tiksliai įvyko pirmasis bėgimas aplink Žaslių ežerą ir kiek tiksliai kartų bėgimo dalyviai jau suko ratus apie jį. Tardamas atsisveikinimo žodį Meras padovanojo 1986 metų bėgimo gairelę varžybų organizatoriui A.Lakštauskui.

Kitąmet susibėgsime jau XV-ą kartą ir tikimės, kad augsime ir tobulėsime dar labiau. 

Organizatoriai

Parašyta 2013-07-28 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"