Bėgimas „Aplink Lietuvą“

2017-10-22 (sekmadienį) Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejuje finišavo 2017-ųjų Lietuvos bėgimo taurės sezonas.
Bėgikus sekmadienį pasitiko kiek vėsokas, tačiau sąlyginai tikrai neprastas bėgimui rytas. Daugiau nei 300 bėgimo entuziastų jėgas išbandė pusės maratono, 10-ies ir 5-ių kilometrų distancijose, o mažiausi šventės dalyviai varžėsi 500 m bėgime.

11 val. buvo duotas pusės maratono „Aplink Lietuvą“ dalyviams ir bėgimas taip vadinasi visai neatsitiktinai. Bėgikai, įveikdami kilometrus Liaudies buities muziejuje, simboliškai aplanko visus šalies regionus – Suvalkiją, Žemaitiją, Aukštaitiją ir Žemaitiją.

Pusės maratono distancijoje užtikrintą pergalę pasiekė iš Raseinių kilęs Mindaugas Viršilas, 21.098 km nuotolį įveikęs per 1.13:35 val. Antrą vietą iškovojo kaunietis Tomas Venckūnas, finišavęs per 1.15:28 val., trečias – panevėžietis Dainius Gorskis (1.18:35 val.).

Moterų gretose nugalėjo vilnietė Eurelija Venskaitytė („NEKO Runners“), finišavusi per 1.32:37 val., nuo jos 20 sek. atsiliko iš Telšių kilusi Austė Janušauskaitė (1.32:57 val.), trečią vietą užėmė šiaulietė Dalia Lukošienė („Bėgimo klubas“, 1.33:41 val.).

Beje, LBT prizais buvo įvertinti 10 greičiausių vyrų ir moterų, įveikusių pusmaratonį.

10-ies kilometrų distancijoje tempą diktavo vilnietis Tomas Gudas („NEKO Runners“), nuotolį įveikęs per 36:48 min., antrą vietą užėmė Andrius Slavickas („Kauno maratono klubas“, 38:47 min.), trečias – panevėžietis Tadas Cesevičius (TSK „Darna“).

Moterų gretose pergalę iškovojo šiemet puikius rezultatus ir solidų progresą demonstruojanti Loreta Kančytė („Kauno maratono klubas“), nuotolį įveikusi per 42:00 min., antrą vietą užėmė Viktorija Varnagirytė (Vilkaviškis) – 42:48 min., trečia – Eglė Galimovienė („Bėgimo klubas“, 49:55 min.).

5 kilometrų starte intrigos netrūko iki pat paskutinių metrų. Pergalę iškovojo vilnietis Ruslanas Voronkovas, nuotolį įveikęs per 17:56 min. ir tik 1 sekunde aplenkęs panevėžietį triatlonininką Titą Pumputį (17:57 min., Panevėžio triatlono klubas). Trečią vietą užėmė Ernestas Lelis iš Paberžės (RCN, 18:04 min.).

Merginų gretose pergale džiaugėsi vilnietė Dovilė Nakvošaitė (22:26 min.), antrą vietą užėmė kaunietė Jurgita Nekiūnaitė (23:22 min.), trečioje pozicijoje finišavo vilnietė Karolina Savko (23:24 min.).

Po šio Rumšiškių etapo apdovanojimų buvo įvertinti ir metų geriausi Lietuvos bėgimo taurės stajeriai.

Absoliučiai geriausio LBT 2017-ųjų metų bėgiko titulas antrus metus iš eilės atiteko panevėžiečiui Dainiui Gorskiui. Patyręs stajeris šiemet dažnai pretendavo į prizininkų gretas ir visiškai joks atsitiktinumas yra jo iškovota trečioji vieta Rumšiškių pusmaratonyje.

Dainius Gorskis šiemet dalyvavo 11 etapų iš 13-os, iš viso surinko 9514 taškų bei solidžiai aplenkė artimiausią konkurentą, panevėžietį Tadą Baranauską (8988).

Tačiau visus etapus įveikęs Tadas neliko be titulo – jam atiteko elito įskaitos geriausio bėgiko apdovanojimas.

Moterų gretose geriausia LBT metų bėgike pripažinta „Bėgimo klubo“ narė Lina Buinauskienė iš Karmėlavos (Kauno raj.), kuri šiemet įveikė 12 LBT etapų (iš 13).

Moterų elito įskaitoje titulą iškovojo Laima Jodėnienė, kuri šiemet nepraleido nei vieno etapo (!).

Gausiausio, aktyviausio klubo titulas antrus metus iš eilės atiteko „Bėgimo klubui“.