V-asis Kauno maratonas

Iliustracija

2017-06-11 Kaune vyko penktasis „Citadele Kauno maratonas“. Pagrindinis maratono renginys vyko Kauno Senamiestyje. Apie 5 tūkst. dalyvių rinkosi 5 distancijas: maratono, pusmaratonio, 10, 5 ir 1,5 kilometro.
Ilgiausioje maratono distancijoje pasiryžo dalyvauti daugiau nei 350 dalyvių. Pusmaratonio distanciją – apie tūkstantis. Organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet kaip niekad buvo sulaukta daug užsieniečių dėmesio. Jų į Kauną atvyko iš 37 skirtingų valstybių.

„Šiemet į renginį užsiregistravo dvigubai daugiau užsieniečių. Šiai dienai jų yra apie 460. Prieš metus buvo 200, o 2015 metais – apie 150. Didžioji jų dalis pasiryžusi kovoti dėl pagrindinės, maratono, distancijos nugalėtojo vardo, bet šiemet jį iškovojo lietuvis“, - pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Susumavus komandų varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad šiemet keitėsi keletas lyderių. Gausiausios komandos „Mero taurę“ laimėjo „Bėgimo klubas“.

Mokyklų taurė kaip ir prieš metus atiteko Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijai.

Stipriausia politine jėga antrus metus iš eilės liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Netikėtai pasikeitė universitetų nugalėtojai. Pirmą kartą Kauno technologijos universitetas nusileido Vytauto Didžiojo universiteto komandai.

Penkto renginio proga organizatoriai pristatė ir naujovę – nuotolinius bėgimus, negalintiems sugrįžti į Kauną. Tokie bėgimai vyko daugiau nei 15 pasaulio miestų. Nuo Sidnėjaus (Australija), Beiruto (Libanas), Paryžiaus (Prancūzija) iki San Francisko (JAV). Šiuose bėgimuose renginio dieną dalyvavo apie 250 žmonių.

Renginio metu paaiškėjo ir Lietuvos maratono čempionas.

Mindaugas Viršilas 42 km 195 m įveikė per 2 val. 23 min ir 49 sek. ir pasiekė trasos rekordą. Ankstesnis rekordas priklausė Kenijos bėgikui Mathew Kipkoririui Sigei (2 val. 26 min. 09 sek.). M. Viršilas tapo ir Lietuvos maratono čempionu!

„Lietus kiek trukdė, nuo 4 kilometro buvau kiaurai šlapias. Nors tai geriau, nei kaitinanti saulė“, - reziumavo naujas rekordo savininkas ir Lietuvos maratono čempionas.

Antrą vietą užėmė Andrius Jaksevičius (02.28:20), o trečias buvo Antanas Žukauskas (02.37:28).

Moterų grupėje greičiausia buvo Natalija Kan iš Rusijos (02.52:17), aplenkusi tautietę Anastasiją Zacharovą (02.59:37) ir Gitaną Akmanavičiūtę (03.01:36), kuri pripažinta Lietuvos čempione.

Vyrų pusmaratonį (21,098 km) laimėjo italas Diego Avonas (01.08:15). Antras buvo Andrejus Jegorovas (01.11:42), o trečią rezultatą užfiksavo Tomas Bizimavičius (01.13:08).

Bėgikas iš Italijos atskleidė, kad bėgti būtent Kauno maratone rinkosi dėl itin lygios trasos. „Neseniai bėgau Rygoje. Sužinojęs apie Kauno maratono trasą nusprendžiau savo laimę išbandyti čia ir pagerinti savo rekordą. Suviliojo labai lygi trasa. Po finišo galiu tai tik patvirtinti. Iki asmeninio rekordo kiek pritrūko, bet esu sužavėtas renginio organizavimu, trasos lygumu ir vaizdingu maršrutu“, - pasakojo italas.

Tarp moterų triumfavo Loreta Petkevičienė (01.25:23), aplenkusi Jovitą Poškutę (01.29:20) ir Aušrą Garunkšnytę (01.30:50).

10 km distancijoje triumfavo ir rekordą pagerino olimpietis maratonininkas, Remigijus Kančys, šiuo metu besiruošiantis pasaulio čempionatui. Jis distanciją įveikė per 30:47 min. „Nesitikėjau, kad šiandien pavyks laimėti. Teko varžytis su latviu, kuriam priklauso Latvijos rekordas. Bet oras geras, trasa gera. Džiaugiuosi, kad pavyko pagerinti ir trasos rekordą“, - pasakojo R. Kančys.

Rezultatai:

42,195 km: Vyrai

1. Mindaugas Viršilas - 2 val. 23 min. 49 sek. - trasos rekordas;

3. Edita Klemkaitė – 44:51.

Daug dėmesio sulaukė ir 1,5 km šeimų bėgimas. Į jį užsiregistravo puse tūkstančio dalyvių. Bet dauguma vaikų bėgo su lydinčiais tėvais, kuriems registruotis nereikėjo. Tad bendras bėgančių skaičius galėjo siekti ir virš tūkstančio dalyvių.

Parašyta 2017-06-11 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"