Trakų pusmaratonis - 2017

2017-05-14 beveik 3000 – tiek bėgimo mėgėjų ir profesionalų stojo prie penktą kartą surengto EUROVAISTINĖS Trakų pusmaratonio starto ir čia pradėjo didžiųjų vasaros bėgimų sezoną. Gausus dalyvių būrys saulėtą sekmadienį savo jėgas išmėgino 21,097 km, 10,5 km ir 5 km distancijose, šiaurietiškojo ėjimo varžybose, 1 km komandiniame bei vaikų bėgimuose.
Renginio organizatoriai džiaugėsi, jog šiais metais varžybose dalyvavo renginio istorijoje rekordinis vaikų skaičius. Pasak asociacijos „Sporto renginiai“ vadovo Evaldo Martinkos, penktajame Trakų pusmaratonyje buvo sulaukta bene trečdaliu daugiau jaunųjų sportininkų. „Vienas iš renginio tikslų yra parodyti, kad judėjimas teikia malonumą, gerų emocijų, puoselėja bendruomeniškumą. Pastebime gražią tradiciją, kai į varžybas Trakuose dalyvauti atvykę tėtis ar mama, savo pavyzdžiu užkrečia ir vaikus. Kitais metais į renginį jau registruojasi visa šeima, o nemažai vaikų susidomi bėgimu ar kitu sportu, pradeda lankyti užsiėmimus. Jaučiamės prisidedantys prie aktyvios ir sąmoningos jaunosios kartos ugdymo“, – kalbėjo E. Martinka.

Anot „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, renginys įrodė, jog auga ne tik visuomenės susidomėjimas aktyvia gyvensena, bet ir supratimas, kad sveikata būtina rūpintis visapusiškai.

Daugiau nei 800 žmonių pasimatavo kraujospūdį
„Kiekvienais metais stebime didėjantį „Eurovaistinės“ komandos narių skaičių, o šiemet skaičiavome beveik 200 skirtingas distancijas bėgančių įmonės darbuotojų ir draugų. Šiais metais renginio dalyvius taip pat kvietėme „išgirsti savo širdį“ ir nemokamai pasitikrinti kraujospūdį. Žmonės geranoriškai prisidėjo prie iniciatyvos – aktyviai bendravo su savanoriais ir domėjosi hipertenzijos prevencijos priemonėmis. Tikimės, kad tai paskatins žmones rūpintis savimi nuosekliai – stebėti savo kūno signalus ir reguliariai atlikti reikalingus tyrimus“, – sakė „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė, varžybose išmėginusi 5 km distanciją. Didžiausio viename renginyje kraujospūdį pasimatavusių žmonių skaičiaus buvo siekiama, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, kurios tikslas – patikrinti kiek įmanoma daugiau žmonių visame pasaulyje ir pateikti šią informaciją savo šalies atstovams. Daugiau nei 800 sveikos gyvensenos entuziastų Trakų pusmaratonio metu pasinaudojo galimybe pasimatuoti kraujospūdį. Trakų pusmaratonio organizatoriai pabrėžė, jog ši iniciatyva visiems sportuojantiems turėtų tapti svarbiu priminimu, kad ne visuomet galima pasitikėti tik bendra organizmo savijauta: „Svarbu ne tik mankštintis ir sveikai maitintis, bet ir reguliariai atlikti tyrimus, vengti žalingų įpročių ir streso. Didžiuojamės būdami šios iniciatyvos dalimi ir tikimės, kad renginys padės įtvirtinti nuostatą, jog gera savijauta dar nereiškia, kad jūsų širdis jaučiasi gerai.“

Tradicinėse bėgimo varžybose senojoje Lietuvos sostinėje dalyvavo ir stipriausieji Lietuvos bėgikai: Justinas Beržanskis, Mindaugas Viršilas, Monika Vilčinskaitė, Diana Lobačevskė, Vaida Žūsinaitė. Pusmaratonio rungtyje laimėjo J. Kapcerovas ir D. Lobačevskė. Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje – 21,097 km rungtyje – varžėsi virš 400 dalyvių. Vyrų kategorijoje pirmąsias tris vietas užėmė Baltarusijos bėgikai, o Trakų pusmaratonį laimėjo Jurijus Kapcerovas (1:10:17 val.). Vyras šiose varžybose triumfuoja jau trečią kartą – pagrindinės Trakų pusmaratonio rungties laimėtoju baltarusis tapo 2014 m. ir 2016 m. Nedaug nuo tautiečio atsilikęs Igoris Teteriukovas pusmaratonio distanciją įveikė per valandą 10 min ir 25 s. Trečiąją vietą pusmaratonio rungtyje užėmė Henadijus Verkhavodkinas (1:10:31 val.).

Pernai Trakų pusmaratonyje debiutavusi ir pirmą vietą užėmusi Diana Lobačevskė, laimėtojos titulą pelnė dar kartą – distanciją ji įveikė per valandą 18 min ir 17 s. Antroji finišavo olimpietė Vaida Žūsinaitė (1:22:38 val.). Šiose varžybose V. Žūsinaitė pirmą kartą bėgo pusmaratonio rungtyje ir džiaugėsi puikiu rezultatu. Trečioji vieta, kaip ir prieš metus, atiteko viešniai iš Baltarusijos Olgai Kaminskajai, rungtį įveikusiai per 1 valandą 24 minutes ir 4 sekundes.

Trakų pusmaratonio 10,5 km bėgimo rungtyje prie starto linijos stojo daugiau nei 600 dalyvių. Pergalė atiteko Mindaugui Viršilui ir Kamilei Vaidžiulytei. M. Viršilas rungtį įveikė per 33 minutes ir 45 sekundes, antras finišą kirto Darius Sadeckas (34:29 min.), o trečioji vieta atiteko svečiui iš Lenkijos Voitechui Kopeć (35:25 min). K. Vaidžiulytė iš Šiaulių, finišavusi po 40 minučių ir 57 sekundžių, taip greičiausia 10,5 km rungties moterų atstove. Antra vieta atiteko penkiakovininkei Linai Batulevičiūtei (42:11 min.). Trečiąją vietą užėmė Jovita Poškutė, distanciją įveikusi per 45 minutes 24 sekundes.

Trumpesniame 5 km nuotolyje savo jėgas išbandė arti 600 bėgikų. Pirmą vietą trečius metus iš eilės pelnė Justinas Beržanskis, distanciją įveikęs per 16 min ir 35 s. Antroji vieta atiteko vilniečiui Gediminui Pajėdai (18:20min.), trečiąją vietą užėmė Modestas Zauka (18:52 min.) iš Obelių. 5 km moterų įskaitoje pirma atbėgo Iveta Petraitytė (22:29 min.), antroji vieta atiteko Kristinai Zajančkovskajai iš Švenčionių, rungtį įveikusiai per 23 min ir 11 sekundes. Trečioji finišavo trakiškė Sandra Gurskaitė (24:28 min.).

Trakų pusmaratonio dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Trakų pusmaratonio trasa yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, todėl ji puikiai tinka rekordams siekti ar asmeniniams tikslams gerinti. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet – bėgimo profesionalai ir mėgėjai Trakuose tradiciškai bus laukiami antrąjį gegužės sekmadienį, 2018 m. gegužės 13 d.