Bėgimas vasario 16-osios dienai paminėti „BĖGAME UŽ LAISVĘ“

Pirmąkart Lietuvą su Valstybės atkūrimo diena Mažeikiuose sveikino daugiau nei 500 pakiliai ir sportiškai nusiteikusių sporto šventės „Bėkime už laisvę“ dalyvių.
Švelnus oras, nedrąsiai pro debesis lendanti saulė ir nekaprizinga trasa leido daugeliui gana geru tempu įveikti pasirinktą distanciją.
Pagrindinėje 10-ies kilometrų trasoje nugalėjo daugkartinis 3000 m kliūtinio bėgimo čempionas, žinomas šalies lengvaatletis Justinas Beržanskis (klubas „Cosma“) – 31:24 min. Antrą vietą užėmė pernai Berlyne pasaulio čempionato maratono normatyvą įvykdęs Ignas Brasevičius (32:13 min), trečias finišavo Aurimas Rimkus (Šiaulių rajonas, „Lukas“) – 34:13 min.

„Šiai dienai ką galėjau, tą padariau, rezultatu esu patenkintas. Iškovota pirmoji vieta – vadinasi, viskas gerai. Pirmasis toks metų startas, nežinojau ko tikėtis. Šiandien pasiteisino mano taktika, pirmus du ratus (6,6 km) įveikti greitai, o vėliau – kaip dievas duos. Man geriau yra šiek tiek atsiplėšti ir pirmam bėgti, nei su kažkuo kartu ir laukti finišo tiesiosios, nemėgstu visko pasilikti paskutiniam kilometrui“, – po finišo kalbėjo J. Beržanskis, kuris turėjo rimtą priežastį Mažeikiuose pasirodyti kuo geriau: lengvosios atletikos karjera prasidėjo būtent Mažeikiuose.

„Labai smagu ir džiugu sugrįžti, jausti saviškių palaikymą. Pirmąkart po galbūt dešimties metų pertraukos bėgau Mažeikiuose. Tikiuosi, kad tai pirmas, bet ne paskutinis toks bėgimas Mažeikiuose. Patiko trasa, 3 ratai puikiai tinka miesto renginiui. Esant šiltesniam orui čia galima siekti tikrai gero rezultato“, - šypsojosi 28-erių lengvaatletis.

Po bėgimo antrąja vieta nebuvo nusivykęs I. Brasevičius. „Pirmąkart gyvenime aplankiau Mažeikius, patiko tvarkingomis miesto gatvėmis besidriekusi trasa. Tiesa, ji nėra tokia lengva, kaip kad gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, joje netrūko staigių posūkių. Asmeniškai bėgime man buvo sunkiau nei tikėjausi. Bet asmeniniu rezultatu nesu nusivylęs, Justinas šiuo metu tikrai yra kur kas stipresnis“, – po apdovanojimų teigė vasario pabaigoje į trenuiruočių stovyklą Portugalijoje išvyksiantis I. Brasevičius.

Moterų gretose pergale džiaugėsi klaipėdietė Eglė Krištaponytė (SC „Vėtrungė“), ji distanciją įveikė per 39:03 min., antrą vietą užėmė trasos šeimininkė, bėgimo klubo „Penki kalnai“ narė Živilė Martinkienė (43:04 min.). Trečią poziciją bendroje įskaitoje iškovojo kaunietė Eglė Sakalaitė (klubas „Irun“, 44:30 min.).

3,3 km distancijoje absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė kuršėniškis Šarūnas Mockus (Kauno maratono klubas), kuris nuotolį įveikė per 10:44 min. Antras finišavo mažeikiškis Mantas Kukulskis („Herbalife“) – 12:29 min., trečią vietą užėmė Audrius Gabalis („Penki kalnai“) – 12:33 min.

Moterų gretose tempą diktavo viena šio renginio iniciatorių Milda Zubavičienė („Penki kalnai“), ji distanciją įveikė per 14:14 min., antrą vietą užėmė Greta Venckutė iš Telšių (14:19 min.), trečia liko Daiva Kaubrienė iš Tauragės (15:13 min.).

Skirtingose distancijose Mažeikių „Bėgame už laisvę“ sporto šventėje savo jėgas išbandė daugiau nei 500 įvairaus amžiaus dalyvių.